BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 16:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 14 listopada 2011, 16:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
tego cały czas się właśnie obawiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 14 listopada 2011, 17:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Dam Ci pewien przykład. Kiedyś miałem klienta. Przyprowadził forda mondeo na wymianę uszczelki pod głowicą. Wywalało płyn, dziwnie się gotował itd (objawy dla uszkodzonej uszczelki). Postanowiłem wymienić termostat i problem ustał. W układzie chłodzenia przy zakręconym korku mamy ciśnienie 1.1 bar (japońce), 0.8 bar - 0.9 bar pozostałe auta. Przy takim ciśnieniu i zakręconym korku powinienes gruby wąż układu chłodzenia ścisnąc ręka (jeżeli jest "dębowy" to uszczelka pod głowica). Dla pewności możesz podjechac do warsztatu na sprawdzenie zawartości spalin w układzie chłodzenia (bedzie pewne czy to uszczelka). Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 17:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
koledzy temat gotowania już jest opanowany.
teraz inna bajka nie moge odpowietrzyc go do konca...
robie tak jak tutaj pisze na zimnym:
0. NA ZIMNYM SILNIKU
1. Wlaczyc stacyjke, NIE WLACZAC SILNIKA
2. Ogrzewanie na 32 stopnie i wlaczyc dmuchawe
3. Odkrecamy korek zbiornika i powinien byc widoczny strumien z prawej strony, pompowany przez pompke ogrzewania
4. Dolewamy plynu do wlasciwego poziomu
5. Odkrecamy odpowietrznik obok termostatu, az wyleci powietrze i pokaze sie woda
6. Jak w mieczyczasie plyn zejdzie ze zbiorniczka do dolac do normalnego poziomu
7. Odkrecamy odpowietrznik obok korka zbiornika wyrownawczego
8. patrz 6
9. zakrecamy, jezdzimy, dzien pozniej mozna sprawdzic poziom plynu.
10. Pokazujemy faka wszystkim fachowcom co to ksiazki do reki nie wezmie, ale wie jakie to problemy z beemkami i co tam w fabryce spieprzyli :)




robie tak jak tutaj inny kolega ładnie to opisał i lipa, nie widać zadnego strumienia nic mi nie wylatuje z odpowietrznikow i generalnie lipa z odpowietrzaniem.
ogrzewania brak, na gaz sie nie przelacza... przez to powietrze w ukladzie chlodzenia napewno.
przegrzewac sie nie przegrzewa jest ok.
tyle ze nie wiem czy sobie nie ukrecilem tych korkow od odpowietrznikow bo mi przeskakują teraz;/ i pod jednym mi się uszczeleczka urwała...ten kolo termostatu co jest odpowietrznik. i skad tu uszczeleczke wytrzasnac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 17:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 687
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=135852
12345Artur, http://bmwfans.info/
Co do uszczelki pod odpowietrznikiem, u mnie też się urwała i przy krótkiej jeździe w takim stanie ubyło mi z układu 2l płynu.
O-ring do dostania w byle jakim sklepie ale lepiej zamówić w ASO (jest w komplecie z odpowietrznikiem), musi być taki jak w oryginale.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/S ... /radiator/
http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/S ... hermostat/

Jakbyś mieszkał względnie blisko Mielca to mogłbym Ci w miarę możliwości pomóc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 17:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Uszczeleczke w sklepie motoryzacyjnym. (o-ring dobierz według rozmiaru). Temat o odpowietrzeniu wrzuciłem wcześniej. Jak ja odpowietrzam rózne auta z LPG to luzuje sobie wąż przy parowniku (obojetnie który) i na chodzacym silniku upuszczam stamtad powietrze. Odpowietrzniki takze na chodzacym silniku. Gdy z odpowietrzników wszedzie ujdzie powietrze i zacznie leciec płyn. zakrec je. przejedz sie pare km i powtorz odpowietrzanie w razie potrzeby.Korek najlepiej zakrecony, bo mamy do czynienia z układem ciśnieniowym. W audi b4,zeby odpowietrzyc trzeba poluzowac waz od nagrzewnicy. odkrecic zbiorniczek od karoserii i podniesc do gory. Są różne sposoby. Powodzenia.


Ostatnio edytowano 18 listopada 2011, 15:51 przez siergiej201988, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 18:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
ok bede działał;) ale to jak dopadne uszczeleczke...;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 18:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
ja stawiam na pompę wody, przerabiałem to jakies dwa tygodnie temu w e36 mojej mamy, tyle że był brak ogrzewania jeszcze na dodatek bo w e36 z silnikiem m52 nie stosowano pompki wymuszającej mały obieg, po wymianie pompy miałem problem z odpowietrzeniem i jak się potem okazało dobrze obstawiłem że termostat nie do końca się otwierał co utrudniało odpowietrzanie, po wymianie pompy i termostatu silnik ma optymalną temperaturę i ogrzewanie jak dzwon

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 19:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
adam-bmw napisał(a):
ja stawiam na pompę wody, przerabiałem to jakies dwa tygodnie temu w e36 mojej mamy, tyle że był brak ogrzewania jeszcze na dodatek bo w e36 z silnikiem m52 nie stosowano pompki wymuszającej mały obieg, po wymianie pompy miałem problem z odpowietrzeniem i jak się potem okazało dobrze obstawiłem że termostat nie do końca się otwierał co utrudniało odpowietrzanie, po wymianie pompy i termostatu silnik ma optymalną temperaturę i ogrzewanie jak dzwon


Kolega już wymienił pompe wody. Co do termostatu jak wspominałem wcześniej warto byłoby go wymienić. przynajmniej pewny by był i problem z głowy na dłuzszy czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 20:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
czaicie co odkryłem? na obudowie termostatu jak jest ten odpowietrznik cały
to tak patrze patrze i pod tą śrubką centralnie na tej wypustce obudowy jest pionowe pekniecie tak z pół mm grubości i widze czasem popuszcza tamtedy a czasem bąbelki małe
pewnie skurczybyk tamtedy tez lapie powietrze

no to wymienie obudowe odrazu z termostatem na nową moze kurde pomorze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 20:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
12345Artur napisał(a):
czaicie co odkryłem? na obudowie termostatu jak jest ten odpowietrznik cały
to tak patrze patrze i pod tą śrubką centralnie na tej wypustce obudowy jest pionowe pekniecie tak z pół mm grubości i widze czasem popuszcza tamtedy a czasem bąbelki małe
pewnie skurczybyk tamtedy tez lapie powietrze

no to wymienie obudowe odrazu z termostatem na nową moze kurde pomorze...


Na pewno pomoże i termostat bedzie nowy. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 20:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
kurde ale ja napisałem pomorze masakra skojarzyło mi sie z Pomorzem haha a nie pomoże.... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 15 listopada 2011, 20:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
no z takim pęknięciem zapowietrzanie jest pewne, jak wzrasta ciśnienie płyn wycieka jak stygnie to ciśnienie w układzie spada i tym samym zasysa powietrze, pamiętaj tylko żeby kupić jakiś markowy produkt, mnie podróba termostatu w poprzednim bmw kosztowała silnik po kapitalnym remoncie

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 18 listopada 2011, 14:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: garaż
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
nie wiem czy nie za pozno ale jak bedziesz kupowal termostat to firmy WAHLER i zaden inny.

ktos tu napisał ze pompka elektryczna jest tylko w dieslu. błąd. w benzynie w e39 tez jest. i nie wierz w bajki ze ta pompka przetłoczy ci płyn w chlodnicy na czas odpowietrzania, gówno prawda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 18 listopada 2011, 16:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 249
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52tu b28
a co Ty taki nerwowy, gdyby nic nie dawała to by jej nie montowali, w moim e39 zbiorniczek i pompka jest szeregowo w obiegu a nie jak w dieslu czy przy starej chłodnicy tylko wpięty wężem 3-nikowym. w zeszłym roku montowałem webasto to praktycznie układ odpowietrzył się sam po włączeniu webasta pompka w aucie i dodatkowo ta w webaście skutecznie przegoniły powietrze przez mały układ a odkręcanie odpowietrznika po nagrzaniu było tylko formalnością, w e39 dieslu natomiast najlepiej odpowietrza się tym zaworkiem koło webasta jest najwyżej i podobnie jak w moim tak i w ojca przypadku najpierw odpalałem samo webasto odpowietrzałem sam mały układ a potem odpalałem silnik nagrzewałem i odkręcałem resztę odpowietrzników i praktycznie nie było nic powietrza.

jednak wracając do odpowietrzania układu jak jest totalnie np po wymianie chłodnicy, pompy wody, termostatu bo wiadomo że z głowicy zleci i zostaje tylko w bloku to ja robiłem tak że ściągałem górny wąż od chłodnicy wlewałem do pełna płyn do chłodnicy i do pełna w waż założony na silnik, potem zakładałem wąż i lałem tak 3/4 zbiorniczka potem odpalałem i czekałem aż zacznie temp rosnąć i co jakiś czas odkręcałem odpowietrznik, kontrolując poziom płynu w zbiorniczku, kiedy zaczyna otwierać się termostat płynu trzeba dolać i odkręcić odpowietrznik czekając aż przestanie lecieć powietrze zakręcić poczekać chwilę i znowu odkręcić tak długo aż nie będzie powietrza w wypływającym płynie, zakręcamy korek przy stanie w zbiorniczku 2/3. potem na zimnym silniku sprawdzamy poziom płynu i cieszymy się sprawnym autem

_________________
http://www.bmwklubtorun.pl

http://www.facebook.com/pages/BMW-Klub- ... 7149010469

połamane wieszaki lamp e39- mój sposób na naprawę viewtopic.php?f=25&t=104939

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 18 listopada 2011, 18:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
tak jak mowilem wymiana obudowy termostatu pomogła.
Termostat był sprawny.
Problem z głowy trzyma elegancko temperature itp :) chodzi jak złotko:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 18 listopada 2011, 18:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
12345Artur napisał(a):
tak jak mowilem wymiana obudowy termostatu pomogła.
Termostat był sprawny.
Problem z głowy trzyma elegancko temperature itp :) chodzi jak złotko:)


To git. :ok: Stan techniczny najważniejszy. Ale wszystko było związane z termostatem. :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e39 dziwne przegrzewanie pomocy!
PostNapisane: 18 listopada 2011, 19:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 399
Lokalizacja: HGW
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: N46B20B
no obudowa termostatu byla peknieta-ten komin do odpowietrzania pekl i przy wyzszych obrotach pchal wode na zewnatrz .... i przy okazji zasysał powietrze. samo to wystarczylo wymienic by miec spokoj;) ale ważne że smiga. teraz stan samochodu jest cycuś glanc jak z fabryczki :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL