BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 07:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
creator1 napisał(a):
Opony masz ok?


Tak. 4 sztuki nowe w rozmiarze jak oryginal


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 08:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Zobacz jak jest ustawiona geometria 99% ludzi ustawia przód rozbierzny i wtedy bmw jeździ po całej drodze. Jak jest lekko zbierzny problem znika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 15:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 236
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57D30
Większość to ustawia bez obciążania samochodu. A jak słyszą hasło czy mają obciążniki to się głupio patrzą i mówią że ustawią. Byłem w trzech serwisach i za każdym razem krzątali się po godzinie, a później przychodzili z katalogiem i mówili, że mam rację trzeba obciążyć bmw. Dostałem namiar na firmę która specjalizuje się w bmw ze Zbierska to przez telefon dostałem info, że mogą ustawić na sznurek ;) i ponoć to się najlepiej sprawdza :)

btw: a nie masz przypadkiem tulejek z poliuretanu z Olkusza. Miałem jedną przygodę z tymi tulejami i tych dwuczęściowych nie polecam miały straszny luz. Wahacz pracował jak się go szarpało rękoma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 17:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
neez napisał(a):
Dostałem namiar na firmę która specjalizuje się w bmw ze Zbierska to przez telefon dostałem info, że mogą ustawić na sznurek ;) i ponoć to się najlepiej sprawdza :)



tzn?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 21:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
--==Mały==-- napisał(a):
Zobacz jak jest ustawiona geometria 99% ludzi ustawia przód rozbierzny i wtedy bmw jeździ po całej drodze. Jak jest lekko zbierzny problem znika.


Po wymianie tulei i opon pojechalem na zbieznosc na 4 kolach bylo nie wiele. Ale ustawili wszystko na cacy.

Rowniez przy malych nie rownosciach kierownica ucieka z reki. Maglownica sprawdzona.

A propo ustawiania na sznurek to mozna malego fiata zrobic a nie bmw gdzie przedni kolo ustia sie 3 katy a tyl 2 katy. I to jest najwazniejsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 21:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
fabrycznie z przodu ustawia sie tylko zbieznosc, natomiast z tyłu pochylenie kół oraz zbieżność.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 21:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja też byłem 3x na geometrii na urządzeniach po 100tyś i dalej co dołek to prawo lewo a cały zawias nowy, opony nowe. Wkońcu kazałem zrobić zbierzny przód bo tolerancja jest duża może być +0,12 do -10 a to duża różnica i auto jedzie jak po sznurku.
Musisz mieć tulejki pływające w idelanym stanie i przód i tył, brak luzów w układzie kierowniczym, opony porządne nie styrane bokami, no i odpowiednio ustawiona geometria co w przypadku bmw jest ogromnym problemem bo dla fachowców jak na zielonym to super a to nie prawda jest zakres regulacji zależnie od tego gdzie i jak używa się auta ja zjeździlem w swoim życiu z bmw 10-15 zakładów robiących geometrie na porządnych urządzeniach i nigdy nie byłem zadowolony po którejś poprawce dopiero było ok jak sam stałem i mówiłem jak chce mieć ustawione auto. Masakra pod tym względem ale z quattro są jeszcze większe problemy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 4 marca 2015, 22:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Mi też trochę telepie w głębokich koleinach ale jak kierownicę trzymam bardzo mocno to tego nie ma,sądzę że ma to wpływ z Maglownicą,bo efekt jest podobny jak w aucie z zepsutym amortyzatorem skrętu.
Maglownice już pierwszej młodości już nie są uszczelnienia itd. sądzę że płyn ''gęstszy'' załatwił by sprawę,ale nie chcę tego robić na moim aucie :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 5 marca 2015, 00:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 236
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57D30
neez napisał(a):
Dostałem namiar na firmę która specjalizuje się w bmw ze Zbierska to przez telefon dostałem info, że mogą ustawić na sznurek ;) i ponoć to się najlepiej sprawdza :)

damianRC napisał(a):
tzn?

Mogę podać Tobie telefon do nich to zapytasz co mieli na myśli, mi tylko ręce opadły ;) w fiacie 126p to tak ustawiałem, ale to było dość dawno.
Pojechałem do Poznania na zbieżność bo u mnie były cyrki ze znalezieniem fachowca i jestem zadowolony.
Zbieżność sumaryczna u mnie wynosi 0*01' samochód jedzie jak po "sznurku" :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 5 marca 2015, 11:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
--==Mały==-- napisał(a):
Ja też byłem 3x na geometrii na urządzeniach po 100tyś i dalej co dołek to prawo lewo a cały zawias nowy, opony nowe. Wkońcu kazałem zrobić zbierzny przód bo tolerancja jest duża może być +0,12 do -10 a to duża różnica i auto jedzie jak po sznurku.
Musisz mieć tulejki pływające w idelanym stanie i przód i tył, brak luzów w układzie kierowniczym, opony porządne nie styrane bokami, no i odpowiednio ustawiona geometria co w przypadku bmw jest ogromnym problemem bo dla fachowców jak na zielonym to super a to nie prawda jest zakres regulacji zależnie od tego gdzie i jak używa się auta ja zjeździlem w swoim życiu z bmw 10-15 zakładów robiących geometrie na porządnych urządzeniach i nigdy nie byłem zadowolony po którejś poprawce dopiero było ok jak sam stałem i mówiłem jak chce mieć ustawione auto. Masakra pod tym względem ale z quattro są jeszcze większe problemy.


A byłeś u Sylwka na Prymasa? Mi ustawiał e36 i dłuuugo było w porządku i obciążał auto i ogólnie w pewnym momencie kazał mi w nim siedzieć podczas ustawiania, ale autko jechało prosto, jak ciągnięte na sztywnym holu :rotfl:

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] auto pływa po drodze - rozwiązanie
PostNapisane: 5 marca 2015, 12:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
W E36 najczęściej wina leży w tulejach tylnego wahacza wzdłużnego, jeśli tam jest luz to auto prosto nie pojedzie. Wymiana stosunkowo prosta i niedroga, a różnica olbrzymia. Przypominam tylko, żebyście nie skupiali się jedynie na przednim zawieszeniu i układzie kierowniczym.

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL