BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 14:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 30 października 2011, 17:59 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Tak, tylko ze ten czujnik jest inny...wtyczke wsadza sie do czujnika a nie tak jak w tych drugich rodzajach gdzie czujnik byl razem z kablem...no chyba, ze cos jest nie tak z samym kablem i ale to bede sprawdzal pozniej...narazie jest lipa, bo mi alternator padl :/ :znudzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 11 maja 2012, 20:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
wykopie temat bo mam podobny błąd :/ Kisiel24, doszedłeś do tego który to dokładnie czujnik .? mój błąd
Obrazek taki sam miałeś .?
EDIT wygląda na to że to ten czujnik

i z diagnozy ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 11 maja 2012, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Stockholm
Moje BMW: E61 530Xi
Kod silnika: N52B30
Mialem to samo, to czujnik walka wylotowego. U mnie to nie byl blad staly tylko okresowy. Wtyczka byla w oleju pomoglo wydmuchnie sprezonym powietrzem i spryskanie srodkiem do czyszczenia wtyczek. Blad zniknal spalanie zmalalo i wzrosla moc do 3 tys obr. Czujnik to ten bez kabla. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 11 maja 2012, 21:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
radekdo napisał(a):
Mialem to samo, to czujnik walka wylotowego. U mnie to nie byl blad staly tylko okresowy. Wtyczka byla w oleju pomoglo wydmuchnie sprezonym powietrzem i spryskanie srodkiem do czyszczenia wtyczek. Blad zniknal spalanie zmalalo i wzrosla moc do 3 tys obr. Czujnik to ten bez kabla. Pozdrawiam
no właśnie nie wiedziałem czy mi sie wydaje ale na 4 biegu przy wciśnięciu gazu przy około 3 tyś nie chce jechać jak przekroczy 4 tyś to szatan :D na 1,2,3 nie czuć muła tyle że wtedy zmieniam bieg przy ponad 4 dzięki za info rozglądam się pomału za tym czujnikiem a sprawdzałeś go jakoś czy tylko wymieniłeś ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 11 maja 2012, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Stockholm
Moje BMW: E61 530Xi
Kod silnika: N52B30
Nie wymienialem, przeczyscilem wtyczke w srodku bo byla w oleju. Blad u mnie wystepowal sporadycznie nie byl staly. Sprawdzalem tylko inpa nie wyciagalem go.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 11 maja 2012, 21:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
radekdo napisał(a):
Nie wymienialem, przeczyscilem wtyczke w srodku bo byla w oleju. Blad u mnie wystepowal sporadycznie nie byl staly. Sprawdzalem tylko inpa nie wyciagalem go.
ale ja :zakrecony: pisałeś juz :) dzięki za info jutro będę to badał :piwo: tyle że u mnie ze sporadycznego zmienił się już na stały

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 12 maja 2012, 06:54 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Nightfox, poszlo pw...ale wszyscy co u gory napisali maja racje :) Czujnik do wymiany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Kisiel24 napisał(a):
Nightfox, poszlo pw...ale wszyscy co u gory napisali maja racje :) Czujnik do wymiany

dzieki zawsze 2 razy lepiej się upewnić niż raz wymienić nie ten co trzeba ;) :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 9 września 2013, 11:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p2019067
Witam, szukam i szukam i nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi na mój problem, więc zapytam może tutaj. Problem jest taki, że na ciepłym silniku, po zgaszeniu czasami mam problemy z odpalaniem(dłużej kręci). Jeśli one wystąpią dodatkowo są problemy z mocą do 3-4tys obrotów, ewentualnie czasami zdarzają się problemy z nietrzymaniem dolnych obrotów i silnik potrafi zgasnąć. Zasada jest taka, że na zimnym zawsze wszystko jest ok, na ciepłym zdarzało się to okazjonalnie, teraz coraz częściej(ale też nie zawsze). Wszystko wskazuje na czujnik położenia wałka rozrządu(traci swoje właściwości wraz z temperaturą). Z braku czasu podjechałem do jakiś mało ogarniętych speców i jedyne co potrafili powiedzieć to przeczytać mi błędy(swoją drogą lepiej bym na tym wyszedł jakbym kupił sobie kabel, przynajmniej by był na przyszłość...)
- 65 - obwód czujnika położenia wałka rozrządu
- 18 - czujnik położenia wałka rorządu 2
Mój silnik to M54 B22 (2.2 170km) i pytanie, który czujnik padł w tym wypadku? Z tego co wyczytałem błąd 18 wskazuje na czujnik wałka rozrządu, ale co robi tam 65?(jak coś znalazłem to ludzie mieli tylko błąd 18). Możliwe, że błąd 65 jest spowodowany błędnymi odczytami z czujnika? Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił pomóc bo chcę jak najszybciej kupić jakiś czujnik i już uporać się z tym irytującym problemem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 9 września 2013, 14:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 160
Lokalizacja: Łask
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Kolego w tym silniku masz dwa czujniki wałka rozrządu. 18 to błąd czujnika wydechowego a 65 to błąd czujnika dolotowego. Miałem to samo. Oba czujniki do wymiany ale nie na zamienniki. Jedynie oryginał lub pewna używka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny bląd w INPIE, prośba o pomoc
PostNapisane: 9 września 2013, 15:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p2019067
No wiem wiem, że dwa. Tylko doczytałem się, że błąd jednego może powodować błąd drugiego, dlatego pytam bo jakoś nie chciało mi się wierzyć, że akurat poszły dwa naraz :/ tylko ASO, czy gdzieś jeszcze można dostać oryginały(Siemensa?)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL