BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 18 lipca 2011, 16:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 199
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47N
Bylem dzis u mechanika z tlumikiem, przy okazji powiedzial ze katalizator sie bardzo grzeje i ze jest zapchany. Podczas dodawania gazu silnik sie troche dusi gdy przytka sie wylot. Zaproponowal mi wybebeszenie go? Turbina mi swiszczy w niskim zakresie obrotow i powiedzial ze to wlasnie moze byc wina katalizatora bo musi przepychac przez zapchany. Jak myslicie to co mowi to prawda i czy warto wybebeszac go i zostawic sama puszke?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 18 lipca 2011, 18:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 90
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
pawloszczak napisał(a):
Bylem dzis u mechanika z tlumikiem, przy okazji powiedzial ze katalizator sie bardzo grzeje i ze jest zapchany. Podczas dodawania gazu silnik sie troche dusi gdy przytka sie wylot. Zaproponowal mi wybebeszenie go? Turbina mi swiszczy w niskim zakresie obrotow i powiedzial ze to wlasnie moze byc wina katalizatora bo musi przepychac przez zapchany. Jak myslicie to co mowi to prawda i czy warto wybebeszac go i zostawic sama puszke?


Kolego ja całkiem wyciąłem katy i autko teraz lepiej zbiera się z dołu, więc jeśli mechanik ci mówi że katalizator zapczany to go wybebesz a monolit możesz sprzedać i jeszcze na tym zarobisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 19 lipca 2011, 21:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Ten mechanik pewnie myslal ze go tam zostawisz...........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 20 lipca 2011, 18:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
katy mozesz wywalic,ale zastap je np tłumikiem przelotowym,w zadnym wypadku nie zostawiałbym pustych puszek,dzwiek jaki sie wydobywa i pogłosy jest naprawde okropny i bedzie strasznie wnerwiajacy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 20 lipca 2011, 19:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E46
Bardzo żałuję, że wywaliłem katalizatory miałem 2, e46 po lifcie. Mam fabryczny przebieg 208 tys. katalizatory były w idealnym stanie nie dość że dostałem 110 zł za wnętrza katów to jeszcze mechanior wstawił mi dwa krótkie złącza elastyczne i okropnie trzęsie mi teraz całym samochodem na postoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 27 lipca 2011, 07:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 379
Moje BMW: 318d
Kod silnika: m47
bspass napisał(a):
Bardzo żałuję, że wywaliłem katalizatory miałem 2, e46 po lifcie. Mam fabryczny przebieg 208 tys. katalizatory były w idealnym stanie nie dość że dostałem 110 zł za wnętrza katów to jeszcze mechanior wstawił mi dwa krótkie złącza elastyczne i okropnie trzęsie mi teraz całym samochodem na postoju.

Powinienes sie cieszyc ze radio ci dziala :rotfl:
Ja wczoraj usunalem srodkowy i zadnych drgan, halasow czy innych dupereli nie ma.
Problem mialem podobny, autko mulilo sie na wolnych i do tego kat brzeczal.

_________________
Nie Kazdy Rozumie Ze Jest, Nie Kazdy Rozumie Ze Mysli, Wielu Mysli Ze Rozumie
Obrazek
Zajrzyj, ocen - kazda opinia mile widziana :] :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 20 sierpnia 2011, 07:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 316ti
Kod silnika: N46B18
Witam.

Ja mam taką sytuację.

Komputer co jakiś czas wywala błąd "wydajność katalizatora poniżej minimum", czy coś w tym stylu. Samochód ma przejechane 162 tys. kilometrów (2001 rocznik) i jest wielce prawdopodobne, że to wina katalizatora. Czytając różne komentarze tutaj na forum doszedłem do wniosku, że dobrze by było mieć ten katalizator, bo grzebać w komputerze silnika nie mam zamiaru. Niestety na wydechu są dwie sondy lambda, więc BEZ katalizatora komputer na pewno będzie źle dobierał skład mieszanki. Ogólnie będzie lipa.

I teraz mam poważny dylemat. Czy szukać jakiegoś używanego, czy rozglądać się za zamiennikiem? Widziałem na eBay'u, że coś jest do mojego samochodu i NIBY wyjęty (cały wydech) został z samochodu o przebiegu 76 tys. kilometrów... Ale kurde, trochę ciężko jest mi uwierzyć w podawanie takich liczb. Widziałem też na zagranicznych stronach (głównie z USA), że są jakieś zamienniki w rozsądnych cenach i czytałem, że ludzie wymieniali na takie i wszystko było OK. Tutaj na forum również. Jednakże elektryk, z którym przedwczoraj rozmawiałem, powiedział, że z tymi zamiennikami może być różnie, bo jeśli ich konstrukcja będzie zła, to spaliny mierzone przez lambdę za katalizatorem nie będą właściwe i błąd nadal będzie się pojawiał.

Wolałbym, aby błędu tego nie było, bo nie chciałbym przed potencjalnym klientem tłumaczyć się głupio... Proszę o radę w tej sprawie, bo katalizator to niemały wydatek.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wywalic katalizator?
PostNapisane: 20 sierpnia 2011, 12:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e60 530i
Kod silnika: m54b30
Witam!
Mam puste puszki po katach i wszystko jest ok glos wydechu sie nie zmienil a autko jakby troche zwawsze! Nie mam sondy na wydechu wiec ja nie mam problemow z zadnymi bledami w m47 zabieg jak najbardziej polecam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL