BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, 22:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: M5 & 328i
Kod silnika: S85B50 & M52B28
u mnie w tym sezonie emka jezdzi na Falkenach 452, nie ma co ukrywac przy zakupie opon kierowalem sie cena :wstyd: i jest tragedia bo na prawie lysych PS2 auto sie lepiej prowadzilo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, 23:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
5erfan, ale do PS2 to prawie nic nie ma podejścia. Pewnie tylko PSS są lepsze, niedługo sprawdzę :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57
5erfan napisał(a):
jest tragedia


mówisz o torze czy drodze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, 16:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: M5 & 328i
Kod silnika: S85B50 & M52B28
happiest napisał(a):
5erfan napisał(a):
jest tragedia


mówisz o torze czy drodze?


tylko droga, w 90% miasto. Nie mowie, ze Falkeny sie do niczego nie nadaja, bo tak nie jest, ale w zestawieniu z juz zmeczonymi PS2 wypadaja gorzej. za to cena jest o ponad polowe nizsza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 07:34 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
Ja ostatnio zarzuciłem na przód Micheliny Primency HP i są zaje....e.. :super:

Guma mięciutka, fajnie trzymają się drogi a przede wszystkim są ciche... :super:

Fakt założyłem używki bo cena nowych trochę zniechęca, ale opony z pewnego źródła także naprawdę dają radę..

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2012, 14:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Ja polecam continentale contact 3 są świetne na mokrym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 kwietnia 2012, 21:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Mam z tyłu PS2 255/35/18 i uważam, że mistrz. Dodatkowo w ogóle nie piszczy, także ludzie się nie oglądają jak na mieście się trochę powariuje ;)

Chcę teraz zmienić przód bo mam kartoflane Pirelli P zero Rosso- co prawda bardzo cicha i wolno schodzi, ale auto strasznie wyjeżdża przodem przy mocniejszym napadaniu.
Myślę, żeby założyć:
Yokohama Advan Sport v103 - podobno bardzo dobra
albo pójść w Toyo R1R - jeździł ktoś na tym? (nie myląć z T1R)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 7 kwietnia 2012, 23:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
Pitz napisał(a):
Dodatkowo w ogóle nie piszczy, także ludzie się nie oglądają jak na mieście się trochę powariuje

Uwielbiam to w niej. Nikt nie zwraca uwagi na to że jedziesz bokiem :hyhy:

Zobaczymy jak PSS

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 13:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
Kolego jak chcesz niedrogo kupić oponki polecam. Vredestein Ultrac Sessanta. u siebie mam 225/40Super się prezentują na aucie. :hyhy:
Są dość tanie jak na tą klasę. PRĘDKOŚĆ do i ponad 300KM, WZMACNIANIE ! Posiadają RANT dość nieduży i ładnie wyglądający no i oczywiście. Bieżnik który zwala z nóg. Projektował tą oponkę GIOGIARO ! :)))
wiadomo nie trzeba mówić.
Pierwsza opona na świecie z taką konstrukcją innowacyjną. Naczytałem się opinii i żadnej negatywnej. Opona typowa do aut sportowych. Najczęsciej zakładana do Nissanów 350Z. Opona dobra na TOR jak i na ZWYKŁĄ JAZDĘ PO MIEŚCIE I W TRASIE. Przeczytałem że opona jest głośna ale nie tym się nie sugeruj. Śmigam już około 2000KM i wszystko w porządku. Za komplet opon nowych zapłaciłem 2000zł. Produkcja styczeń 2012r.
A i na marginesie felgi które mam to nie chinole:P hehe
Wrzucam pare fotek. http://lovetyres.com/public/tyre/vredes ... unting.jpg
A tak prezentują się na aucie.
http://www.fotoszok.pl/upload/5b706851.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/b1748d80.jpg
Myślę że już pare osób przymierza sie do kupna opon moja opinia napewno w jakiś sposób pomoże. :super:

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 14:40 
Ja zdecydowałem sie na Barum Bravuris 2,w testach wypadają nieżle a i cena jest ok :)

http://www.oponeo.pl/model-opony/barum- ... 3wodYRzxZg

nowe,dobre, niedrogie i 5 lat gwarancji.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 17:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
Też wybrałem Vredestein Ultrac Sessanta, w Internecie bardzo dużo opinii pozytywnych, ale tym bym się nie sugerował, bo taki marketing w necie to można sobie stworzyć. Śledząc wątek widzę każdy sobie je chwali. Dla mnie przesiadka z zimówek na 18" Vredesteiny była zauwazalna na in plus, płynnie się jedździ, nie są jakieś głośne, dobrze na suchym jak i mokrym. Ciekawi mnie jak szybko się ścierają, a tu różne opinie czytałem.

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 19:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
Caarl napisał(a):
Ciekawi mnie jak szybko się ścierają, a tu różne opinie czytałem.


Użytkownicy dodają, że przy normalnej jeździe, opona ściera się w jak każda inna. Ale podczas jazdy sportowej, torowej opona bardzo szybko ulega ścieraniu. ;)

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 19:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
makasa15, nie bardzo rozumiem po co tutaj z torem wyjeżdżasz. Każda dobra opona drogowa będzie OK na torze. I każda będzie tam szybko schodzić.

W dodatku z tego co widzę owa opona nie ma sensu cenowo. Michelin PS3 i PSS (w zależności od rozmiaru) są minimalnie droższe a dużo lepsze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 20:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
kostek_ja, Ja tylko cytowałem ludzi z forum. Którzy śmigają na takich. Więc luźno bez spinek :szok:

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 20:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
kostek_ja napisał(a):
makasa15, nie bardzo rozumiem po co tutaj z torem wyjeżdżasz. Każda dobra opona drogowa będzie OK na torze. I każda będzie tam szybko schodzić.

W dodatku z tego co widzę owa opona nie ma sensu cenowo. Michelin PS3 i PSS (w zależności od rozmiaru) są minimalnie droższe a dużo lepsze.


No, wiesz dla kogos kto jeździ M3 nie ma różnicy w oponie ale jak dla mnie jest i na sztuce to jakieś 150zł minimum.
Po za tym skąd wiesz że ta opona jest o wiele słabsza od Vredestein jeździłeś?

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 23:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
makasa15, o jakiej spince ty mówisz, wyluzuj ;) Trochę oponek spaliłem i stwierdzam fakt :) Oczywiście trzeba brać poprawkę na to iż większość opon jakie testowałem była używana, ale z tego co pamiętam te używane Verdsteiny miałem nowsze niż używane PS2, a mimo to PS2 były zdecydowanie lepsze. Ogólnie było PS2, długo, długo nic i dopiero reszta.
PS3 są ponoć lepsze od PS2 w deszczu, a PSS są ogólnie lepsze. Kupiłem PSS na tył, jak założę to zobaczę :)

Nie negowałabym wyboru Verdsteinów z powodu jakość/cena gdybym nie sprawdził. W takich standardowych rozmiarach:
205/55/16 i 205/50/17 - nie ma ultra sensata a są PS3
225/40/18 - różnica 70zł/szt. (oszczędzamy 10%) w stosunku do PS3
225/40/19 - różnica 96zł/szt (oszczędzamy 8%) w stosunku do PSS

pewnie różnice są różne w zależności od rozmiaru, ale nie ma co ukrywać iż pilot sporty są bezkonkurencyjne i uważam że warto dopłacić te niecałe 10% do tych michelinów, chociaż przyznaje jest to zauważalna różnica. Gdyby micheliny były 2 razy droższe to wówczas bym się zastanawiał czy jest sens, ale przy 10% różnicy w cenie uważam że jest to wręcz okazja.

Ja też staram się nie wydawać na opony bez sensu i testowałem różne rozwiązania. eMka służy do różnych zastosowań i każde ma swój komplet kół/opon. Na trasę mam zawsze najlepsze opony w dobrym stanie, gdyż często jeżdżę szybko i nie ma co oszczędzać, więc jeździłem wyłącznie na PS2, a teraz zakładam PSS. Na torze z jednej strony potrzebuje jak największej przyczepności do kręcenia dobrych czasów i frajdy, a z drugiej nic się nie stanie jak będą trzymały kiepsko. Do tego koszty są istotne gdyż schodzą bardzo szybko. Po wielu testach okazało się że Federal RS-R wychodzi nie dość że najtaniej (w porównaniu do dobrych używek i nowych chińszczyzn) to jeszcze trakcje ma lepszą niż jakakolwiek drogowa opona (zobaczymy jak PSS :) ). Wyżej koszty rosną niewspółmiernie do jakości i tworzą się nowe problemy. Jazda po Warszawie jest jeszcze inna. Jeżdżę raczej wieczorami i to raczej z małymi prędkościami więc trakcja nie jest specjalnie istotna, ale stosunkowo często zdarza mi się iść bokiem, więc potrzebuje na tył opony raczej taniej. Nie koniecznie najtańszej, ale jednak budżetowej. Docelowo postanowiłem z przodu mieć koła na trasę, a na tył kupić 18tki we wzorze CSL i do tego federale 595RS-R :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 07:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Wklejam skan testu opon 225/45/17 z AŚ:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 11:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
kostek_ja napisał(a):
makasa15, o jakiej spince ty mówisz, wyluzuj ;) Trochę oponek spaliłem i stwierdzam fakt :) Oczywiście trzeba brać poprawkę na to iż większość opon jakie testowałem była używana, ale z tego co pamiętam te używane Verdsteiny miałem nowsze niż używane PS2, a mimo to PS2 były zdecydowanie lepsze. Ogólnie było PS2, długo, długo nic i dopiero reszta.
PS3 są ponoć lepsze od PS2 w deszczu, a PSS są ogólnie lepsze. Kupiłem PSS na tył, jak założę to zobaczę :)

Nie negowałabym wyboru Verdsteinów z powodu jakość/cena gdybym nie sprawdził. W takich standardowych rozmiarach:
205/55/16 i 205/50/17 - nie ma ultra sensata a są PS3
225/40/18 - różnica 70zł/szt. (oszczędzamy 10%) w stosunku do PS3
225/40/19 - różnica 96zł/szt (oszczędzamy 8%) w stosunku do PSS

pewnie różnice są różne w zależności od rozmiaru, ale nie ma co ukrywać iż pilot sporty są bezkonkurencyjne i uważam że warto dopłacić te niecałe 10% do tych michelinów, chociaż przyznaje jest to zauważalna różnica. Gdyby micheliny były 2 razy droższe to wówczas bym się zastanawiał czy jest sens, ale przy 10% różnicy w cenie uważam że jest to wręcz okazja.

Ja też staram się nie wydawać na opony bez sensu i testowałem różne rozwiązania. eMka służy do różnych zastosowań i każde ma swój komplet kół/opon. Na trasę mam zawsze najlepsze opony w dobrym stanie, gdyż często jeżdżę szybko i nie ma co oszczędzać, więc jeździłem wyłącznie na PS2, a teraz zakładam PSS. Na torze z jednej strony potrzebuje jak największej przyczepności do kręcenia dobrych czasów i frajdy, a z drugiej nic się nie stanie jak będą trzymały kiepsko. Do tego koszty są istotne gdyż schodzą bardzo szybko. Po wielu testach okazało się że Federal RS-R wychodzi nie dość że najtaniej (w porównaniu do dobrych używek i nowych chińszczyzn) to jeszcze trakcje ma lepszą niż jakakolwiek drogowa opona (zobaczymy jak PSS :) ). Wyżej koszty rosną niewspółmiernie do jakości i tworzą się nowe problemy. Jazda po Warszawie jest jeszcze inna. Jeżdżę raczej wieczorami i to raczej z małymi prędkościami więc trakcja nie jest specjalnie istotna, ale stosunkowo często zdarza mi się iść bokiem, więc potrzebuje na tył opony raczej taniej. Nie koniecznie najtańszej, ale jednak budżetowej. Docelowo postanowiłem z przodu mieć koła na trasę, a na tył kupić 18tki we wzorze CSL i do tego federale 595RS-R :)



dziex za info zawsze od takiego użytkownika warto brać przemyślenia do siebie:) Pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 12:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Ja polecam Pirelli P Zero Nero. W zeszłym roku kupiłem takie nowe i jeździ się na nich fantastycznie, na suchym kleją znakomicie i nie piszczą, na mokrym są także bardzo dobre do tego świetnie wyglądają i są cichutkie. Niestety na tym aucie nie mam porównania do opon tej samej klasy. (wcześniej podmęczone Nankang NS2 i przepaść między nimi to o wiele za mało powiedziane).
Z tyłu mam P Zero Rosso i te są bardziej śliskie, trochę gorzej kleją (biorąc poprawkę na to, ze auto rwd) i to by się zgadzało bo są twardsze od Nero.

Gdybym miał kupować drugi raz to Pirelli P Zero Nero lub Continental SC3. Michelin pewnie będą trochę droższe.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Jakie opony letnie polecacie ?
PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 14:47 
bastaz napisał(a):
Wklejam skan testu opon 225/45/17 z AŚ:


no i gitara,Barum Bravuris 2 które wlatują u mnie na fele są w niezłej cenie i wypadają nieco lepiej od innych droższych :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 87  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL