BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Witam mam problem z moją Bunią z rana jak wszystko zimne to pali na dotyk i wszystko jes ok ale gdy po pewnym czasie kiedy już złapie trochę tęp to zaczyna mulić np.bieg jałowy obroty ładnie się trzymają gaz w podłogę a on nie chce się wkręcić dopiero po czasie wchodzi na obroty lecz gdy dodaje gazu powoli wszystko ok. Na ciepłym silniku lub lekko cipłym muszę go strasznie długo kręcić żeby odpalił.Mam instalacje Gazową w tym roku założona nie wiem co się z Bunią dzieje pomocy dzięki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e36e66 ex.e28,e38
obstawiam przepływkę. Sprawdź jakie są objawy jak ją odłączysz na chwilę, jeśli będzie ok masz problem rozwiązany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Raz ją odłączyłem i podłączyłem na pracującym silniku jak ją podłączałem to silnik prawie zgasł ale chodził...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
jezeli na lpg jest tak samo to uklad paliwowy mozna wykreslic z listy do sprawdzania.podlacz komputer i zobacz czy parametry masy zasysanego powietrza sie zmieniaja. i jaka temperatura silnika jest w sterowniku.moze go zalewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
a jak niemasz komputera to odlacz przeplywke calkowicie i powinno byc o niebo lepiej podczas jazdy .gdy faktycznie jest zepsuta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Ale dla czego gdy jest zimny to wszystko ładnie i pięknie chodzi wkręca się na obroty itp a potem co mu może się zmieniać..........:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 17:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Jutro odłączę przepływkę i przejade się zobacze jaki będzie efekt tego bo 1 raz mam taką sytuacje pisze bo może ktoś miał podobną a już dużo czytałem nawet każdy pisze co innego dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
zmienia sie sklad mieszanki.na zimnym jest bogatszy. a przeplywka pewnie ci dziala tylko przeklamuje.a jak ja odlaczysz to silnik wpisze automatycznie srednie parametry


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 18:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Czyli tak jak ją odłączę to na ciepłym powinien mi za kopem odpalić bo komp ustawi średnią mieszankę,. a przepływka może kłamać i zaniżać skład mieszanki??
Bo gdy tak kręce i niechce mi odpalić to czasem strzela w kolektor dolotowy a czytałem że przepływka nie nawiedzi strzałów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 18:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
nieuwazam zeby miala cos do odpalania bo zawsze startuje ze srednich parametrow ale napewno niebedzie mulila.
Ale jak masz wystrzaly to wydaje mi sie ze masz lewe powietrze. bo na zimnym z lewym powietrzem bedzie chodzil a na cieplym gozej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 18:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Nie zastanawiałem się nad tym lewym powietrzem. A jak sądzisz czy to może być wina przewodów wysokiego napięcia??A z tym lewym powietrzem to wszystko w części dolotowej mam szukać a najbardziej to na co mam być uczulony??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 19:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
gdy klijet przyjezdza do mojego warsztatu to zeby zaoszczedzic sobie czasu najpierw podlaczam komputer.gdy nic niewykazuje szukam ktory czujnik moze przeklamywac.
jezeli podczas dawania gazu czujesz ze jest misfire na cylindrze to da sie wyczuc ze zuca silnikiem to jest cewka lub cos z zaplonem ale nie wydaje mi sie.zajal bym sie skladem mieszanki bo masz sekfencje lpg rozumiem?
wiec jesli na gazie tak samo lata jak na bezynie tak ze go muli a jak lekko dasz gaz to wchodzi w obroty to powinna byc przeplywka.Albo silnik mysli ze jest caly czas zimny.np czujnik temperatury.jest pewien schemat sprawdzania pokoleji.zacznij od sprawdzania przeplywki bo moze cala reszta niema sensu.jezeli to niepomoze to dalej trzeba wymyslec inna historie i plan diagnozowania.Jak lubisz bawic sie samochodami to do bmw kup sobie podrobke PA soft 1.4.6 za 250 zl i bedziesz wstanie sam sobie wiele zeczy zdjagnozowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e36e66 ex.e28,e38
Taniej chyba będzie interfejs z allegro i darmowa inpa z netu , zamknie się w 100 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 19:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Byłem u typa co zajmuje się tylko elektroniką on powiedział że z gazem to mu się nie chce tak bawić mówił że to może być przepływka ale też zasugerowałem czy czujnik położenia przepustnicy odparł że też podobne objawy.Nie chciał mi podpiąć pod kompa bo mówił że z gazem to w [cenzura] błędów wykryje.
Tak gaz w sekwencji a o czujnik tęp to chodzi ci o czujnik temperatury cieczy chłodzącej??Na gazie tak samo się zachowuje ja i na benzynie gdy pedał gazu w podłodze to silnik jakby się dławił (dusił) najpierw obroty maleją potem rosną maleją i wtedy już łapie jak powinien.
Jutro odczepię przepływke i obczaję co będzie się działo.
Czytałem jak sprawdzić czy czujnik położenia przepustnicy jest dobry i sprawdziłem i uważam że jest w normie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
czujnik polozenia przepustnicy czyli tps da sie sprawdzic podpinajac pod komputer tylko nie skaner tylko z live data.a gaz niema nic do tego.jak chcesz dalej sam kombinowac to po przeplywomierzu odpiol bym sondy lambda i patrzyl na reakcje.
A o czujniku temperatury cieczy mowilem.
A co do interfejsu to inpa jest zaciezka dla poczatkujacego i zawolna dla odczytywania parametrow live data. do szybkiej obslugi uzywam pa soft jest latwy i szybki w obsludze.ale kwestia gustu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 20:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
Czujnik położenia przepustnicy zmierzyłem uniwersalnym voltomierzem szukałem na necie jak sprawdzić i znalazłem
Na nóżkach 1 i 2 przy zamkniętej przepustnicy 0,15-0,95 volta
Na nóżkach 1 i 2 przy otwartej przepustnicy 4,75-5,25 volta
Napięcie po między nóżkami 1 i 3 ma wynosić 4,75-5,25 volta
Wyszło mi że mieści się w granicy czyli mam dobry mam taką nadzieje ;p czyli wychodzi przepływka lub lewe powietrze lub sonda labda ??tak??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
tak.sprawdz przeplywke a potem sonde. sonde mozna sprawdzic miernikiem powinna pokazywac od o,2 do 0,6 volta na chodzacym silniku. ale gdy jest zepsuty przeplywomiez poaze napewno zle.moim zdaniem masz zabogata mieszanke. i pamietaj wazny jest czujnik temperatury bo jak jest zly to komputer mysli ze jest zimny silnik i tak jakby na ssaniu dzialal nonstop


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 20:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 383
Lokalizacja: Piaseczno/Bogatki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
na 100 procent sonda przerabiałem to u siebie , staneła po między 0,42 a 0,50v,objawy - ciężko zapala na ciepłym i lekkie strzały w kolektor ssący. Pozd.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 5 listopada 2011, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 540i i 740i 328 cab
to by milo sens w 4 cylindrowym silniku.A w 6 cylindrowym jest 2 sondy lambda.wiec zeby dwie sie zepsuly w tym samym czasie troche niemozliwe ale moze byc tak ze jak jedna przeklamuje druga komputer tez koryguje.
odlacz obie i powinno byc o niebo lepiej.jak to sondy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 na zimnym pali a na ciepłym nie pomocy
PostNapisane: 6 listopada 2011, 16:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 252
Moje BMW: E36 coupe/compact
Kod silnika: M50TUB20/M44B19
A co do czujnika cieczy chłodzącej na desce rozdzielczej pokazuje mi dobrze stan tęp więc w jaki on sposób może się zepsuć ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL