BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 19 listopada 2011, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E87 120d+
Kod silnika: M47N2
Garaż: E46 320d Touring '03
zrobiłem jeszcze raz test w czasie jazdy (silnik M47N-rozgrzany do temp.86.95 wg. INPA, 209 tys km, na 3biegu, ok.3600 obr/min, wszystkie odbiorniki powyłączane, paliwo v-power diesel shell), oto wyniki:
Cylinder 1...2.71
Cylinder 2...-1.77
Cylinder 3...0.21
Cylinder 4...-1.13
http://imageshack.us/photo/my-images/52/36804277.jpg/

i teraz pytanie czy wtrysk na 1 cylindrze kwalifikuje się do wymiany? samochód pali ok 11-12l/100 w czasie jazdy po mieście (komp zaniża bo jest 8.0-8.5l), poza tym puszcza niebieskiego "bąka" przy odpalaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 20:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Mój problem jest następujący. Od jakiegoś czasu na rozgrzanym silniku dłużej kręci rozrusznik, aby silnik odpalił, poza tym nie pali więcej, nie kopci, jedynie czasami szarpie na biegu jałowym. Wiem, niesprawny przelew. Sprawdziłem i wyszło, że na pierwszym wtrysku dużo paliwa idzie na przelew. Mam w związku z tym pytanie. Na zdjęciach jest pokazany test przelewowy i odczyt z INPY z korekcji wtrysków. Pierwszy wtrysk na pewno idzie do wymiany, a co zrobić z resztą?
http://imageshack.us/photo/my-images/706/20111215039.jpg/
od lewej: w pierwszym ok 60 ml, w drugim poniżej 5 ml, w trzecim ok 5 ml, w czwartym ok 5 ml(trochę poszło obok, ale nie wiele), w piątym poniżej 5 ml, w szóstym 10 ml. Test trwał ok 20 do 30 sekund.
http://imageshack.us/photo/my-images/12/korekcjewtryskwciepysil.png/
korekcje na ciepłym silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 21:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Dzięki za odpowiedź, będę go sam wymieniał, czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy tej operacji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 15 grudnia 2011, 22:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :) Muszę jeszcze ogarnąć gdzie to przypisać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 16 grudnia 2011, 12:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Jeszcze parę pytań mi się nasunęło, czy wtryskiwacze od 3.0 pasują do 2.5? Oczywiście silnik m57. Oraz czy wtryskiwacze z e60 525d 177 KM by pasowały?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 16 grudnia 2011, 14:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
A ja mam inne pytanie , może ktoś zna odpowiedź ;)

Przy sprawdzaniu korekcji wtryskiwaczy w 2.0D 150 KM już w 3 samochodach (max do 2003r.) natknąłem się na problem tego typu że nie pokazuje mi korekcji minusowych , wszystkie dodatnie się wyświetlają.
Próbowałem już na różnych wersjach INPY i na różnych laptopach oraz kablach. za każdym razem jest tak samo.
Wtryskiwacz który powinien pokazywać korekcję ujemną pokazuje cały czas 0.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 20 stycznia 2012, 16:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Dzis bylem sprawdzic jak wtryski leja,na biegu jalowym wyszlo cos takiego; 49.9 mg/skok na wszystkich wtryskach.... podobno jest wszystko w jak najlepszym porzadku :| moze ktos sie wypowiedziec ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 08:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 129
Lokalizacja: Puławy, lubelskie
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Jak jest tak jak napisałeś to albo źle zrozumiałeś tego co sprawdzał albo ten co sprawdzał nie wie co robi. Ta wartość to dawka przy pełnym obciążeniu lub w niektórych przypadkach przy paleniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 09:46 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam, pozwolę sobie dodać dość istotną jak sądzę informację dla wielu posiadaczy e46 320d z pierwszych miesięcy produkcji do połowy (mniej więcej) 2002 roku.
Był dość spory wypust ,sterowników z softem który niepoprawnie odczytywał korektę Inpa nie jest w stanie rozpoznać czy to już zaktualizowany soft pokazuje korekty ciągle "0" czy stary.
Natomiast DIS w przypadku uruchomienia opcji sprawdzania korekty ,sprawdza numer softu. Informuje że nie może wykonać poprawnie czynności i sugeruje aktualizację do konkretnego numeru softu. (Dokładnie podaje numer jaki soft załadować ) Pamiętać trzeba że taka aktualizacja nadpisuje np. remap-chip tuning.

Wnioski !!
Jeśli sprawdzasz korekty a inpa pokazuje na dwóch wtryskach kluczącą korektę a na dwóch stałe zera ,to możesz być pewny że soft w twoim aucie wymaga aktualizacji.

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 11:00 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
seba7er napisał(a):
Jak jest tak jak napisałeś to albo źle zrozumiałeś tego co sprawdzał albo ten co sprawdzał nie wie co robi.


zle nie zrozumialem, patrzylem na to co on robi i widzialem takie wartosci,,, powiedzial ze ladnie leja i jest ok, ogladalem na forum inne i postanowilem zapytac...
czyli jeszcze jedna wizyta u innego motodoktora :zabawa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 11:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 129
Lokalizacja: Puławy, lubelskie
Moje BMW: E32
Kod silnika: M30B35
Sprawdź jeszcze raz w dobrym miejscu. Ta wartość jest z kosmosu. Nie realna do osiągnięcia na wolnych obrotach. Jak by rzeczywiście dostał taką dawkę to obrotomierza by zabrakło na postoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 13:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m47n
Panowie, dziękuję za odpowiedzi.
Taj jak sugerował jnx, sprawdziłem temperaturę silnika - faktycznie był niedogrzany, tzn. termostat puszczał przy 78 stopniach. Termostat wymieniłem, jednak korekty na drugim i czwartym cylindrze stały ciągle na zerze, na trzecim stabilnie na 0,7, a na pierwszym czasami oscylowały wokół zera (generalnie było zero, ale czasami się to zmienia w minimalnie dodatnią korektę).
Następnym krokiem było wyczyszczenie wtryskiwaczy na urządzeniu pewnej niemieckiej firmy (wpuszczają płyn czyszczący za filtrem paliwa i odpalają auto na pół godziny) - koszt 180 PLN. Moje pierwsze wrażenie po czyszczeniu - auto nie do poznania, zbiera się niesamowicie od najniższych obrotów, zero kopcenia. Jednak efekt nie był zbyt długi - po kilku dniach kontrolnie podpiąłem inpę i wyszła korekta 0,7 a auto nie było już tak mocne jak bezpośrednio po czyszczeniu.
Co do daty produkcji poruszonej przez Roger-Nysa, moje auto jest wyprodukowane we wrześniu 2001 roku, także to wydaje się być poprawnym tropem.
Jak można zrobić update softu w sterowniku - da radę poprzez interfejs z Allegro (np. DISem), czy trzeba odwiedzić ASO bądź wyspecjalizowany zakład?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 14:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
arek85 napisał(a):
Jak można zrobić update softu w sterowniku - da radę poprzez interfejs z Allegro (np. DISem), czy trzeba odwiedzić ASO bądź wyspecjalizowany zakład?


Pewnie da się DIS-em to zrobić ale gdyby nikt nie był chętny do pomocy to w Wa-wie możesz podjechać np. do Auto-Sew ul. żyzna 5 tel. 606 536 527 i oni poradzą sobie z tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 21 stycznia 2012, 23:25 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Skromnie dodam ze temat ogarniety korekty od 0.03 do 0.45,,,, czyli ladne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 23 stycznia 2012, 01:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m47n
Jeżeli chodzi i zmianę softu na nowszy w DISie, to jednak chcę się jeszcze upewnić, że nie mam chip tuningu (głupio będzie mieć mniej mocy po upgradzie...). Zanim pojadę na hamownię mam pytanie, jak można poznać, że BMW ma zmodyfikowany soft? U mnie występują takie objawy:
do 2000 obrotów turbina daje słabe doładowanie (poniżej 2 bar), a zaraz po przekroczeniu 2000 obrotów doładowanie skokowo rośnie do 2,3 bar i auto dostaje niezłego kopa - czy to normalne?. (mam usunięte klapki w dolocie). Przy gwałtownym dodaniu gazu jest 2,5 bara, ale później spada do 2,3 bara.
Dodatkowo w DISie i INPIE jest informacja o modyfikacji softu przeprowadzonej w roku ...2045. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 31 sierpnia 2018, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Witam może ktoś doradzić coś na temat korekt ze zdjęć ? auto kopci na czarno silnik pracuje nierówno. odpala normalnie, nie gaśnie jest trochę słabsze. wtryski czy bardziej coś z silnikiem ? od razu mówię że nie zaglądałem do środka kolektora w celu sprawdzenia klapek nie wiem czy są czy nie. silnik z anglika z przebiegiem około 150 tys km. w przyszłym tygodniu dopiero będę coś rozbierał dlatego chcę wiedzieć wcześniej coś mniej więcej co może być

https://zapodaj.net/c2cfbfdf582a8.jpg.html
https://zapodaj.net/1c263a4877b98.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] m47n zerowe korekty na wtryskach w inpie
PostNapisane: 1 września 2018, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
hejka!

Słabsze, bo nie pali na 3 cylinder ;) Jest totalnie zatkany. Sterownik próbuje go podlać stąd wartość 5 z wykrzyknikiem, ale nic z tego. Zostaw klapki w spokoju, , ich części mogą podeprzeć zawór, ale nie zatkać wtrysk. Proponuję mix dobrej jakości ON z olejem do dwusuwów. Jeśli nie pomoże to w pierwszej kolejności test na przelewach, zanim zacznie ktokolwiek szarpać wtrysk.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL