BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 01:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 15 października 2011, 09:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
Witam wszystkich, jestem od paru dni bardzo szczęśliwym posiadaczem zadbanej 530d z 99r, którą sobie sam sprowadziłem z Niemiec Przebieg oryginalny 237tys km!! Autko niestety ma problem z mocą co przekłada się na bardzo mizerne przyspieszenie. Bunia nie ma problemów z odpalaniem czy dymieniem. Byłem na diagnostyce komputerowej i o dziwo komp nie wykazał nic poważnego (żarzenie świec). Pomiary wskazały, że silnik otrzymuje za mało powietrza (nie pamiętam jednostki). Zamiast 800 dostaje bodajże 400, czyli połowę mniej. Co może być tego przyczyną? Mechanik powiedział mi, że mam zacząć od przepływki. Czy od 330d (204ps)albo w210 (2.2d) będzie pasować? Chciałbym tylko na chwilkę podpiąć aby zobaczyć rezultaty. Pozdrawiam

Aha, autko czasami ma takie momenty jakby chciało wyrwać do przodu lecz coś uniemożliwia mu pokazanie pazurków

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 15 października 2011, 10:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Wyczysc EGR, elektrozaworki od turbo i od egr, przeplywka, czujnik doladowania w kolektorze itp itd. Bylo milion razy, wystarczy poszukac na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 15 października 2011, 11:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
Jestem w stanie zrobić to samemu czy wizyta u mechanika jest nieodzowna ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 16 października 2011, 13:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
Kolego myślę ze tak .
Powpisuj w wyszukiwarce np. " czyszczenie EGR " a potem analogicznie jak napisał kolega wyżej.
Jest o tym sporo wraz ze zdięciami.
Polecam ci przeczytać o klapkach w kolektorze dolotowym. Piszą tam o wywaleniu klapek które w wyniku zmęczenia materiału urywający się i wpadają do silnika. Napewno sprawdź stan filtru - odmy.
Jeszcze jedno , jak będziesz odkręcał kolektor to powymieniaj wężyki powietrzne ( gumowo- materiałowe o średnicy ok 7mm.
Na początku jednak dokładnie prześledz wszystkie te tematy po ,których zrobisz to wszystko przy jednej robocie, ze względu na to ,że będziesz miał większy dostęp do wybranych części. Niektórym kolegą wystarczyła wymiana wyżej pisanych wężyków,lecz nie zaszkodzi zajrzeć wszędzie,poczyścić i być pewnym że wszystko się sprawdziło. Są to zabiegi po których najczęściej auto odrzywa ,koszty o wiele mniejsze no i zdobyte doświadczenie i satysfakcja
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy. :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 23 października 2011, 09:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
Mechanik po zdemontowaniu i sprawdzeniu części stwierdził, że mam do wymiany zawór regulacji turbiny przez co auto łapie strasznego muła praktycznie w całym zakresie obrotów. Czy to chodzi o ten? http://allegro.pl/zawor-czujnik-turbiny ... 00990.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 23 października 2011, 09:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Może czas wymienić filtr paliwa, powietrza i odmę na początek :) Później pomiary :niepewny:
Tak to ten zawór :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d strasznie muli
PostNapisane: 23 października 2011, 10:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
Autko jeździło przez cały okres eksploatacji na niemieckim paliwie :cool:, było serwisowane więc jest w naprawde bardzo dobrej kondycji co wykazały pomiary na kompie. Po co wymieniać odmę? Rozumiem, że filtr odmy? Wspomnę, że bunia ma jak na swoje lata bardzo niski, prawdziwy przebieg

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 164 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL