BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 16:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Ważne! Oceń kondycję oleju po zakupie auta.
PostNapisane: 8 marca 2007, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: OstrĂłw Maz.
Zaraz po zakupie (miesiąc temu) świeciły się jeszcze 3 zielone diody od oleju, więc się cieszyłem, że jeszcze trochę pojeżdżę i że wydatek się trochę odwlecze. Jednak, gdy się przyjżałem temu czemuś na bagnecie to zwątpiłem. Już kiedyś dostąpiłem przyjemności wymiany sprężarki w 524td, więc wolałem nie ryzykować z czekaniem na żółtą diodę. I dobrze, bo filtr wyglądał jakby był jeszcze oryginalny (2001 r.), olej zresztą też. Może w samochodach z Niemiec takie cuda się nie zdażają. Mnie się trafił francuz i mam wrażenie, że ten cholerny żabojad kasował tylko kontrolki.
Podsumowując.
Nie patrzcie tylko na poziom oleju na bagnecie, ale i na jego kolor, i lepkość, bo może być nie ciekawie.
Pozdrawiam.

_________________
!!! Tylko R6 !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, 21:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Ale Piotrek tu w zasadzie nie ma tematu, po zakupie zawsze powinno się wymienić olej, filtry, świece, olej w dyfrze i skrzyni, a w M52 moim zdaniem jeszcze pompę wody.

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, 21:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
pprz napisał(a):
Podsumowując.
Nie patrzcie tylko na poziom oleju na bagnecie, ale i na jego kolor, i lepkość, bo może być nie ciekawie.


Obiecujemy że tak będziemy robić.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2007, 23:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: OstrĂłw Maz.
No! I żeby później nie było ... !

I trzymam Pana Pułkownika za słowo. :)

_________________
!!! Tylko R6 !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 03:04 
To olej się wymienia? Świece też? Filtry też? :zdziwko:





:rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 12:26 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kucharz napisał(a):
Ale Piotrek tu w zasadzie nie ma tematu, po zakupie zawsze powinno się wymienić olej, filtry, świece, olej w dyfrze i skrzyni, a w M52 moim zdaniem jeszcze pompę wody



olej czy świece powinno sie wymieniac nawet jesli sprzedający twierdzi ze wczoraj wymieniał ,w tym przypadku nalezy stosować zasade ograniczonego zaufania

bo zdarzają sie ludzie którzy wymieniają olej raz na 60 tys km albo rzadziej :/

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 13:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 234
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca
Moje BMW: E36 318i Touring
Kod silnika: M43b18
Jabym proponował ten temat zamknąć! Jak nie ma FAQ to trzeba zrobić! Jakie czynośći po zakupie wykonać najpier zanim zaczniemy ekspoatować samochód?!

To normalka że jka kupujesz auto do z dobre 2-3 tys musisz dać na początku. To się zawsze zakłada. Bieżesz i nie patrzysz jak jak tylko wymieniasz i już! Bo potem się mśći. Ja tak zrobiłem ze swoją że wymianiłem wszystko co powoduje problemy i wiecie co? nie mam teraz problemów. wole dać 1 raz i wszystko zrobić niż co tydzień jechać do mechanika. To potem boli jak się tyle czasu traci po dniu kilka razy w miesiacu, niżeli tydzień w całym roku :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 14:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
piotrek masz e39 i sie zastanawiasz czy olej wymienić po zakupie??!!!!! :rotfl:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: ramstein
piotrek jeśli masz 3 l diesla w e39 zgodnie z opisem to nie musisz się obawiać czy olej jest stary czy jest go zamało bo już twój silnik wyposażony w czujniki i program określający przebiegi między serwisowe na podstawie odczytu z parametrow zużycia oleju.Nie jest ważne dla silnika jak często wymienia wemienia się olej tylko na co go się wymienia. pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 22:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
mirosław kujaws napisał(a):
piotrek jeśli masz 3 l diesla w e39 zgodnie z opisem to nie musisz się obawiać czy olej jest stary czy jest go zamało bo już twój silnik wyposażony w czujniki i program określający przebiegi między serwisowe na podstawie odczytu z parametrow zużycia oleju.Nie jest ważne dla silnika jak często wymienia wemienia się olej tylko na co go się wymienia. pozdrawiam
albo ja czegoś nie wiem albo głupi jestem :niepewny: ten "czujnik zużycia oleju" określa przebieg od zmainy do zmiany... problem w tym że "komputer nie wie " czy olej był naprawde zmnieniony czy tylko "inspekcje" skasowany a olej pozostał ten sam.... aczkowiek chciałbym żeby smaochód wiedział w jaki stanie są oleje itp......

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Ostatnio edytowano 9 marca 2007, 22:38 przez Ukasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 22:12 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
mirosław kujaws napisał(a):
piotrek jeśli masz 3 l diesla w e39 zgodnie z opisem to nie musisz się obawiać czy olej jest stary czy jest go zamało bo już twój silnik wyposażony w czujniki i program określający przebiegi między serwisowe na podstawie odczytu z parametrow zużycia oleju.Nie jest ważne dla silnika jak często wymienia wemienia się olej tylko na co go się wymienia. pozdrawiam.


dziwne rzeczy piszesz , inspekcje można kasować co chwila i wtedy komp myśli że zmieniłeś olej i jest świeży i co wtedy też sprawdzi czy olej jest ok :?: Komp sprawdza Twój styl jazdy i warunki i dostosowuje częstotliwość wymian znikającymi diodami inspekcji.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 02:22 
mirosław kujaws napisał(a):
piotrek jeśli masz 3 l diesla w e39 zgodnie z opisem to nie musisz się obawiać czy olej jest stary czy jest go zamało bo już twój silnik wyposażony w czujniki i program określający przebiegi między serwisowe na podstawie odczytu z parametrow zużycia oleju.Nie jest ważne dla silnika jak często wymienia wemienia się olej tylko na co go się wymienia. pozdrawiam.

Totalne bzdury. Inspekcjie można skasować prostym zwarciem.. Co robi każdy na tym forum zamiast biegać na kompa za 100zł.. po drugie to lepszy lotos wymieniany co 8 tys niż mobil co 50 tys...
Olej po pewnym użyciu traci lepkość !! Ważne co ile a potem jaki !!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 10:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: ramstein
witam jest mi bardzo przykro, że na tym forum spotkałem się z taką ilością ignorancji i nie kompetencji. W opisywanym wyżej modelu sterownik silnika rozpoznaje zużycie oleju i na tej podstawie określa pozostały przebieg do inspekcji. Na marginesie życzę długich przebiegów właścicielom pojazdów, którzy utożsamiają inspekcję tylko z wymianą oleju i zgaszeniem kontrolek. To właśnie firma bmw wprowadziła jako pierwsza system kasowania inspekcji w trosce o samochody i były poddawane fachowym oględzinom.
Co do lotos-a i mobil-a, to nie zamierzam udowadniać ,że lotos jest złym olejem a nawet powiem ,że zgodnie z opisem klasyfikacji API / mowa oczywiście o porównywalnych SAE/to lotos zawsze przewyższa konkurencję czy to mobila czy castrola . Tylko pytanie w jakich ekstremalnych warunkach i na jakim torze wyścigowym był sprawdzany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 10:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 136
Lokalizacja: Brighton/Kroscienko
No to narobiliscie.Ja juz teraz nie wiem, czy mam zmieniac ten olej czy nie.Jak juz pewnie wiecie auto mam od 2 tygodni a ostatni przeglad mialo trzy tygodnie temu wraz z wymiana plynow (mam pieczatke w ksiazce zerwisowej),pala mi sie wszystkie zielone lampki. Jak tylko znajde chwilke to sprawdze wizualnie ten olej na bagnecie i sie zastanowie. O zgrozo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: ramstein
w e 36 nie było jeszcze systemu rozpoznawania zużycia oleju


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: OstrĂłw Maz.
O matko!!!
Dwa dni tu nie zajrzałem, a tu już takie zamieszanie!
Chciałem tylko na swoim przykładzie uczulić innych, żeby nie wierzyć kontrolkom w nowym samochodzie. Olej i tak miałem zmienić, tylko, miałem nadzieję, że po następnej wypłacie, a nie od razu! Zalałem Castrola i jest cacy.
Temat zmierza chyba do jakiejś rewolucji, więc proponuję go zakończyć. :zdrowko:

_________________
!!! Tylko R6 !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 20:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
mirosław kujaws,

ale ty glupoty gadasz szkoda ze bmw nie rozpoznaje madrosci kierowcy co do serwisowania samochodu i nie da sie odpalac pozniej sa z takich cudow techniki same trupy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, 20:46 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
mirosław kujaws napisał(a):
witam jest mi bardzo przykro, że na tym forum spotkałem się z taką ilością ignorancji i nie kompetencji.


nie rozumiem o czym piszesz :?: forum dyskusyjne jest chyba po to żeby dyskutować , a Ty od razu się obrażasz , może byś poparł swoją teorie :
mirosław kujaws napisał(a):
piotrek jeśli masz 3 l diesla w e39 zgodnie z opisem to nie musisz się obawiać czy olej jest stary czy jest go zamało bo już twój silnik wyposażony w czujniki i program określający przebiegi między serwisowe na podstawie odczytu z parametrow zużycia oleju.Nie jest ważne dla silnika jak często wymienia wemienia się olej tylko na co go się wymienia. pozdrawiam.


jakimiś konkretami i technicznymi danymi na ten temat.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2007, 23:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: ramstein
witam Biały jeśli nie wiesz o czym mówię to zajżyj do instrukcji obsługi i eksploatacji e 39 3d. Bardzo przepraszam,ża żle zrozómiałem intencje tego forum.Myśląc ,że na tym forum pojawiają się pytania i problemy miłośników marki bmw związane z ich ukochanymi autkami. I oczekują oni na wmiarę żetelną pomoc od ludzi którzy coś wiedzą na ten temat a nie dyskusji typu " ja tam nie wiem ale mój kolega jak miał opla......" pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2007, 07:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
mirosław kujaws napisał(a):
witam Biały jeśli nie wiesz o czym mówię to zajżyj do instrukcji obsługi i eksploatacji e 39 3d. Bardzo przepraszam,ża żle zrozómiałem intencje tego forum.Myśląc ,że na tym forum pojawiają się pytania i problemy miłośników marki bmw związane z ich ukochanymi autkami. I oczekują oni na wmiarę żetelną pomoc od ludzi którzy coś wiedzą na ten temat a nie dyskusji typu " ja tam nie wiem ale mój kolega jak miał opla......" pozdrawiam



ta instrukcja to chyba z allegro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL