BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 00:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 13:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: E39
Moja Beemka E39 2.0 96 rok.Pojechałem do znajomego na wymiane tarcz klocków i piast z łożyskami, przy okazji chciałem podłączyć kompa i zczytać błędy bo czasem miała takie wachnięcia przy odpalaniu jakby znowu zrąbał się czujnik położenia wału (wymieniony ok 5 miesięcy temu, kupiony nowy u kolegi z forum stones1). Znajomy podłączył furke pod kompa ale nie takiego normalnego laptopa z np. INPA tylko pod takiego ala palmtopa który za pomocą bluetootha komunikuje się z taką skrzyneczką podłączoną do gniazda 20pin pod maską. Połączył się normalnie ale okazało się że w sterowniku silnika nie było błędów :szok: , w sterowniku ABS był jakiś sporadyczny błąd, został wykasowany ale raczej to nie on odpowiadał za te problemy z odpalaniem. Po wymianie tarcz klocków i piast z łożyskami próbuje odpalić a tu lipa :przestraszony: . Rozrusznik kręci ale nie odpala. Po przekręceniu stacyjki słychać normalnie jak zawsze dźwięk przepustnicy chyba od ESP bzyt w jedna bzyt w drugą stronę, ale dodatkowo słychać jednostajne buczenie ok 50Hz z okolicy silniczka krokowego (wcześniej nie zwracałem na nie uwagi ale raczej go nie było). Przy próbie odpalenia rozrusznik kręci, brak iskry, na desce rozdzielczej w trakcie kręcenia świeci się lampka od ESP ta żółta (trójkąt z wykrzyknikiem i strzałką dookoła) oraz lampka ABS.
Ponownie podłączylismy kompa i raz tylko wyskoczył błąd EWS manipulated, po wykasowaniu tego błedu już się nie wyświetlił ale dalej nie idzie odpalić. Próbowaliśmy jeszcze kilka testów i przy teście wtrysków ten buczący dźwięk z okolicy silniczka krokowego wyłącza się. Co to może być panowie bo już sił mi brak. Nie wiem czy znajomy coś zchrzanił czy akurat to co od jakiegoś czasu doskwierało przy odpalaniu eskalowało do takiego stopnia że nie można odpalić.

_________________
Wreszcie upragnione 6 cylindrów, sesja wkrótce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 19:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
Może coś z immobilizerem...
Ja kiedyś jak kupiłem auto w pierwszy dzień, niechcący włożyłem inny kluczyk (niezakodowany) do stacyjki i przekręciłem na rozruch, auto się zablokowało (IMO) i nie chciało odpalić na oryginalnym kluczyku... Zadzwoniłem do gościa i pytam czy miał tak kiedyś, on na to ze tak... :przestraszony:
Ale od razu mnie uspokoił żebym go nie katował tylko odczekał 10-15 minut i immobilizer odpuści... No i tak się stało, od tamtej pory już więcej nie włożyłem tamtego kluczyka :D

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 23:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: E39
Nie wkładałem innego kluczyka więc to raczej nie to.
Po dzisiejszych bojach i próbie zczytania błędów wyskakuje jeden błąd "D1/ EWS manipulated", takźe faktycznie może być coś z immo. Po próbie zsynchronizowania EWS nic się nie zmieniło niby successful ale lipa i dalej nie pali, próbowałem z drugim kluczykiem ale to też nie dało efektu. Zdemonotwalismy nawet EWS z tej skrzynki za schowkiem pasażera ale nic nie widać żeby upalone było, lekko ciepłe układy w środku ale nic więcej. Ręce mi opadają, urlop się kończy czym ja do roboty będe jeździł :mur: ?
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak sprawdzić co jest uszkodzone?

Poszperałem na necie i koleś z anglii miał dokładnie to samo:
-użył tego samego interfejsu w tym samym aucie (E39, 2.0, 96 rok) i po kasowaniu błędów stało mu się dokładnie to samo.
- interfejs pokazywał mu że niby synchronizacja DME-EWS OK ale tak się nie działo
http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/1996-e39-520i-will-not-start-ews-manipulated-t77874/

Dziś popróbujemy coś z INPA powalczyć bo może te badziewie nie potrafi tego zsynchronizować :zabawa:

_________________
Wreszcie upragnione 6 cylindrów, sesja wkrótce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 29 sierpnia 2011, 21:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: E39
I problem się wyjaśnił ale nie rozwiązał :kwasny:
Przez te "sprytne" urządzonko Launch x431 (wystarczyło tylko jego podłączenie i odczytanie błędów) rozsynchronizowało się EWS z DME. Telefon do dystrybutora tego sprzętu ,opis sytuacji i krótka odpowiedź:
- Kilka razy zdarzały się już takie sytuacje w Beemwicach... :szok: ale ja Panu na maila podeśle aktualizacje programu, nie wiem czy to coś pomoże ale można spróbować... :dobani:

Więc tego sprzętu wolę już nie podłączać i chciałem zrobić synchronizację za pomocą INPA ale:
Jak krok po kroku to wykonać, ogólnikowe opisy nie wiele mi dały bo po wejściu w EWS nie widzę opcji synchro?
Jest opcja write ISN ale nie wiem co tam wpisać gdzie dokładnie w DME znajdę tą informację?

Proszę o odpowiedź kolegów którzy siedzą w temacie i pomogą jak najszybciej rozwiązać mój problem, auto jest mi niezbędne do dojazdów do pracy 80km dziennie (dom-praca-dom)

Dzięki pozdrawiam

_________________
Wreszcie upragnione 6 cylindrów, sesja wkrótce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 4 września 2011, 08:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 520 e39 98r
witam
mam ten sam problem z moja e39 {autko stalo pod domem 4miesiace wczoraj zaciagniety do garazu}

ciekawi mnie czzy juz rozwiazales ?

powiem tak mam tego lancha i wlasnie po zczytaniu tym beta umarla {wymienilem czujnik walu 80euro i dalej nic }
w warsztacie mam na kompie carsofta zobacze czy da rade zrobic synchro bo moze faktycznie musi byc update do lanchaa

jka tylko podepne dam znac co i jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 25 listopada 2011, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 38
Lokalizacja: Czarnocin/Ciechanów
Moje BMW: e39 2.5ia
ja tak miałem i to pompka paliwa sie skończyła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 26 listopada 2011, 12:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak by byl z immo problem, to auto by nie krecilo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Kręci, nie odpala, brak iskry
PostNapisane: 27 listopada 2011, 10:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Bytom
Moje BMW: E39
Ale żeście chłopaki skamielinę na forum odkopali :P
Problem dawno rozwiązany został, był to rozkodowany EWS.
Kolego ded gdy rozkodowany jest EWS auto będzie kręcić ale nie odpali.
A z kolegą ojo kontaktowałem się od razu po jego wpisie, i po telefonicznym 5 minutowym instruktarzu też zakodował EWS sobie na nowo, i bez problemu odpalił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL