BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 3 października 2011, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Pojawiło się w mojej E46 z 2002 r. diesel 150 KM cykanie przy dodawaniu gazu, ale tylko w czasie jazdy jest to cykanie. Na zewnątrz słychać jakby coś metalowego się trzaskało, dodam, że tylko w czasie jazdy i podczas dodawania gazu. Na postoju jest totalna cisza nawet w momencie dodawania gazu. Nadto powiem Wam Panowie, że jestem po wymianie silnika, regeneracji wtrysku ( jeden gdyż tylko jeden lał ). Generalnie po podpięciu pod komputerem nic nie wyskakuje. Dodam może, że to cykanie było także przy poprzednim silniku. Turbina po sprawdzeniu wszystko ok. Silnik był wymieniany w warsztacie specjalizującym się tylko w BMW i polecanym przez użytkowników tut. forum. Zastanawia mnie czy nie jest to układ wydechowy. Został z niego wycięty oryginalny łącznik elastyczny który tam był ( po prostu już się rozleciał ) i wspawany został nowy, tyle, że zwykły. Trzaskanie, cykanie było również przy oryginalnym łączniku "rozleciałym". Na postoju gdy wchodzę pod samochód nigdzie nie widzę aby rura o coś się obijała. Proszę o jakieś sugestie gdyż już mi ręce opadają, nie wiem gdzie tego szukać. Z góry dziękuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 3 października 2011, 20:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 146
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E53 fl
A dasz rade nagrać jakiś filmik ?? z tym cykaniem było by łatwiej Pozdro

_________________
Wejdz zobacz i skomentuj :) Pozdro

viewtopic.php?f=6&t=97653


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 3 października 2011, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
próbowałem nagrać, ale niestety na nagraniu tego nie słychać. W aucie jest to bardzo minimalne cykanie, a na zewnątrz jak wyciągnę telefon to niestety ale słychać tylko powiew, szum powietrza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 4 października 2011, 05:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 131
Lokalizacja: pwr
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162267
tez to mam diesel 2.0 150 koni z 2002 roku. jedni twierdza ze wtryski inni ze nie jezdze zty juz 1,5 roku i nic zlego sie stalo tylko ze strasznie wku.... to cykanie

_________________
Obrazekbilder uploaden


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 4 października 2011, 08:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47TU
Według mnie raczej to nie będą wtryski, przynajmniej w tym konkretnym przypadku. Myślę że gdyby to były one to dawałyby o sobie znać też na jałowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 4 października 2011, 10:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 77
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Wtryski, a konkretnie krazki ustalajace cisnienie w zderzakach. Typowa dla silnika z CR. Cyka przy obciazeniu w zakresie ok 2-3 tys obr. Na postoju wkrecasz i bedzie cisza. Mozna regenerowac wymieniajac te blaszki, ale tylko w dobrej stacji gdzie regeneruja wtryski. Samemu zapomnij.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 4 października 2011, 15:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Układ wydechowy na pewno to nie jest, dzisiaj zostało to wykluczone. Co do wtrysków to wątpliwie, były sprawdzane i jeden został zregenerowany co do pozostałych wymieniono podkładki. Zresztą cała naprawa która była wykonywana ( wymiana silnika, sprzęgła, wtryski ) zajmował się p. Krystian z Katowic, jego rzetelność chyba znana jest użytkownikom forum także nie trzeba więcej dodawać. Cykanie pojawia się w zakresie obrotów od 2.000 w wzwyż. Turbina "pompuje" jak powinna, nie ma żadnych wycieków. Żadnego kopcenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 4 października 2011, 18:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: Chorzów
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47N
Sprawdź, czy koło pasowe nie telepie.
PZ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 5 października 2011, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 79
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: M54B22
Witam, mam podobny objaw - w sumie już od dawna, nie przeszkadza mi to ale może komuś uda sie namierzyć było by super

_________________
Zapraszam ludzi z Podkarpacia do skorzystania z moich usług czyszczenia tapicerki samochodowej. Specjalne rabaty dla forumowiczów!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 5 października 2011, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 25
Lokalizacja: Nowa Sól
Moje BMW: brak, jest VW Golf 7
Kod silnika: 1.4 TSi
U mnie też cykanie (a w zasadzie takie metaliczne chrobotanie) pojawiło się po regeneracji wtryskiwacza. Na postoju cisza, dopiero w czasie jazdy pod obciążeniem, od około 2 tys. obrotów, jest wyraźnie słyszalne. Osiągi bez zmian, żadnego dymienia, wycieków... Jutro jadę do serwisu, który regenerował wtryskiwacz, żeby to zdiagnozować. Dam znać, co wyszło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 6 października 2011, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 77
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Panowie, temat mysle ze najprawdopodobniej dotyczy zderzakow regulacji. Sprezyna we wtrysku sie zuzywa, rowniez zderzak potrafi sie "wyklepac". Jedyna rada to wyjac wtryski, oddac do regeneracji, wymienic te blaszki, skrecic, ustawic i sprawdzic. Koszty sa niewielkie, bo koncowka zostaje (o ile jest dobra :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 6 października 2011, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
kosmaty78 napisał(a):
U mnie też cykanie (a w zasadzie takie metaliczne chrobotanie) pojawiło się po regeneracji wtryskiwacza. Na postoju cisza, dopiero w czasie jazdy pod obciążeniem, od około 2 tys. obrotów, jest wyraźnie słyszalne. Osiągi bez zmian, żadnego dymienia, wycieków... Jutro jadę do serwisu, który regenerował wtryskiwacz, żeby to zdiagnozować. Dam znać, co wyszło...


I jaka diagnoza ? ja póki co czekam do końca mies., bo bez auta to jak bez ręki i pod koniec miesiąca jadę auto znowu odstawić aby w końcu zdiagnozowali problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 7 października 2011, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 25
Lokalizacja: Nowa Sól
Moje BMW: brak, jest VW Golf 7
Kod silnika: 1.4 TSi
Niestety, ale panowie z serwisu Bosch-a rozłożyli ręce... :mur: Regeneracja mojego wtryskiwacza polegała tylko na wymianie uszczelnień - cała dawka szła w przelew. Być może uszczelnienie spowodowało ujawnienie kolejnych usterek, a może po prostu panowie coś spieprzyli - nie wiem... Gdybym zdecydował się na wymianę następnych elementów i tak nie dadzą mi gwarancji, że będzie ok... :mur: Po pierwsze nie mam już czasu, a po drugie - nie będę testował tego i kolejnych serwisów swoim portfelem :mur: Zamówiłem już wtryskiwacz i w przyszłym tygodniu będzie montowany. Dam znać, czy pomogło...

Tak zupełnie na marginesie, to po regeneracji wtryskiwacza (pomimo tego cykania), samochód zaczął zauważalnie mniej palić. Na razie widzę tylko po wskaźniku i komputerze. Dokładnie nie wiem ile, bo staram się nim nie jeździć i do następnego tankowania jeszcze daleko... Koniec OT :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 10 października 2011, 11:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 197
Podepnę się do tematu, gdyż borykam się z tym samym problemem i nie jest to wielokrotnie sugerowane w tym temacie cykanie na wtryskiwaczach. Tak jak kolega kosmaty78, oddałem auto do serwisu BOSCH, centrala w Krakowie, i za niestety spore pieniądze, nic nie poradzili, wymienili wszystkie uszczelnienia, przeprowadzili testy, czyszczenie ultradźwiękowe ponowne kodowanie. Wtryski są jak nówki, cykanie nie ustało.

Dodam, że jest słyszalne tylko na zagrzanym silniku.

Dla mnie kolejną rzeczą do sprawdzenia jest uszczelka na kolektorze wydechowym. Na razie nie mam na to czasu i możliwości, ale jeśli ktoś z zainteresowanych wymienił i nie pomogło to proszę o info. Jeżeli to nie pomoże to chyba zostawię temat bo nie lubię ładować kasy bez potrzeby.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAM do galerii mojej 330Ci ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 10 października 2011, 12:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
vanilaface ile kosztowała Cię wizyta w Boschu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 10 października 2011, 12:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
vanilaface napisał(a):
Podepnę się do tematu, gdyż borykam się z tym samym problemem i nie jest to wielokrotnie sugerowane w tym temacie cykanie na wtryskiwaczach. Tak jak kolega kosmaty78, oddałem auto do serwisu BOSCH, centrala w Krakowie, i za niestety spore pieniądze, nic nie poradzili, wymienili wszystkie uszczelnienia, przeprowadzili testy, czyszczenie ultradźwiękowe ponowne kodowanie. Wtryski są jak nówki, cykanie nie ustało.

Dodam, że jest słyszalne tylko na zagrzanym silniku.

Dla mnie kolejną rzeczą do sprawdzenia jest uszczelka na kolektorze wydechowym. Na razie nie mam na to czasu i możliwości, ale jeśli ktoś z zainteresowanych wymienił i nie pomogło to proszę o info. Jeżeli to nie pomoże to chyba zostawię temat bo nie lubię ładować kasy bez potrzeby.


Ktoś pisał na forum o doborze odpowiedniej miedzianej podkładki pod wtryskiwacz. Poszukaj na forum był o tym temat.

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 13 października 2011, 09:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 197
guzior napisał(a):
vanilaface ile kosztowała Cię wizyta w Boschu ?


Nie była to tania wizyta. 1400 zł z czego 400 to montaż + demontaż. I po 250zł za wtryskiwacz (czyszczenie, testy, rozkręcenie z wymianą uszczelnień).

Nie wymieniali końcówek, gdyż specjaliści uznali, że są w idealnym stanie, jak nowe. Ja wtedy miałem auto od miesiąca i nie wiedziałem kto i jakie modyfikacje przeprowadzał wcześniej. Jedyny plus całej operacji to gwarancja (rok czasu) i to, że jeden z wtrysków lał sporo za dużo, a teraz już jest wyregulowany poprawnie. Przelewał sporo, gdyż cały dolot oraz zawór EGR były mocno usyfione. Po wyczyszczeniu (to już robiłem sam) autko jest dużo bardziej elastyczne.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAM do galerii mojej 330Ci ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 13 października 2011, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 25
Lokalizacja: Nowa Sól
Moje BMW: brak, jest VW Golf 7
Kod silnika: 1.4 TSi
Odebrałem dzisiaj samochód po wymianie wtryskiwacza. Cykanie całkowicie ustało, więc wychodzi na to, że cykał regenerowany wtryskiwacz. Pytanie tylko, czy to serwis regenerujący wtryskiwacz coś popsuł, czy może po uszczelnieniu ujawniły się inne usterki... :/
Tak czy inaczej, w końcu silnik pracuje, jak należy :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]dziwne odgłosy, dzwięk - diesel
PostNapisane: 13 października 2011, 21:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 126
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Moje BMW: E90 330xd
Kod silnika: M57TU2 D30
Mauroo napisał(a):
Panowie, temat mysle ze najprawdopodobniej dotyczy zderzakow regulacji. Sprezyna we wtrysku sie zuzywa, rowniez zderzak potrafi sie "wyklepac". Jedyna rada to wyjac wtryski, oddac do regeneracji, wymienic te blaszki, skrecic, ustawic i sprawdzic. Koszty sa niewielkie, bo koncowka zostaje (o ile jest dobra :))


też mam ten problem, oddałem jeden wtryskiwacz do regeneracji i nic to nie pomogło. wymienili zaworek i końcówkę, ale może nie wymienili tej blaszki? możliwe to jest? nie mam innego wytłumaczenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL