BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 18:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 7 lutego 2012, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 38
Lokalizacja: Żagań
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
Witam serdecznie.

Posiadam autko z 98' roku zaopatrzone w spalinowe dogrzewanie silnika.
Mam takie pytanie, do tych ... którzy posiadają identyczne. Czy wasze webasto podczas pracy dymi ? Trochę zastanawia mnie brak jakichkolwiek spalin podczas jego pracy. W zimowe dni załącza się każdorazowo, podnosząc maskę słychać przy nim ewidentnie pompkę która pracuję oraz szum spalającego się oleju napędowego, po czasie czuć... że robi się ciepłe. Kilkakrotnie próbowałem zidentyfikować za nadkolem od strony pasażera jakiekolwiek spaliny, lecz nie udało mi się to, nawet na węch. Dodam również to, że podczas gaszenia silnika również przez jakiś czas pracuje, tak jak powinno.
Czy jest to normalne ?

Pozdrawiam serdecznie, oraz dziękuję za podpowiedzi : )

_________________
Zobacz i oceń mojego sedana --> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89993


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 7 lutego 2012, 21:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
pracuje u Ciebie jak nalezy.U mnie tez nie widac spalin jak juz to pare wydobywajaca sie z wylotu pod progiem pasazera bo jest zimno.Po 10sek.od odpalenia slychac jak sie zalacza i jak zgasisz silnik przez chwile chodzi zeby sie schlodzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 7 lutego 2012, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 38
Lokalizacja: Żagań
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
rybaPL napisał(a):
pracuje u Ciebie jak nalezy.U mnie tez nie widac spalin jak juz to pare wydobywajaca sie z wylotu pod progiem pasazera bo jest zimno.Po 10sek.od odpalenia slychac jak sie zalacza i jak zgasisz silnik przez chwile chodzi zeby sie schlodzic


Niby wszystko jest ok, ale pary też nie widać ani grama ... to mnie właśnie najbardziej w tym wszystkim zastanawia... Możliwe też ze żarnik wypalił się, pompka pracuje... a ropą webasto zalewane ? Zna ktoś dość łatwy sposób zdiagnozowania poprawności działania?

_________________
Zobacz i oceń mojego sedana --> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89993


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 8 lutego 2012, 00:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 184
Lokalizacja: ELC
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M51 Diesel w gazie
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112065
a jak ja mam na konsoli od klimatyzacji przycisk rest i on mi sie załącza niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce to to oznacza ze posiadam webasto ??

_________________
TYŁ NAPĘDZA PRZÓD KIERUJE

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 8 lutego 2012, 09:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Kolego wydech webasto jest podłączony do wydechu silnika jeśli masz samo dogrzewanie silnika. Jeśli masz funkcje dogrzewania wnętrza wtedy masz dodatkową rurę wydechową dla webasto, która wychodzi w okolicach drzwi pasażera. Wszystko w tym temacie.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 8 lutego 2012, 11:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 38
Lokalizacja: Żagań
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
hammet1 napisał(a):
Kolego wydech webasto jest podłączony do wydechu silnika jeśli masz samo dogrzewanie silnika. Jeśli masz funkcje dogrzewania wnętrza wtedy masz dodatkową rurę wydechową dla webasto, która wychodzi w okolicach drzwi pasażera. Wszystko w tym temacie.

Kolegi mylisz się, dzisiaj byłem u elektromechanika który połączył mi auto pod komputer oraz podnieśliśmy samochód do góry. Okazało się ze kawałek za progiem pod pasażerem faktycznie znajduję się mały wydech od Webasto i ku mojemu zdziwieniu w środku był czyściutki.
Na komputerze zero błędów, kilkakrotnie ustawił webasto na włączone w programie i rozłożył ręce.
Po 10 min od wyjazdu od mechanika webasto uruchomiło się i pojawił się kolejny problem, sporo dymu wylatującego nie z wylotu webasto ale z miejsca gdzie ono się znajduje !!
W momencie kiedy zobaczyłem mnóstwo dymu wydobywającego się z pod maski, otworzyłem ją i odpiłem jedną kość od webasto i stanęło. Z tego co zauważyłem pod webasto ulało się trochę oleju napędowego. Gdzie szukać problemu ?

_________________
Zobacz i oceń mojego sedana --> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89993


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 8 lutego 2012, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Monachium
Moje BMW: e39 530,e60 525
Kod silnika: M 57
kolego nie miałeś problemu więc go znalazłeś , pewnie mechanik robił test pompki paliwa i zalał komorę spalania i teraz dymi za mocno bo jest go za dużo-musi się wypalić nadmiar


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] 320d Pomoc w sprawie WEBASTO, dla tych co posiadają.
PostNapisane: 8 lutego 2012, 19:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 38
Lokalizacja: Żagań
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
Niby wszytsko jest w porządku jak było... webasto nadal odpala za każdym razem bez jakiego kolwiek dymienia, ani grama. Po paru minutach robi się ciepłe... lecz nie do tego stopnia aby było bardzo rozgrzane. Czyli bez zmian. Jakoś gryzie mnie to, ponieważ nawet nowe webasto puszcza minimalnego dymka przy samym starcie a tu nic a nic. Czy jest możliwe zeby sama pompka się w nim uruchamiała, ropa nie była podawana, bądź nie spalana przez spaloną swiecę bądz siateczkę w środku ?
Jutro zmieniam termostaty i takie pytanko, przy sprawnym webasto auto po jakim czasie powinno złapać optymalną temp. silnika 90st? Biorąc fakt, ze u mnie temperatura waha się od -10 do - 14 C.

_________________
Zobacz i oceń mojego sedana --> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89993


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL