BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 09:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 19 marca 2012, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
Witam serdecznie koledzy
Mam problem z moja e36 coupe otóż.. Tak jak w temacie nie działa mi central od strony kierowcy. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze zamek grzeje się prawie do czerwonosci nawet jesli auto nie jest zamkniete i przez pare godz wyladowuje aku do zera;/ Dodam jeszcze, ze nie mam pilota tylko sam central. Pozdrawiam i jesli mozliwe prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 19 marca 2012, 15:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
Aha jeszcze drugie pytanie... za co odpowiedzialne są te trzy kostki? bo jedna (biała) wlasnie jest podlaczona do zamka i wlasnie ta sie mocno grzeje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 19 marca 2012, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 37
Moje BMW: E39 Touring
Kod silnika: M51
zobacz kable czy się nie przetarły gdzieś i nie powodują zwarcia... jedna z tych kostek jest odpowiedzialna za podgrzewanie, spróbuj ją odłączyć i zobacz czy przestanie się grzać. a jak chodzi o centralny to nad klamka od środka jest taki mały włącznik podłączony do kostek sprawdź czy działa :)

_________________
... BMW - Będziesz Miło Wspominać ;) frajdę z jazdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 19 marca 2012, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
No wiem wiem już doszedłem do tego, że ta kostka jest odpowiedzialna za podgrzewanie i prawdopodobnie przez nią miałem ciagle problem z aku bo padal po jednym dniu dopiero jak sie zorientowalem ze klamka grzeje sie ze az jej dotkanc nie idzie to odrazu wziałem sie za rozbieranie drzwi;) a co do centrala to jutro sprawdze dzis patrzylem czy kostka jest dobrze podlaczona bo raz mi dzialal a raz nie, ale nie pomyslalem wcale o tym włączniku heh dziekuje bardzo kolego za zainteresowanie tematem;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 20 marca 2012, 11:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e36
Nie rozumiem ...

Po przekręceniu kluczyka - zamyka Ci drzwi ? tylko od strony kierowcy ?
a sygnał nie idzie do następnych drzwi tak ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 20 marca 2012, 11:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 114
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Ten sam sygnał co idzie do grzania zamka idzie także do grzania spryskiwaczy, sprawdź czy nie te też nie są ciągle ciepłe.... :hyhy:

Jednak tutaj wygląda to bardziej na zwarcie przewodów :przestraszony: np. w przejściu z karoserii w drzwi bo działają sobie jak chcą. W autach z przed 95 słyszy się o łamaniu przewodów np. w drzwiach czy klapie tylnej...

pozdrawiam, Błażej :D

_________________
Obrazek
Moje 320 Avusblau Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 20 marca 2012, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: m50b20
Co do zamka to jest tak, że działa central na drzwi pasazera i tylna klape. Jak otwieram drzwi od strony kierowcy to otwora sie wszystkie a jak od strony pasazera albo tylnej klapy to tylko otworzy sie strona pasazera i tyl ale za drugim razem a od strony kierowcy zamek sie nie otworzy.
A jesli chodzi o podgrzewanie zamka to odlaczylem teraz ta kostke i zobaczymy co bedzie. Hmm mowisz kolego ze ta sama kostka ma wplyw na spryskiwacze? To moze byc nawet jakas tego przyczyna bo kiedys mialem zatkane spryskiwacze i jak zawiozlem auto do mechanika mowielem zeby przy okazji je sprawdzil. O dziwo cos tam zrobil z tym ze powiedzial mi ze wszytsko tak ze srodka wyciagnal i podlaczyl wezyki bezposrednio pod spryski :kwasny: mam wygluszenie zalozone na maske i nawet nie wiem jak to tam wyglada.. dzialaja wiec nic nie sprawdzalem zeby sie nie denerwowac ze cos tam spaprane jest :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Nie działa central zamek od strony kierowcy
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 21:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
witam,,,podlaczem sie do tematu....ostatnio wywalilem alarm bo mi sie sam wlaczal i wyl itd,,,,,niemoglem otworzyc auta itp wiec brak alarmu zalatwil mi otwieranie z kluczyka ale podczas jazdy zapalalo sie oswietlenie w srodku i centralny sie nie zamykal,,,,najsmieszniejsze jest to ze padly mi kable na zgieciu po miedzy drzwiami a karoseria,,,,,polutowane itd alarm nawet po zamontowaniu dziala jak nalezy,,,,,mala usterka a nerwow sporo,,,,pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL