BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 01:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 7 września 2011, 22:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
Witam. Straciłem podgrzewanie na sondzie, przekaźnik jest dobry ale nie dostaje masy z DME. Czy mogę podłączyć masę z np. pompy paliwa(przekaźnika)? Czy komputer dogrzewa sobie sonde i wyłącza po nagrzaniu? Czyli krótko mówiąc czy mogę sonde podłączyć na stałe grzanie po załączeniu zapłonu bez jakiś większych tego konsekwencji. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 8 września 2011, 11:17 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
nie bo ciągle będzie grzała, i komp przyjmie że jest uszkodzona bo ciągle będą te same dane.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 8 września 2011, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
No właśnie wróciłem z garażu i komp kaput ;/ narazie nie mam drugiego:( podłączyłem masę na krótko narazie dopóki nie załatwie nowego DME .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 8 września 2011, 16:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego masz pewnosc ze komp jest uszkodzony??? sprawdziłesc ciagłos połaczen elektrycznych,złaczki,kostki itp???moze zakradła sie gdzies wilgoc i robi bałagan na jakis stykach....niebardzo chce wierzyc w to ze padł DME....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 8 września 2011, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
wlodbann napisał(a):
kolego masz pewnosc ze komp jest uszkodzony??? sprawdziłesc ciagłos połaczen elektrycznych,złaczki,kostki itp???moze zakradła sie gdzies wilgoc i robi bałagan na jakis stykach....niebardzo chce wierzyc w to ze padł DME....



no właśnie sprawdzałem przewód po przewodzie cały dzień straciłem :( i komputer nie załącza mi przekaźnika poprzez przewód masowy z którym jest połączony. Kable impulsowe mają styk i pracują dobrze tylko nie było tego cholernego podgrzewania. Teraz przewód masowy podłączyłem z karoserii i podgrzewanie jest. Lambda ładnie pracuje bo od 0,12v-0,78v . Nawet doszedłem do tego że nie tylko mi pod górkę jest bo były już przypadki takie jak mój.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1496408.html zobacz bo facet trochę bardziej poświecił się uwadze tego problemu i bardzo mi pomógł dzięki swojemu postowi. pozdrawiam.

ps. czekam na nowego DME i wracam do ustawień seryjnych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 9 września 2011, 07:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
no to masz kolego strasznego pecha.....przypadek chyba jeden na tysiac ze padł DME.....mysle ze po wymianie problem zniknie ....podłaczone na stałe grzanie napewno wpłynie na zywotnosc sondy a konkretnie na sama grzłałke....a odczyty beda co potwierdzasz raczej prawidłowe.....przeciez grzanie potrzebne jest tylko w pierwszej fazie po rozruchu kiedy jeszcze katy nie maja odp.temperatury.......powodzenia w naprawie i napisz po wymianie kompa czy wszystko jest ok..... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 10 września 2011, 21:21 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Dziś poszedłem do garażu aby sprawdzić to połączenie bo na kompie mi wywala błąd 1221, czyli coś z sondą i na zimnym silniku są wysokie obroty mniej więcej 1050 obr/min, Przewód cały po włączeniu zapłonu okazuje się że nie daje masy z sterownika aby włączyć przekaźnik, Lecz po uruchomieniu silnika po chwili przekaźnik się załącza i już sonda grzeje, czyli sonda musi być uszkodzona pod względem danych.... Tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 11 września 2011, 01:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
te wysokie obroty to może być wina krokowca ( może się przyciął) . Co do danych sondy to najlepiej sobie miernikiem zmierzyć. Jeśli bedzie git to sprawdzać obwód . Zauważyłem że z tymi sondami to nonstop ktoś ma problemy:) pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 11 września 2011, 07:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 687
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=135852
Chłopy a tak troszkę odbiegając od głównego tematu, orientujecie się jak wpłynie na pracę sondy urwany przewód od grzałki (czyt. brak grzałki)? Teoretycznie problemy powinny być tylko przed rozgrzaniem, jak to będzie w praktyce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 11 września 2011, 09:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Krokowy sprawdzony, działa jak powinien... W programie na zimnym silniku pokazuje mi odczyt sondy na 0,73 V czyli grzanie działa, jak jechałem to napięcie sondy już na temp, pracy było do 1V- zależnie od obciążenia. To nie wiem dlaczego na kompie wywala sonde...
Cytuj:
jak to będzie w praktyce?
Błąd na kompie i poranne lekkie falowanie, tak wyczytałem na internecie na elektrodzie....

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] sterowanie podgrzewaniem sondy lambda
PostNapisane: 11 września 2011, 11:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 86
Lokalizacja: Namysłów
Moje BMW: e30=>e36=>e46
Kod silnika: N47
cieżko jest troszke postawić stanowczą diagnozę ponieważ sonda pracuje jakoś na swój sposób. Spróbuj podmienić od kogoś innego. Bo jeśli napięcie faluje tak jak powinno to wg mnie sonda jest dobra. Mogą być jakieś problemy z komunikacją albo nie wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL