BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 19:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 11:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 90
Lokalizacja: Ropczyce
Moje BMW: e36 328/ mazda 6 2.5
Moja bunia 320D e46 na oponkach zimowych zachowywala sie fantastycznie na kazdej drodze, czy prosta czy koleiny auto trzymało sie swietnie (195/65/15) jezeli na drodze były duze koleiny mozna było calkiem puscic kierownice i auto samo jechało nawet w lekkich zakretach, heh prowadziła je droga, po zmianie kółek na letnie (225/45/17) o mało sie nie rozwaliłem jak wpadłem w koleiny, prawie wyrwało mi kierownice z rąk, z autem jest wszystko ok, na równej drodze bez kolein jezdzi sie cudownie ale jak juz są "wielbłady" zaczyna sie walka z kierownicą, kogos kto nigdy wczesniej ze mna nie jechał przy zmianie pasa na drodze z koleinami ogarnia strach :) bo auto tak sie jakos niepewnie zachowywuje, a przeciez wszystko jest ok, jaka jest odpowiedz, przyzwyczaic sie trzeba, niestety :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, 12:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 90
Lokalizacja: Ropczyce
Moje BMW: e36 328/ mazda 6 2.5
Moja bunia 320D e46 na oponkach zimowych zachowywala sie fantastycznie na kazdej drodze, czy prosta czy koleiny auto trzymało sie swietnie (195/65/15) jezeli na drodze były duze koleiny mozna było calkiem puscic kierownice i auto samo jechało nawet w lekkich zakretach, heh prowadziła je droga, po zmianie kółek na letnie (225/45/17) o mało sie nie rozwaliłem jak wpadłem w koleiny, prawie wyrwało mi kierownice z rąk, z autem jest wszystko ok, na równej drodze bez kolein jezdzi sie cudownie ale jak juz są "wielbłady" zaczyna sie walka z kierownicą, kogos kto nigdy wczesniej ze mna nie jechał przy zmianie pasa na drodze z koleinami ogarnia strach bo auto tak sie jakos niepewnie zachowywuje, a przeciez wszystko jest ok, jaka jest odpowiedz, przyzwyczaic sie trzeba, niestety


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 23:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuje chłopaki... Wszystko uz wyjaśnione... ZAMYKAM... Administrator... kosz poprosze albo zostawić w celu czysto informacyjnym... do woli..

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, 05:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: WrocÂław
Sprawdź tuleje wahacza tylniego, 100% masz wywalone, zwłaszcza prawa strona (wymienić parami). Jeżeli w/w tuleje są wywalone to będziesz miał taki objaw, że kierownica będzie lekko skręcona raz w prawo a raz w lewo. "Podwórkowy" warsztat też wykryje takie uszkodzenie tulei.
Cytuj:
Moze to glupia rada ale jesli przy lekkim kopnieciu przedniego kola lata ono ciut przod-tyl znaczy sie ze gdzies sa luzy. jesli przy skreconych nie lata znaczy sie koncowki drazka do wymiany

Głupia rada. BMW ma pływające zawieszenie (wszystko na gumach) i po kopnięciu MUSI koło "latać" do przodu i tyłu.
Cytuj:
Jak byłem na diagnostyce przy kupowaniu auta to zbieżność z przodu wychodziła mi +1 m/km

Jedź na geometrię zawieszenia a nie tylko na zbieżność. Zbieżność robiło się w maluchach, polonezach ect w BMW robi się geo... (ustawienie wszystkich kątów i zbieżności w zawieszeniu). Taką geometrię możesz zrobić tylko w jakimś dobrym zakładzie, gdyż każdy inny to zrypie tobie do końca ustawienia, albo dostaniesz odpowiedź że np. nie potrafią ustawić geometrii tylnego zawieszenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdz
Z tą szerokoscią opon to jest różnie np: moja e36 compact 94r 225/45/17 jezdzi elegancko ,na początku troszke czulem roznice i teraz moja druga beta E46 99r 225/45/17 buja po drodze niesamowicie( po koleinach oczywiscie), wywnioskowałem ze wine za to ponosi rozstaw osi bo pewnie roznica jest w obu tych autach i E46 bardziej warjuje ,tyle z mojego doswiadczenia.

_________________
E46 1.9L LPG KME_Valtec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2008, 21:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
budi, a propos geometrii, prawe tylne koło mam przesunięte jakieś 1-2 cm do przodu, tak jak by bliżej drzwi tylnych... lewe jest ok. Nie to wygląda tak jak by poprzedni właściciel najechał na wstecznym na krawężnik tak trochę szybciej niż przeciętnie... mało tego na geometrii wyszło mi aż 11 stopni. Nie wiem gdzie tu szukać przyczyny...

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 07:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: WrocÂław
Warszawiak - Wymień tuleję wachacza tylnego. Znajdź zakład który zrobi geometrię 3D i będzie dobrze. Nie wiem gdzie taki zakład jest w Warszawie. W okolicy Wrocławia jest b.doby zakład w miejscowości Mirków ul. Robotnicza za sprzęt do geometri dali prawie 600tyś zł. i robią cuda z zawiechą. W moim 325 w innym zakładzie stwierdzili że jest po biciu i nie da się ustawić zbierzności. W firmie w Mirkowie po ok. 1godz odpowiedź dostałem prostą: "GOTOWE, nie był bity, geometria tylnego zawieszenia była skopana".

uris - compact ma całkiem inne zawieszenie tylne i w tym modelu nie ma tak dużego wpływu szerokośc opony. Zawieszenie jest b.proste w konstrukcji i nawet regulacji tam nie ma. Tylko compact miał takie zawieszenie (prosto i tanio).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 07:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: WrocÂław
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 10:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
Chodzi Ci o tuleje wahacza górnego przedniego (nr. 18 na schemacie w linku) , górnego tylnego (nr. 14 na schemacie w linku) czy wahacza głównego tego dużego na dole??


schemat:
http://bmwfans.info/original/E39/Lim/52 ... l-33_0519/

Wahacz dolny ten główny:
http://moto.allegro.pl/item394365239_wa ... 8_99r.html

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2008, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: WrocÂław
Najlepiej sprawdź wszystkie. Wjedź gdzieś gdzie mają szarpaki i niech poszarpią zawiechę i będziesz widzidział która jest walnięta. Najczęściej padają na wachaczu dolnym przednie tuleje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2008, 00:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
budi miałeś racje... tuleja wahacz dolnego wywalona... wymiana 11 sierpnia... za to już masz odemnie punkt.

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2008, 12:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Lokalizacja: Pruszcz Gd
Moje BMW: E60
Witam
ja mam u siebie 235/45/17 i jezdzi sie ok.
Nic nie sciaga na koleinach itd.
A moj ojciec w mercu ma 215 i lipa bo sciaga :D he
Wiec albo 205 albo 235 zaloz :D

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL