BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 19 lutego 2018, 08:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
Witam, odkąd kupiłem to auto to borykam się z ciężkim odpalaniem jak dłużej postoi.
Autko kręci ale nie łapie, tak jak by nie dostawało paliwa. Jest to nie zależne jaka jest temperatura na zewnątrz, w zimę i w lato pali tak samo. Gdy już auto odpali to nie ma problemu z kolejnym paleniem chyba że postoi kilka godzin, chociaż zdarza się tak że po dwóch dniach wsiada się do auta i pali od strzała. Ręce mi opadają.
Dziś po dwóch dniach postoju 15 minut odpalania, gdy w końcu zaskoczył to wyświetliło błąd trakcji, już kiedyś to miałem też po długim i ciężkim odpaleniu. Po przejechaniu kilkuset metrów i zgaszeniu auta błąd znika.

Ktoś doradzi co to może być?
Pacjent:
E60
3.0D
automat
2005r

Dorzucę jeszcze co boli moją E60.
Nawiew, prędkość nawiewu gdy ustawię na full raz jest full a raz kręci bo kręci i po jakimś czasie zaskakuje. tak jak by auto nie miało prądu i jak się naładuje to włącza nawiew. Jest nowy aku, ładowanie jest w normie (sprawdzałem u elektryka).

Po przestudiowaniu kilkunastu wątków o IBS podejrzenia zaczynają padać na nią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 19 lutego 2018, 10:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jesteś z Nysy sądząc po podpisie to uderz do kolegi z forum o nicku Roger-Nysa może będzie Ci pomocny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 19 lutego 2018, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
Szczurek1986 napisał(a):
jesteś z Nysy sądząc po podpisie to uderz do kolegi z forum o nicku Roger-Nysa może będzie Ci pomocny :)


Mieszkam w DE, w Nysie będe dopiero za 2 miesiące.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 19 lutego 2018, 13:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tego wiedzieć nie mogłem - sugerowałem się Twoim podpisem pierwszą miejscowością :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 19 lutego 2018, 15:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 32
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e92
Kod silnika: N54B30
Witam, prawdopodobnie masz nieszczelność w układzie paliwowym i po postoju ci paliwo zejdzie i się zapowietrza delikatnie. Poszukaj jakiś uszkodzonych wężyków, wymień filtr paliwa lub załóż sobie zaworek zwrotny za 3 zł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 20 lutego 2018, 02:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
Carbon2000 napisał(a):
Witam, prawdopodobnie masz nieszczelność w układzie paliwowym i po postoju ci paliwo zejdzie i się zapowietrza delikatnie. Poszukaj jakiś uszkodzonych wężyków, wymień filtr paliwa lub załóż sobie zaworek zwrotny za 3 zł.


Czasem są takie dni że postoi i bez problemu odpali.
A jak kreci to tak jak by bez mocy, rozrusznik raczej wykluczam bo by też ciężko paliła już po odpaleniu.

Na kompie nie pokazuje żadnego błędu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 22 lutego 2018, 16:50 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Miałem podobny problem z nawiewem. Raz chodził normalnie innym razem słabiej. Problemem był słaby (stary) akumulator. Do tego jeszcze doszło brak pamięci w zmieniarce tzn po nocy zawsze jak otwarlem auto to zmieniarka sprawdzała czy są wszystkie płyty i zaczynała od 1CD i 1 utworu. Po wymianie aku wszystko wróciło do normy.

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 22 lutego 2018, 19:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: Z3 Coupe
Kod silnika: M52TUB28
Witam. Miałem podobnie w E87 1.6 benzyna i też zapalała się kontrolka trakcji. Zagadałem się z jednym mechanikiem i powiedział, że zaczyna padać czujnik położenia wału (podobno miał takie przypadki). Wymieniłem i auto jeździ do dzisiaj (około dwa lata) bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 24 lutego 2018, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
przema436 napisał(a):
Miałem podobny problem z nawiewem. Raz chodził normalnie innym razem słabiej. Problemem był słaby (stary) akumulator. Do tego jeszcze doszło brak pamięci w zmieniarce tzn po nocy zawsze jak otwarlem auto to zmieniarka sprawdzała czy są wszystkie płyty i zaczynała od 1CD i 1 utworu. Po wymianie aku wszystko wróciło do normy.


Aku mam nowe, zmieniarka co włączenie zapłonu robiła też tak kiedyś. Teraz nie zwróciłem uwagi na to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 24 lutego 2018, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
Rafal35 napisał(a):
Witam. Miałem podobnie w E87 1.6 benzyna i też zapalała się kontrolka trakcji. Zagadałem się z jednym mechanikiem i powiedział, że zaczyna padać czujnik położenia wału (podobno miał takie przypadki). Wymieniłem i auto jeździ do dzisiaj (około dwa lata) bez problemu.


Też się nad tym zastanawiałem, Auto pali coraz gorzej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 24 lutego 2018, 19:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: Z3 Coupe
Kod silnika: M52TUB28
Wymieniłem na jeden z tańszych zamienników, na próbę i tak zostało. Auto jeździ do dzisiaj na tym tańszym .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 25 lutego 2018, 07:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
Rafal35 napisał(a):
Wymieniłem na jeden z tańszych zamienników, na próbę i tak zostało. Auto jeździ do dzisiaj na tym tańszym .


Mi ciężko pali gdy dłużej postoi, jak już odpalę to już odpala bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 25 lutego 2018, 18:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Po pierwsze to sprawdź akumulator. Odpalałeś auto z innym aku albo z podpiętym prostownikiem? Jeżeli ten temat wykluczyłeś to przechodzimy dalej.
Nie wiem jaki tam masz kluczyk czy wsadzany w stacyjkę z odrębnym przyciskiem S/S czy "zwykły", który przekręca się w stacyjce także musisz sobie dostosować poniższe pod siebie, ale opiszę na przykładzie wsadzanego z przyciskiem Start/Stop:
1) wsadzasz kluczyk do stacyjki,
2) klikasz przycisk start, ale bez pedału hamulca (nie uruchamiasz silnika, ale wrzucasz zapłon co poza uruchomieniem osprzętu wewnątrz uruchomi też pompę paliwa),
3) czekasz jakieś 30 sekund na zapłonie,
4) wciskasz pedał hamulca i jeszcze raz przycisk start - tym razem aby po prostu odpalić silnik.

Jeżeli po takiej procedurze silnik załapie szybciej niż zwykle to masz do wymiany pompę paliwa - w E60 jest zintegrowana z pływakiem i z filtrem paliwa także trochę kosztuje, a jak się już za to bierzesz to warto też wymienić zespół zasilający z lewej komory zbiornika (od strony kierowcy). Jeżeli powyższa procedura nie pomoże to problemu trzeba będzie szukać gdzie indziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Ciężko odpala, błąd trakcji.
PostNapisane: 25 lutego 2018, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 7
Lokalizacja: Nysa/Fulda
Moje BMW: E60
senbon napisał(a):
Po pierwsze to sprawdź akumulator. Odpalałeś auto z innym aku albo z podpiętym prostownikiem? Jeżeli ten temat wykluczyłeś to przechodzimy dalej.
Nie wiem jaki tam masz kluczyk czy wsadzany w stacyjkę z odrębnym przyciskiem S/S czy "zwykły", który przekręca się w stacyjce także musisz sobie dostosować poniższe pod siebie, ale opiszę na przykładzie wsadzanego z przyciskiem Start/Stop:
1) wsadzasz kluczyk do stacyjki,
2) klikasz przycisk start, ale bez pedału hamulca (nie uruchamiasz silnika, ale wrzucasz zapłon co poza uruchomieniem osprzętu wewnątrz uruchomi też pompę paliwa),
3) czekasz jakieś 30 sekund na zapłonie,
4) wciskasz pedał hamulca i jeszcze raz przycisk start - tym razem aby po prostu odpalić silnik.

Jeżeli po takiej procedurze silnik załapie szybciej niż zwykle to masz do wymiany pompę paliwa - w E60 jest zintegrowana z pływakiem i z filtrem paliwa także trochę kosztuje, a jak się już za to bierzesz to warto też wymienić zespół zasilający z lewej komory zbiornika (od strony kierowcy). Jeżeli powyższa procedura nie pomoże to problemu trzeba będzie szukać gdzie indziej.


Dziś po postoju 26h auto odpaliło za 9 razem i to długie kręcenie.
Jutro założę zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym przy pompce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL