BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 4 czerwca 2024, 23:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 13:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
po zalozeniu polalem wszystko plynem ze strzykawki i umylem ciepla woda pod cisnieniem z karchera bo chyba logiczne wydawalo by sie ze nasmarowana guma tawotem bedzie sie przemieszczac .

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 13:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
BaX napisał(a):
y124pmr napisał(a):
to samo i ja robilem ... duzo smaru i weszly w 5 min ... bez mlota robota i wszystko jest ok . :D


Do takich rzeczy nie używa się smaru bo po pierwsze smar ma zły wpływ na gume, po drugie smar zostanie tam na zawsze i będzie powodował ślizganie się tulei. Trzeba było użyć mydła albo jakiegoś płynu do naczyń po którym nie zostanie śladu po krótkim czasie.

U mnie smar = płyn do naczyń.. :D a wd 40 samo wyleci, dodam jeszcze że tuleje na początku wchodza bez problemu ale należy je mocniej wcisnąć-- wachacz jest od tej strony z klina.....
jest jeszcze jeden wazny element montazu.... mianowicie uszczelka przeciwbłotna , w razie braku jej założenia syf dostaje między gumę a aluminiowa obudowę--jak wpadnie tam kamyk i akurat zapracuje guma dociskając do niego to zacznie ja rozrywać(uszkadzać).........TO tyle

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Ostatnio edytowano 1 marca 2010, 14:51 przez Kentos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 13:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
a skad ty ja wziales ta uszczelke przeciwblotna :P fabrycznie tego nie ma i w sklepie raczej tez nie znajdzie sie tego na pulkach ;)

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 14:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
y124pmr napisał(a):
a skad ty ja wziales ta uszczelke przeciwblotna :P fabrycznie tego nie ma i w sklepie raczej tez nie znajdzie sie tego na pulkach ;)

O to to to :ok: :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 14:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Vanduch napisał(a):
y124pmr napisał(a):
a skad ty ja wziales ta uszczelke przeciwblotna :P fabrycznie tego nie ma i w sklepie raczej tez nie znajdzie sie tego na pulkach ;)

O to to to :ok: :)


oryginał (fabryczne ) ja ma, a podróby NIE ! wziełem ze zdemontowanego starego i przerobiłem tak aby pasowała na nową podróbę...

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 14:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
jak mozesz prosze o foto ;)

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 15:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
y124pmr napisał(a):
jak mozesz prosze o foto ;)

hymm, niedowiarek sie trafił, dobra jak mi sie uda to zrobie telefonem na aucie, to sa zaslepki które zasłaniają od strony kierunku jazdy ..... bede o 18 w warsztacie to po postaram sie zrobic te foty
podejrzewam że skoro sa tu tacy jak Ty ,którzy nie wiedza o co chodzi to dlatego jest tyle ponownych awari w krótkim okresie czasu bo jak syf w te gumy sie dostaje to je niszczy........ :!:
śmiem nawet twierdzić że do podrób specjalnie tego nie robia lub nie daja żeby sie sypały lecz zawsze produkt mozna reklamować !!!!!!

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 15:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
wiesz bmw mam jezdze i naprawiam sam zazwyczaj od kilku lat ale nigdy czegos takiego nie widzialem , a ostatnia tuleja wymieniona kilka dni temu jest orginalna i nie posiadala czegos takowego . czekam na fotke z niecierpliwoscia . przyznaje sie nigdy nie widzialem czegos takiego i nie wiem czy sie znajdzie cos takiego w sklepach a po za tym ogladalem ostatnio nowe autko i nie bylo nic na tulejach wiec wybrakowane wychodza z fabryczki bawareczek ? ciekawe .

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 16:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
y124pmr napisał(a):
wiesz bmw mam jezdze i naprawiam sam zazwyczaj od kilku lat ale nigdy czegos takiego nie widzialem , a ostatnia tuleja wymieniona kilka dni temu jest orginalna i nie posiadala czegos takowego . czekam na fotke z niecierpliwoscia . przyznaje sie nigdy nie widzialem czegos takiego i nie wiem czy sie znajdzie cos takiego w sklepach a po za tym ogladalem ostatnio nowe autko i nie bylo nic na tulejach wiec wybrakowane wychodza z fabryczki bawareczek ? ciekawe .


bo to nie jest na tulejach tylko w tulejACH-- WCISKANE ZE SPECJANYM WYZŁOBIENIEM --tak że montaz jest mozliwy tylko w jednej pozycji. zrobie fote i po sprawie......
jak kupiłem w sklepie komplet to tego w nich nie było ! dopiero przy montazu wyszło czym sie różnią.....ja zaadaptowałem ze zdemontowanych starych do nowych podrób ,które sie sprawdziły( jeżdzę pół roku i jest super- a pamiętam jak było, pisałem pare postów wcześniej)
zresztą w sklepie facet odradzał mi zakup droższych-- wie z autopsji że droższe jest tyle samo warte :super:

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 16:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: m47
tez jestem na etapie wymiany tulei z przodu i zakupiłem Meyle te wzmocnione , takie mam zamontowane wytrzymały ze mną 2 lata bo tyle mam ten samochód a nie wiem kiedy wcześniej gość je montował , troszke zjeździły w tym leju po bombie bo raczej ulicami tego nazwac nie można a przynajmniej nie w Katowicach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 1 marca 2010, 17:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
u mnie teraz po zimie tez jest miejscami koszmar chociaz na ogol to nie moge nazekac na jakosc drog w anglii . ale po zimie bo i takowa byla w koncu i tu to miejscami jest koszmar .dziura na dziurze ;) .

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 18:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 204
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Może mowa o tych osłonkach na filmiku w minucie 2.40. te fioletowe??

_________________
Zobacz moją BETI viewtopic.php?f=6&t=68824 Nowe foty-gleba
Było e36 318 is
Jest e46 325i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Witam.Bylem dzisiaj u mechanika co mi wymienial owe tuleje
(pisalem o tej histori wczesniej jest to na 2 stronie tego postu)A wiec ustawil mi geometrie ale wibracje na kierownicy nadal nie ustaly,wyslal mnie do wulkanizacji na wywazenie kol,zrobiłem to ale dalej nic się nie zmienilo. Wrocilem do mechanika posprawdzal wszystko i powiedział ze nie ma do czego się przyczepic bo sprawdzal dokladnie.Wiec znowu mnie wyslal do wulkanizatora na przełożenie kol z przodu na Tyl twierdzac caly czas ze cos jest z kolami nie tak. Po przełożeniu kol autem czesie tak jak czeslo.Wulkanizator się smieje mechanik rozklada rece a ja do domu wróciłem z ta sama usterka z jaka wyjechałem.Stracilem 600zl nie licząc dojazdow z Berlina do Słubic a autem Czesie (czego na starych tulejach nie było)Co wy o tym myslicie co to jeszcze może być???Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 19:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
MOIM ZDANIEM ... TARCZE HAMULCOWE KRZYWE ... ale dziwne ze to wyszlo po wymianie tulei ... ale skoro wszystko inne jest ok to tarcze ... bedzie trzepalo od okolo 90 do 120 km/h

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 21:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
http://www.youtube.com/watch?v=wxHN3TS7sSs&NR=1

na tym filmie widac ten element o który pytał y124pmr w 30 sek filmiku.

a tu 2 filmik wyjaśniający dlaczego wam pływa auto i bije .... :hurra:
a mechanik ,który stwierdza że wszystko jest ok to kiep spod ciemnej gwiazdy i niech CI zwraca te 600zł wyrzucone w błoto lub niech kończy robote na własny koszt..... :szok: tyczy to sie dejwid1979
http://www.youtube.com/watch?v=usKdpYl3_48&NR=1

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 22:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
tu masz racje co do swoznia ze moze bic ale mysle ze mech go sprawdzil przed swoja teza ;) a jak nie to dupek i naciagacz a nie mech . a co do oslon to ja ich tam nie widze .... taka sama tuleje mialem jak ta na filmie i zadnych dodatkow tam nie ma osobnych ...

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 23:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Kentos napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=wxHN3TS7sSs&NR=1

na tym filmie widac ten element o który pytał y124pmr w 30 sek filmiku.

a tu 2 filmik wyjaśniający dlaczego wam pływa auto i bije .... :hurra:
a mechanik ,który stwierdza że wszystko jest ok to kiep spod ciemnej gwiazdy i niech CI zwraca te 600zł wyrzucone w błoto lub niech kończy robote na własny koszt..... :szok: tyczy to sie dejwid1979
http://www.youtube.com/watch?v=usKdpYl3_48&NR=1



W sumie pływać to nie plywa nic tylko bije mocno w granicach od 100-130 .Mechanik raczej nie jest taki najgorszy bo w sumie zajmuje się tym od wielu lat i tylko tym (zawieszenie i wydech)nic innego on nie robi co najwyżej oleje filtry i takie tam pierdoly.Co prawda tylko to ze zaszkoczyl mnie wypowiedzia na temat czesci jakie kupiłem mówiąc ze nie zna firmy Meyle a czesci kupione na Internecie sa z odrzutu.Wyraz twarzy to fakt ze ma taki bardzo nie przyjazny do klienta,termin na 9 zaczyna o 11 , ale warsztat ma porządny w kanale można obiat jesc (serwis Bosch)nie wiem sam czy go od razu na straty spisac.Ale zastanawia mnie jedna sugestia kolegi y124pmr ,poniewaz faktycznie nawet wiem o tym ze mam delikatnie krzywe tarcze(czuc na pedale hamulca przy wiekszych predkosciach) tylko planowałem je wymienic jak się klocki zużyją i skoro nic się nie dzialo na starych tulejach to dlaczego wibracje pojawily się po wymianie na nowe.Czy to jest możliwe???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 2 marca 2010, 23:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
moze drgania byly tlumione z tarcz na tych zuzytych tulejach ... przy tych predkosciach raczej beda tarcze skoro reszta wymieniona albo dobra .

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 00:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
y124pmr napisał(a):
moze drgania byly tlumione z tarcz na tych zuzytych tulejach ... przy tych predkosciach raczej beda tarcze skoro reszta wymieniona albo dobra .



Faktycznie mozesz miec racje bo juz sam nie wiem co mam myslec i co wymienic.Skoro mechanik stwierdzil ze wszystko w zawieszeniu jest ok no to chyba pozostaje tylko opcja tarcze.Wymienie je i zobacze co wtedy bedzie,tylko ze najgorsze jest to ze dopiero za miesiadz bede mogl to zrobic bo wczesniej nie bede w polsce,ale jak to nie pomoze to juz nie wiem co.,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 00:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
mysle ze to moze byc to . mialem 520 2001r i mialem ten sam problem(kupilem podroby tarcze i zalowalem pozniej ... nowe i po miesiacu do wymiany byly ... wystarczylo mocniejsze hamowanie i niskatemperatura albo kaluza i krzywe na nowo ;( tandeta poprostu ) tymbardziej jak czujesz na pedale przy hamowaniu a sprawdz jeszcze przy predkosci naciskaj bardzo powoli hamulec czy bedzie sie to bardziej na kierownicy nasilalo ... czuje sie wtedy twardsze trzepanie kierownica . mam nadzieje ze pomoglem a nie zaszkodzilem .pozdrawiam niemcy z anglii gdzie dobry mechanik to polski mechanik albo warsztat na podworku , a swoja droga sam mozesz wymienic tarcze jak masz kilka kluczy ;) i czas

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL