BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 19:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 15 marca 2015, 21:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
bastaz napisał(a):
Nic sie nie zmieniło. Płukałam ponad dwa razy dłużej niż mówiła instrukcja tego specyfiku. Jak żarł, tak żre olej. Także postanowiłem, ze następnym razem wlewam tego totala 5w40. Szkoda mi kasy na takie drogie oleje jak amsoil.


Jak chcesz dobrze przepłukac silnik to wlej Quacker steta 5W40 (też amerykanski)
http://www.anpolpw.pl/quaker_state_stro ... te_set.htm
Pojeżdzij 1000 km, zlej olej i zalej znów ten sam, 1000 km, zlać i zalac olej docelowy. Tak wypłucze silnik że az sie zdziwisz.
Mój M54 cały żywot(200kkm) jeżdził na castrolu 5w30, zero nagaru, zużycie 0,7l/15000 km.
Naczytałem się jaki to castrol zły, zalałem motula, na zimnym stukały liftery, zalałem totala, zużycie 3 x wieksze.
Wruciłem do castrola, spokój.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 17 marca 2015, 22:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
d_octor napisał(a):
Jak chcesz dobrze przepłukac silnik to wlej Quacker steta 5W40 (też amerykanski)
http://www.anpolpw.pl/quaker_state_stro ... te_set.htm
Pojeżdzij 1000 km, zlej olej i zalej znów ten sam, 1000 km, zlać i zalac olej docelowy. Tak wypłucze silnik że az sie zdziwisz.
Mój M54 cały żywot(200kkm) jeżdził na castrolu 5w30, zero nagaru, zużycie 0,7l/15000 km.
Naczytałem się jaki to castrol zły, zalałem motula, na zimnym stukały liftery, zalałem totala, zużycie 3 x wieksze.
Wruciłem do castrola, spokój.


Powiem tak, watpie. Silnik zalewam olejem z wysokim TBN co by ladnie płukał. Od kiedy mam to auto zawsze zlopalo tyle samo. A przy wymianie oleju pluczę zawsze ok 3h. Po zdjeciu pokrywy jest bardzo czysto.
Jezdzilem juz na castrolu 0w-40, motulu 5w-40, mobilu 1 0w-40, millersie 5w-40, ravenolu 0w-40 i teraz na amsoilu 5w-40 i zawsze ubywa. Ani razu nie slyszalem popychaczy, nawet przy siarczystych mrozach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 18 marca 2015, 23:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
fuchs race pro 5w40

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 18 marca 2015, 23:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46 330i touring
Kod silnika: M54B30
Z własnego doświadczenia wiem, że Fuchs Titan race Pro S 5W40 nie sprawdza się w M54. Olej jest ciężko dostępny i na polskim rynku nie występuje w 1l opakowaniach.
Oprócz tego M54 żłopie go więcej niż Castrola 0W30.
Na plus silnik na tym oleju chodził jakoś płynniej i ciszej, moje subiektywne odczucia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 19 marca 2015, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jak zlopie lepkosc 12 u castrola czy 15 przy race pro to trzeba przejsc na lepkosc >20 lub zaczac od wymiany przegrzanych uszczelniaczy. ratunkiem moze byc 5w50 valvoline. race pro ma lepkosc taka jak np total 9000 energy. idą łeb w łeb. castrola 0w30 wezmie wiecej od fuchsa i wiecej od 0w40. sprawdzane na kilku autach z silnikami m54

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 marca 2016, 01:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
Witam.odgrzeje troche..niedlugo mam zamiar wymienic olej w m54b30.jak wiadomo biora olej.obecnie mam zalany castrol 5w40 .zastanawiam sie czy nie zmienic na valvoline synpower 5w40.dodam iz nie bierze jakis ogromnych ilosci mysle ze jakies 1.5l na 10000tys.pytanie tylko czy nie po gorssze zmieniajac olej? Moze macie jakies inne ciekawe propozycje ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 marca 2016, 07:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
Pogorszyć się nie powinno, ja leje valvoline vr1 5w50, poprzednio był castrol. Valvoline w ciągu 10 000 znika może z litr/półtora. Castrola znikało więcej. Oczywiści przed każdą zmianą płukanka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 marca 2016, 09:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Też od kilku wymian leję VR1 Racing i stosuję płukankę od Valvo. Oleju znika odczuwalnie mnie, ale może to i dlatego że teraz żona jeździ tym autem :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 marca 2016, 12:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
No wlasnie zdania sa podzielone..jedni pisza ze po przejsciu na inny chlal jeszcze wiecej olwju i wrocili do castrola a inni odwrotnie.

Dodam ze czasem lubie depnac :P trudno bede ryzykowal i zaleje raczej valvoline i sie przekonamy.najwyzej bexe lal bankami :p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 marca 2016, 20:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Zalej sobie valvoline 0w40 lub motula 0w40 ll-01. zamiast tych 5w40. bedziesz mial duzo lepsza jakosc oleju, a Twoj silnik bedzie mial lzej na zimnym. ja na Twoim miejscu zalalbym Wolf 0w40 ll-01 229.5, bo jest najtanszy najmniej znany w polsce i belgijski, doskonala alternatywa dla Valvoline, Motula, Fuchsa, Millersa. Placisz za konkretny towar duzo duzo taniej. U nas w kraju placisz za logo na bance. Za motula w tej chwili placisz przy tej lepkosci 170-180. Nie wiele mniej za X-Cess-a. Za olej zalozmy Wolf 0w40 30-40 taniej na bance. Czy jst duza roznica? Nie, prawie zadna...

Czemu jednym bierze wiecej oleju a drugim mniej przy zwiekszeniu lepkosci? Odpowiedz jest prosta, bo Valvoline 5w50 jest z dodatkiem pao. tak jak oleje 0w40. w ten sposob uzyskuje sie niska lepkosc na zimno i niska temp plyniecia oraz wysoki indeks lepkosci. innym bierze wiecej bo oleje z wyzszymi lepkosciami moga byc na gorszych bazach, zawierac gorszej jakosci oleje, przez co osadza sie nagar na pierscieniach coraz wiekszy zamiast znikać. silnik slabnie, spada kompresja i zaczyna brac coraz wieksze ilosci oleju.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 26 marca 2016, 14:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Ja za radą Pawelosa zrobiłem płukankę LM pro line i zalałem Fuchsa 0w40.
Zrobiłem 1 tyś km i ubytków brak a powinno być już 150ml mniej bo na 10tysi łyknie mi 1,5 oleju.

Przedtem zalewałem valvoline 5w50 , po przejściu na Fuchsa 0w40 silnik pracuje gładziej (ociupinę) i mam wrażenie że na zimnym jest żwawszy.

Zobaczymy co będzie później.

Dodam tylko ze olej mi ciemnieje jakby płukał silnik, myślę ze po 5 tysiach wymienię go.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 marca 2016, 11:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
po plukaniu bedzie ciemnial nie wymieniaj narazie. to nie wina oleju tylko plukanki LM. po niej tak szybko ciemnieją. w dieslu to doslownie po 10km po tej plukance pro :) za to nastepne wymiany oleju "zrobią robotę" i olej bedzie jasniutki. nawet jesli Wam nie ciemnieje dobry olej to po tej plukance sciemnieje nowy ten sam olej po zalaniu. ja po plukaniu wlewam sobie totala 5w40 9000 energy z ll-01 i za jakis czas jak wylapie syf zlewam i wlewam docelowy olej fuchs 0w40 moze byc jak najbardziej. obecnie testuje po plukance w takich silnikach jak m54 oraz dieslach z common railem 2 olej wolf 0w40 made in belgium czyli odpowiednik tez z normami 229.5 i ll-01. zobaczymy jaka roznica w porownaniu do fuchsa, millersa, amsoila 0w40 i w porownaniu do valvoline i motula ll-01 0w40. cena oleju jest atrakcyjna. badania tez wychodza bdb.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 marca 2016, 17:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Czekam na info odnosnie wilczka, bo zostalo mi jeszcze 2l amsoila full saps 5w-40 na dolewki i mysle o czyms nowym a wolf bardzo ladnie sie prezentuje jesli chodzi o cene. Pamietam, ze jak smigalem na ravenolu 0w-40 to mi mniej go bral, a teraz to nie rozumiem. Po 500km ostrej jazdy... wzial moze z 0.1l a normalnie bierze z 0.4 na 1000km, takze WTF?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 marca 2016, 19:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Nie wiem co jest z tym Amsoil full saps 5w40 przecież to marka 'top'. Miałem go przez 7kkm w m54 i nie zauważyłem specjalnie większego zużycia...na początku nawet mniej ale potem jak się pokrecilo motor to rzeczywiście znikal.
Teraz na Penrite od 6kkm jest jak dla mnie idealnie. Nic już nie zmieniam, nie kombinuje tym bardziej,że to bardzo dobry olej. Wleje tylko Archoil 9200 dla kropki nad "i". Teraz mam 9100.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 marca 2016, 19:55 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
No właśnie co daje Archoil 9200 , tylko bez ściemy proszę :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 marca 2016, 07:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tworzy powloke przeciwzatarciowa, wypełnia brzudy na powierzchni tworząc twardą powłokę. metal wykorzystuje sie jako zarnik w zarowkach. wytrzymuje najwyzsze temp bez wypalania sie. tworzy ultra cienki tribofilm o grubości rzędu 0,5 mikrona. jak go wlejesz do m54 to przy upalaniu moze skorzystasz z jego wlasciwosci w 1/5, a tak to molibden wystarcza.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 marca 2016, 08:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
amsoil 5w40 znika bo ma wysoki noack i wszedzie o tym piszą, firma ok ale to hc i 10-20% pao.

dla ciekawskich test i widmo oleju wolf z normą BMW LL-01 (jest umowa z MB) http://www.oil-club.ru/forum/topic/1778 ... e-svezhee/

zachecam tych co nie maja dpf a maja powlewane oleje 5w30 ll-04 i ll-01 do wyprobowania olejow 0w40 ll-01, bo na goracym silniku w prawie kazdym motorze jest ciszej niz na 5w30 :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 marca 2016, 17:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
pawelos666 napisał(a):
amsoil 5w40 znika bo ma wysoki noack i wszedzie o tym piszą, firma ok ale to hc i 10-20% pao.


AMS efm full saps 5w40 ma noack 8,7%. Są lepsi ale to nie jest wysoki noack. Skąd info że ten olej ma tylko do 20% pao?

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 marca 2016, 20:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
noack realnie wychodzi okolo 10, a pao ma 10% bo tyle wykrywają po badaniu widma. do poczytania tutaj badanie skladu i noack http://www.oil-club.ru/forum/topic/21346-21346/
takie oleje zazwyczaj maja 10-20% PAO. olej chroni ponad przecietnie i gdzieś na internecie byly na to badania z dowodami, ale to wynika raczej z ilosci fosforu i cynku niz z super bazy. spojrz ile tam tego ;) . lepkosc w -30 to delikatnie ponizej 6000 wiec szalu nie ma.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 29 marca 2016, 11:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
Czy standardowa plukanka LM (w białej buteleczce) jest duża gorsza od tej pro line ? Nie stosowałem jeszcze żadnej płukanki w m54, użyć tej białej czy zdecydowanie lepiej wziąć pro line ? Chce zmienić olej z castrola edge 5w30 na Valvoline 5w50


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL