BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 05:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] 520i przegrzewa sie ...problem z odpowietrzeniem
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 12:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
witam wszystkich ...jestem tu od niedawna.. ale nie sadzilem ze po 2 tygodniach juz bede musial pisac w tym dziale :(
otoz moj problem zaczal sie prawdopodobnie od momentu kiedy zalozylem gaz... czlowiek ktory to robil prawdopodobnie zle odpowietrzyl uklad... )i nie wlal tyle plynu ile po3ba ...tydzien bylo ok.. potemm temp rosla do czerwonego i nawet nie zawsze visco zaskoczylo... zabralem sie za to... bo balem sie o uszczelke pod glowica..((probowalem nawet wymienic pompe...bo uklad w ogole nie zaciagal wody,ale po wyjeciu wydawala sie ok wiec wlozylem ta sama). spucillem caly plyn i zrobilem wszystko od poczatku .. lacznie z 2 odpowietrznikami...niby wszystko bylo ok... przez 2 dni... wrocillo do normy i visco juz tez zaczelo lapac...>co mnie zastanawia to to ze tego samego dnia co sam odpowietrzalem pod autem znalazlo sie kolo 5 setek plynu.. ale pomsylalem sobie ze moze to nadmiar sobie wyrzucila.. no i kontrolowalem stan w zbiorniczku.. po 2 dniach to samo ...znowu temp rosnie... wykluczam raczej ta uszczelka pod glowica bo na ziimnym silniku nie wydostaja sie zadne spaliny z wody.. no i glowica raczej tez jest ok .... jedyne co zauwazylem to to ze na laczeniu chlodnicy ( czesci alu z plastikowa) na tych lamelkach sie pocilo.. ale nie wiedzialem czy polalem to przy wlewaniu plynu czy tez jest nieszczelne.... czy ktos mial podobny problem ? moze podpowiedziec?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 520i przegrzewa sie ...problem z odpowietrzeniem
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 14:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
było o tym wiele... podstawa to brak wycieków i to pewnie u Ciebie jest przyczyną zapowietrzania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 520i przegrzewa sie ...problem z odpowietrzeniem
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, 14:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Ja miałem to samo dziś odpowietrzałem układ do bólu bo tez mialem tak po załozeniu gazu gosć zle mi odpowietrzył i cyrki mialem szczegolnie gdy jechalem pod gore a teraz niezle upały to wskazówka lądowała prawie do czerwonego pola, Odkręc odpowietrznik i niech jedna osoba obserwuje co się z niego wydobywa a ty trzymaj obroty non stop ok 2.500rpm. odpowietrzaj dopóki ci nie zacznie sam płyn leciec gdy przygazujesz bo u mnie waliło bulami powietrza dzis szeszło ok 40 minut przy tym mozolnosc straszna ale bmw ponoc tak maja.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 520i przegrzewa sie ...problem z odpowietrzeniem
PostNapisane: 16 października 2011, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: wielkopolska
witam borykam sie tez z podobnym problemem.plama płynu to pewno trójnik od gazu,tez miałem plame płynu i okazało sie ze przez ten trójnik.mi tez sie grzał po odpaleniu jak zimny silnik i po przejechaniu 3-4km po uzyskaniu pionu za chwile szło dalej.wymieniłem wisco chłodnice a ostatnio termostat.pompa dobra.ciekawe jak to teraz bede auto do odebrania u mechanika.

_________________
Jaras


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 155 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL