BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 00:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] montaż nieoryginalnych czujników parkowania - problem.
PostNapisane: 31 lipca 2011, 11:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Witam.
Jestem w trakcie montażu czujników i stanąłem w miejscu bo napotkałem na 2 problemy.
Jedyne co zrobiłem to przeprowadziłem kabel od wyświetlacza/brzęczyka do bagażnika i mniej więcej obadałem kostke/wtyk od lewej lampy tylnej w poszukiwaniu przewodu zasilania światła tylnego. Dowiedzałem się z forum że jest to kabel "żółto-niebieski". W kostce która wchodzi do lewej lampy tylnej są 2 takie przewody. W instrukcji mam napisane --> podłącz przewód "+" do przewodu zasilania światła wstecznego, a "-" do masy. Czyli mam po prostu przeciąć któryś z tych dwóch kabli wchodzących do kostki i złączyć z "+" od czujników? Drugi mój problem dotyczy odkręcenia zderzaka tylnego:/ Szukałem info na forum + obczytałem Instrukcje "sam naprawiam bmw" i dalej nie mogę dojśc jak go odkręcić :/ Doszedłem do tego, że muszę odkręcić śruby łączące nadkole ze zderzakiem (zauważyłem 3 śruby małe i jedna duża ale jakich kluczy potrzebuje ->nasadowych?). Ściągnąłem też zaślepke plastikową i tam widzę tylko jakieś spinki (brak jakichkolwiek śrub (dwóch?) o których czytałem w niektórych zamieszczonych tutaj wątkach). Później doszedłem do wniosku, że w bagażniku muszę sciągnąc plastikowe osłony w dnie aby dojść do 4 śrub (2 na strone) aby ściągnąć cały zderzak z ze wzmocnieniem. Czy gdzieś coś jeszcze muszę odkręcić aby zderzak bez problemu zszedł?

Myślę, że w miare jasno i dokładnie napisałem o co mi chodzi:]
Pozdro i czekam na pomoc.

edit: dorzucam linka z czujkami które montuje.
http://www.multiproject.com.pl/czujnik-parkowania-cpx4l-wyswietlacz-led-p-30.html

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] montaż nieoryginalnych czujników parkowania - problem.
PostNapisane: 31 lipca 2011, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Audi A3
Kod silnika: 1.8T
Z moich info wynika, że plusowy kabel zasilania wstecznego jest niebiesko-żółty. Dlatego najlepiej przy włączonym zapłonie wrzucić wsteczny i sprawdzić próbówką, w którym kablu leci prąd, by uniknąć błędów i cięcia kilku kabli zamiast jednego. :) A co do zderzaka - to powinno Ci pomóc:

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?2/09/40

edit: Kolega poniżej ma absolutną rację :hyhy:

_________________
Obrazek
Zmienię chętnie "B16" na minimum "B20"


Ostatnio edytowano 31 lipca 2011, 12:32 przez bobasse, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] montaż nieoryginalnych czujników parkowania - problem.
PostNapisane: 31 lipca 2011, 12:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Nie tnij kabli, tylko zdejmij troche izolacji i przylutuj kabel zeby sie nie utlenial. Wszystko dobrze zaizoluj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] montaż nieoryginalnych czujników parkowania - problem.
PostNapisane: 31 lipca 2011, 21:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Moje BMW: m9
Kod silnika: m52, m30b35,m52b25
najlepiej to podłącz się w instalacje pod wykładziną od strony kierowcy . zderzak jest na spinki, musisz zdjąć plastikową listwę, i powypinać je, i nadkola, masz tam kilka śrub, musisz poodkręcać. Potem zderzak schodzi normalnie. pamiętaj aby dobrze wywiercic dziury w listwie od zderzaka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] montaż nieoryginalnych czujników parkowania - problem.
PostNapisane: 1 sierpnia 2011, 09:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
dzięki za pomoc. z wycięciem dziur nie będzie problemu bo pod listwami są już dziury na czujniki. są tak jakby w połowie wycięte bo od góry jest wolne miejsce, ale mysle ze z tym nie będzie już specjalnego problemu bo w zestawie z czujnikami jest wiertło więc tylko odmierzyć na listwie i ewentualnie w zderzaku jakby cos nie chcialo do konca wejsc. Najwiekszy problem sprawia mi sciagniecie zderzaka , no ale teraz mysle ze powinno pojsc lepiej. tylko klucze musze dobre skitrać bo sam srubokret i kombinerki nie starczą. mam nadzieje ze nie będzie juz zadnych problemow. a jak nie to znowu sie was poradze.

pozdro

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL