BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 10:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 5 lipca 2012, 11:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
///david napisał(a):
Primo89 napisał(a):
3700 i to jest 1/4 wartosci samochodu to niewiem gdzie ty kupiles tak tanio E46 po ...

zobacz sobie na portale aukcyjne po ile są wystawiane 320d z 2001r na CR to się mocno zdziwisz bo te 3700 to zdecydowanie 1/4 wartości auta ;)

ja bym regenerował :)



Tak 180-200 tys przebiegu, pierwszy właściciel , stan idealny, bezwypadkowy.

Te samochody często mają ponad 300tys przebiegu, są po drobnych kolizjach, a zawieszenie po roku czasu będzie całe do roboty. Widziałem już parę takich tanich egzemplarzy i żaden nie był wart tych pieniędzy.
Okazje w tej cenie się zdarzają ale znikają po 1 dniu i są wystawiane drożej.

Za dobre 320d po FL trzeba dać minimum 25 tys.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 5 lipca 2012, 14:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 320d
hammet1 napisał(a):
...Jak kolega wyżej napisał na przykładzie merola kolegi, który 4 lata jeździ już po regeneracji. Sądzę, że jeszcze kolejne 4 pojeździ.
Pozdrawiam!


Nie tylko Mercedes był regenerowany. Efekt jest naprawdę mocno zadowalający.

Ja osobiście teraz będę robił wtryski - także regeneracja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 6 lipca 2012, 21:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: Było - 46 320d M47N
a po założeniu takiej regenerowanej zaraz na forum i problem - bo auto nie jedzie jak kiedyś, bo nie ma takiej mocy itd.
Nigdy regeneracja, albo używka z pewnego źródła albo nowa.

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 6 lipca 2012, 21:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
kwiatek_kt napisał(a):
a po założeniu takiej regenerowanej zaraz na forum i problem - bo auto nie jedzie jak kiedyś, bo nie ma takiej mocy itd.
Nigdy regeneracja, albo używka z pewnego źródła albo nowa.

guzik prawda - zakladam regenerowane turba do roznych marek w wiekszosci golf , pasat , mercedes i bmw i nie ma reklamacji i powrotow - wazne natomiast kto te turba regeneruje- ot i cala prawda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 6 lipca 2012, 23:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Ale wy macie problemy. Gościu pisze - auto robi długie trasy za granicę, to już samo to - kto normalny wstawił by tutaj jakieś używane turbo po niby przebiegu 45tyś? (a na muszli wybite 01r :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: JEBŁEM! ) auto rocznie robiło mniejsze przebiegi niż dobry kolarz :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Wg mnie są dwa wyjścia - regeneracja lub kupno nowej za te ~3200zł około. Co tak naprawdę nie jest dużym wydatkiem rozkładając to na okres użytkowania i profity z spokojnego śmigania. Wystarczy jedna awaria za granicą na autostradzie i opłacenie lawety i mamy takie plecy, że szok.


Teksty o wstawianiu turbo za 1/4 ceny auta - :faint:

Czyli jak ktoś kupi nowe opony za 1000zł i zrobi zawieszenie w golfie III (przekroczy wartość auta :rotfl: ) to co ? Idiota?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 7 lipca 2012, 07:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
deejeys napisał(a):
Ale wy macie problemy. Gościu pisze - auto robi długie trasy za granicę, to już samo to - kto normalny wstawił by tutaj jakieś używane turbo po niby przebiegu 45tyś? (a na muszli wybite 01r :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: JEBŁEM! ) auto rocznie robiło mniejsze przebiegi niż dobry kolarz :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Wg mnie są dwa wyjścia - regeneracja lub kupno nowej za te ~3200zł około. Co tak naprawdę nie jest dużym wydatkiem rozkładając to na okres użytkowania i profity z spokojnego śmigania. Wystarczy jedna awaria za granicą na autostradzie i opłacenie lawety i mamy takie plecy, że szok.


Teksty o wstawianiu turbo za 1/4 ceny auta - :faint:

Czyli jak ktoś kupi nowe opony za 1000zł i zrobi zawieszenie w golfie III (przekroczy wartość auta :rotfl: ) to co ? Idiota?
dokladnie !!!!!!!!!!! dodam jeszcze tak dla informacji - jesli ktos jezdzi do niemiec i tam pracuje i ma adres zameldowania a przewaznie tak jest -moze sobie w ADAC wykupic ubezpieczenie na wypadek awarii , sciagna auto , w razie czego dadza drugie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 8 lipca 2012, 23:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 74
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
DO harnas621 bez komentarza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 00:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
deejeys, nie do końca się zgodzę , naturalnie można w używce kupić zmęczone turbo , można również kupić turbinę w świetnym stanie .
Ktoś kto ma doświadczenie z turbinami , obmaca oglądnie i w 5 minut oszacuje co ma w ręce....

Ja kupiłem gtb 1752 używane i w świetnej kondycji ,swoją turbinę wyciągałem również będącą w świetnej kondycji i poszła do kolegi z forum za 1200zł. Niby turbo pewne było i podobno od pewnej osoby ;) a sprzedawałem ja z miesiąc. Jak ktoś ma czas na szukanie dobrej turbiny to znajdzie.

Gdybym dzisiaj szukał turbiny to tylko z angola na części, lub jakiegoś auta po dzwonie.
Ale ja mam zaplecze , sam robię i nie jedną turbinę w rękach miałem ,mogę sobie pozwolić na używkę bez gwarancji.

Ktoś kto odstawia auto do warsztatu, nie ma specjalnie wyboru. W większości przypadków kończy się na regeneracji, zazwyczaj nie ma czasu na szukanie używanej dobrej turbiny a na nową nie ma kasy.
Sam nie jestem zwolennikiem regeneracji, jednak raz oddawałem turbinę klienta do regeneracji do Wrocławia.
Kosztowało to 1100zł i muszę wam powiedzieć że turbina przyszła jak nowa . Odpukać już 2 lata jeździ i nic się nie dzieje. Ważne aby regenerację robić w firmie która ogarnia temat .....najlepiej szukać dobrych opinii na forach.

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 07:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Roger-Nysa, zauważ ze gtb1752 jest z nowszych aut, mniejszy przebieg - łatwiej kupić. Moje było z 2010r i było uwalone... A takie 1749 które ma te 8 lat minimum na karku to ryzyko na które nikt gwarancji Ci nie da. Tak jak napisałeś - jak ktoś sie zna, ma czas to jest w stanie cos znaleźć, ale zwykły Kowalski nie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 08:01 
hammet1 napisał(a):
Ostatnio bardzo się interesowałem regeneracją i mogę śmiało stwierdzić, że nie ma takiej opcji, aby turbo padło po roku jeśli robił to profesjonalista.


To coś za słabo się interesowałeś albo ktoś wpoił Ci wodę, a Ty ją wypiłeś.

Ile naprawiałeś turbin, żeby mieć taką pewność? Teoria to nic.


endriu007 napisał(a):
Daj do regeneracji dasz około 1000-1500 a polatasz tyle co na nowym.


To już jest mistrzowska odpowiedź :D. W takim razie koncerny samochodowe powinny skupować używane turbiny, regenerować je i wkładać do nowych aut :D.


piotrek200411 napisał(a):

Za dobre 320d po FL trzeba dać minimum 25 tys.



Chyba z końcówki produkcji.


kwiatek_kt napisał(a):
a po założeniu takiej regenerowanej zaraz na forum i problem - bo auto nie jedzie jak kiedyś, bo nie ma takiej mocy itd.
Nigdy regeneracja, albo używka z pewnego źródła albo nowa.



Dokładnie. Regenerowane turbiny zawsze ustawiane są na mniejszą moc, nie dają takiego ciśnenia jak oryginalne turbo.


Jeżeli auto ma jeździć w długie trasy to niewolno pozwolić sobie na awarię w trasie, bo później wyjdzie wszystko bokiem. Naprawa za granicą kosztuje tyle samo co w Polsce, ale u nas płatne w zł, a u nich w Euro, więc koszty razy 4,..0.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 08:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
777, tzn czemu wg Ciebie regenerowane turbo ma mniejsze ciśnienie ? :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 10:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
777 napisał(a):
Dokładnie. Regenerowane turbiny zawsze ustawiane są na mniejszą moc, nie dają takiego ciśnenia jak oryginalne turbo.


Nie masz racji !!!! :rotfl:

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 11:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 148
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Kolego nikt nie zmienia ciśnienia jakie ma dawać turbo, a to jak długo pochodzi po regeneracji, zależy od zastosowania części potrzebnych do regeneracji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 lipca 2012, 20:08 
Kilka turbin regenerowałem, zarówno ja jak i znajomi i zawsze regenerowana turbina ma mniejszą moc. Nie wspomnę już, że mnóstwo było przypadków padających regenerowanych turbin po kilku/kilkunastu kilometrach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 10 lipca 2012, 08:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 320d
Jak poczyta to jakaś osoba która się nie zna (taka jak ja) to naprawdę regeneracja zostaje wybita mu z głowy. Ale osobiście wiem że tak nie jest (przykład Mercedesa o którym pisałem). Wiadomo że są przypadki że coś pada od razu po regeneracji. Ale są też przypadki że coś pada od razu po kupieniu nowego. Dlatego zawsze warto przeanalizować co jest korzystne dla nas i na co nas stać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 16 listopada 2012, 09:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: BMW
Kod silnika: N57D30TOP
Te autka już mają parę lat także ja bym się w używki nie pchał nawet z 100 tys przebiegiem.
Nie wiadomo jak było to autko traktowane? Jak często był zmieniany olej, filtry itp. Regeneracja za 700 i autko na handel, albo nowa jak chcemy śmigać jeszcze parę lat samochodzikiem. Najważniejsze to częsta wymiana oleju najlepiej co 10tys.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 5 grudnia 2012, 23:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 557
Lokalizacja: Opolskie
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: m57 193ps+
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116850
BYŁO:
FIAT 126p - sprzedany
Mercedes W124 2.5 D - jest w moim posiadaniu
Mercedes W210 2.2 CDI - w posiadaniu ojca
To w końcu zapodajcie jakieś namiary na regenerację. :cisza:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 15:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1046
Moje BMW: M3 E92
Kod silnika: S65
Ja regenerowałem turbo i mam auto po chipie ciśnienie doładowania jest minimalnie podniesione i jak narazie śmiga bardzo fajnie żadnych problemów :) A firma w jakiej to robiłem to ZNT Kowalewicz i polecił mi ich ktoś z forum bo też robił u nich Turbo z M47N dają rok gwarancji bez limitu kilometrów i wszystkie wskazówki jak turbo wymienić tak żeby było dobrze :) Ja od siebie mogę polecić wywalenie katalizatorów bo wtedy turbinka na pewno dłużej pochodzi bo ma lepszy wylot gorących spalin.

_________________
Zapraszam do mojego sklepu ---->> http://www.carbonhouse.pl
oraz na FB - https://www.facebook.com/CarbonHousePL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 9 grudnia 2012, 15:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
CzarnyR1 napisał(a):
To w końcu zapodajcie jakieś namiary na regenerację. :cisza:



http://danmarbis.pl/index.php?lang=pl&s=kontakt

dwa lata gwarancji bez limitu km, dodatkowo wypytałem i dostałem odpowiedź, że regenerują na częściach firmy Melett.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] m47n gdzie dostać nowe turbo?
PostNapisane: 29 stycznia 2013, 21:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 557
Lokalizacja: Opolskie
Moje BMW: E39 530d M-pakiet
Kod silnika: m57 193ps+
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116850
BYŁO:
FIAT 126p - sprzedany
Mercedes W124 2.5 D - jest w moim posiadaniu
Mercedes W210 2.2 CDI - w posiadaniu ojca
Odświeżam temat.
Objawy: pogwizdywanie.
Regenerowałem turbo w TurboTec Jaworzno - 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Nie interesuje ich czy auto ma "wiruska" czy nie.
Po regeneracji to nie to auto. Żwawo, szybko, a co najważniejsze :hurra: cicho i bezszelestnie - to wszystko warte każdych pieniędzy. Na wiosnę hamownia. Bo auto wciska w fotel.

Jeśli turbo pogwizduje to jest uszkodzona turbosprężarka (przedmuch spalin pomiędzy kolektorem wydechowym a głowicą lub turbiną a rurą wydechową,ciała obce na kole kompresji lub wirniku, brak zasilania oleju, pęknięty kolektor wydechowy, uszkodzony intercooler)
Oczywiście takie turbo może jeszcze długo pracować aż się wysypie do końca. Tylko ten nieprzyjemny pogwizd :zakrecony:

Tam też sprzedają nowe turbo
ale facet sam mi powiedział, że się nie opłaca, bo po ich regeneracji jest po prostu nowe (2 lata gwarancji i połowa ceny nowej ).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL