BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 czerwca 2024, 02:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 7 maja 2012, 19:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
zxdslpoiuyt5 napisał(a):
nie jest tak ze mi spaliło 1 litr na 300 tylko jakies pół litra a nawet mniej niż połowa , powiem ci dokładnie jak to wygladało, nie dawno zobaczyłem spory ubytek oleju kontrolka sie zapaliła od niskiego stanu oleju i wtedy na zimnym silniku na bagnecie miałem minimum oleju wiec dolałem tyle oleju aby na zimnym mi wskazywało do połowy noi tak jeździłem z 300 km i teraz znowu jest minimum na zimnym i pali sie kontrolka o niskim stanie oleju

kolego olej przy wymianie wlewa sie do gornej kreski znaczy sie na max tak samo postepuje sie przy dolewkach - poza tym jesli jezdzisz tylko po miescie i krotkie odcinki to mozliwe a raczej pewne , ze ci cos wezmie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 7 maja 2012, 20:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
harnas621 napisał(a):
zxdslpoiuyt5 napisał(a):
nie jest tak ze mi spaliło 1 litr na 300 tylko jakies pół litra a nawet mniej niż połowa , powiem ci dokładnie jak to wygladało, nie dawno zobaczyłem spory ubytek oleju kontrolka sie zapaliła od niskiego stanu oleju i wtedy na zimnym silniku na bagnecie miałem minimum oleju wiec dolałem tyle oleju aby na zimnym mi wskazywało do połowy noi tak jeździłem z 300 km i teraz znowu jest minimum na zimnym i pali sie kontrolka o niskim stanie oleju

kolego olej przy wymianie wlewa sie do gornej kreski znaczy sie na max tak samo postepuje sie przy dolewkach - poza tym jesli jezdzisz tylko po miescie i krotkie odcinki to mozliwe a raczej pewne , ze ci cos wezmie



ja dolewam oleju na 3/4. Moim zdaniem to optymalny poziom.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 9 maja 2012, 22:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
BARNABA napisał(a):
harnas621 napisał(a):
zxdslpoiuyt5 napisał(a):
nie jest tak ze mi spaliło 1 litr na 300 tylko jakies pół litra a nawet mniej niż połowa , powiem ci dokładnie jak to wygladało, nie dawno zobaczyłem spory ubytek oleju kontrolka sie zapaliła od niskiego stanu oleju i wtedy na zimnym silniku na bagnecie miałem minimum oleju wiec dolałem tyle oleju aby na zimnym mi wskazywało do połowy noi tak jeździłem z 300 km i teraz znowu jest minimum na zimnym i pali sie kontrolka o niskim stanie oleju

kolego olej przy wymianie wlewa sie do gornej kreski znaczy sie na max tak samo postepuje sie przy dolewkach - poza tym jesli jezdzisz tylko po miescie i krotkie odcinki to mozliwe a raczej pewne , ze ci cos wezmie



ja dolewam oleju na 3/4. Moim zdaniem to optymalny poziom.

kazdy ma swoje zdanie -tylko z poziomem 3/4 bede polemizowal a niby dlaczego nie 1/2 ?- uwazam , ze jak wspominalem producent przewidzial przy wymianie lanie oleju na maksa bo tak wynika z ilosci , ktora miesci sie w misce olejowej danego typu i ktora odczytujemy na bagnecie -jesli motor spala olej i ubylo go np. do dolnej kreski to praktyczniejsze jest zalanie ponowne na maksa a nie tak jak kolega pisze powyzej na 3/4 - uwazam , ze jest to bledem - kazdy motor cos tam wezmie - ciut czy litr od zmiany do zmiany jesli wystepuja one co np. 10000 kilometow i wlasnie zalany olej na maksa przy zmianie gwarantuje , ze nie trzeba go dolewac - natomiast jesli silnik cos tam bierze zanadto to lepiej zalac go ponownie pod gorna kreske by nie latac co pare dni z cwiartka oleju - cwiartke lepiej wypijac samemu-jeszcze jedno zdarzaja sie samochody , ze fabrycznie mieszcza np. 7 litrow oleju ale bardziej kumaci i znajacy sie na rzeczy przerabiaja miski olejowe by wchdzilo go wiecej - po co - ano po to by bylo go wiecej , by sie za szybko nie grzal - by np. w czasie jazdy ekstremalnej np. pod gore pompa zaciagala zawsze olej a nie piane lub powietrze -tak samo sie to ma do jazdy na 3/4 lub 1/2 oleju
-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 10 maja 2012, 20:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
z tymże wszystko ma swoje dwie strony medalu. więcej oleju to wydłużony czas rozgrzania go do optymalnego poziomu - kiepsko jeżeli jeździmy w krótkie trasy. Co do poziomu 3/4 to ja sprawdzam olej dosyć często - taki nawyk. Wolę więc dolewać go częściej niż założyć, że na pewno wystarczy do następnego interwału wymiany oleju. Ponadto jazda na dużych prędkościach przy maksymalnym stanie oleju zwiększa ciśnienie (wywali popychacze zaworów i tyle będzie).i co jest gorsze dla silnika?Reasumując lepiej jak w silniku jest za mało oleju niż za dużo - oczywiście w pewnych granicach rozsądku.To samo sie tyczy poziomu oleju w skrzyni automatycznej.Zbyt duża ilość oleju ją zwyczajnie zabije :|

ale to jest tak jak napisałem tylko moje zdanie.Ty lej na maksa.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 10 maja 2012, 21:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
BARNABA napisał(a):
z tymże wszystko ma swoje dwie strony medalu. więcej oleju to wydłużony czas rozgrzania go do optymalnego poziomu - kiepsko jeżeli jeździmy w krótkie trasy. Co do poziomu 3/4 to ja sprawdzam olej dosyć często - taki nawyk. Wolę więc dolewać go częściej niż założyć, że na pewno wystarczy do następnego interwału wymiany oleju. Ponadto jazda na dużych prędkościach przy maksymalnym stanie oleju zwiększa ciśnienie (wywali popychacze zaworów i tyle będzie).i co jest gorsze dla silnika?Reasumując lepiej jak w silniku jest za mało oleju niż za dużo - oczywiście w pewnych granicach rozsądku.To samo sie tyczy poziomu oleju w skrzyni automatycznej.Zbyt duża ilość oleju ją zwyczajnie zabije :|

ale to jest tak jak napisałem tylko moje zdanie.Ty lej na maksa.

jestem kilkadziesiat lat mechanikiem ,prowadze warsztat ale podobnych terorii jeszcze nie slyszalem - widac czlowiek uczy sie cale zycie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 10 maja 2012, 21:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
harnas621 napisał(a):
jestem kilkadziesiat lat mechanikiem ,prowadze warsztat ale podobnych terorii jeszcze nie slyszalem - widac czlowiek uczy sie cale zycie
to mało oglądasz TV bo w co 2 portalu mówią o tym :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 10 maja 2012, 22:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Nightfox napisał(a):
harnas621 napisał(a):
jestem kilkadziesiat lat mechanikiem ,prowadze warsztat ale podobnych terorii jeszcze nie slyszalem - widac czlowiek uczy sie cale zycie
to mało oglądasz TV bo w co 2 portalu mówią o tym :P

tematy w takich portalach prowadzone sa przez ludzi nie majacych pojecia o mechanice i eksploatacji samochodu - zreszta twoj tok myslenia jest dokladnie taki jak niektorzy tu na forum pisza o wyplukaniu uszczelniaczy poprzez stosowanie dobrego zalecanego do danego motoru oleju i zalewaja silnik bmw olejem mineralnym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 11 maja 2012, 12:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
harnas621 napisał(a):
zreszta twoj tok myslenia jest dokladnie taki jak niektorzy tu na forum pisza o wyplukaniu uszczelniaczy poprzez stosowanie dobrego zalecanego do danego motoru oleju i zalewaja silnik bmw olejem mineralnym
chyba Ci się cos pomieszało :zakrecony: nawet nie wiem czemu do mnie pijesz o jakieś wymiany na mineral ale ok. rozebrałeś pare silników i co stwierdziłeś że awaria była przez jazdę z mniejszą ilością oleju .?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 14 maja 2012, 12:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Nightfox napisał(a):
harnas621 napisał(a):
zreszta twoj tok myslenia jest dokladnie taki jak niektorzy tu na forum pisza o wyplukaniu uszczelniaczy poprzez stosowanie dobrego zalecanego do danego motoru oleju i zalewaja silnik bmw olejem mineralnym
chyba Ci się cos pomieszało :zakrecony: nawet nie wiem czemu do mnie pijesz o jakieś wymiany na mineral ale ok. rozebrałeś pare silników i co stwierdziłeś że awaria była przez jazdę z mniejszą ilością oleju .?

Kolego !!!!! nie pije do ciebie osobiscie - tylko komentuje albo odnosze sie do tego co piszesz- owszem rozebralem kilkadziesiat silnikow i byly tez i takie jezdzone bez oleju lub mialy go zdecydowanie za malo - zreszta jak sie takie popsute auto dostanie do roboty to widac jak ludzie " dbaja i oszczedzaja" - mam na mysli filtry , paski i oleje wlasnie -motor , ktory powinien hulac na pelnym syntetyku zalewany jest mineralnym , dolewane sa do olejow roznego rodzaju tzw. doktorki , ktore maja poprawic motor a pomagaja tak jak nieboszczykowi zastrzyk -przyklad o uszczelniaczach jest tez tylko przykladem - jesli simering puszcza olej to sie go zmienia i tyle - konczac temat powiem tak - kazde auto ma wlasciciela i kazdy czyni z nim co mu sie podoba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 13 września 2013, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
Witam mam BMW e46 silnik n42b18 - mam te same objawy co kolega. Bierzę olej . nie wiem jeszcze ile bo świerzo zalałęm nowym 5w30 i po 200 km bez większej zmiany na bagnecie. ale wczesniej na starym oleju jakies pół litra na 1000 km może troszkę więcej . Odma wymieniona na nową - ale bez poprawy nadal kopci na jasno biało po przygazowaniu i gdy schodzi z obrotów. SIlnik odpala bez problemu , obroty w normie . tylko ten dym i smród przepalonego oleju z benzyną czy coś takiego. Ktoś coś zaradzi ?
co sprawdzić ? Pierścienie ? uszczelniacze ? jakl to sprawdzić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 17 grudnia 2014, 18:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e90
Kod silnika: n46
Ja mam takie pytanie czy to kłopot duży wymienić uszczelniacze zaworów robiłem to w punto1 czy w bmw 318i silnik N46 jest dużo trudniej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Bierze olej
PostNapisane: 18 grudnia 2014, 00:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 640
Lokalizacja: Bydgoszcz (4DON)
Moje BMW: e28
Kod silnika: m30b35
Garaż: E28 M535i
E39 B10 V8
R56 1.6D
Obrazek

straszny kotlet odgrzałeś...

i od razu odpowiem Ci na pytanie :-)

nie zabieraj się bo nie złożysz go do kupy sam! :mur:

_________________
Черный Bymep
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL