BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 22 marca 2012, 09:21 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 78
Lokalizacja: GrudziÂądz
Witam .Po tym jak sprzedałem swoje bmw e46 zacząłem rozglądać się za nowym autem .Biorę pod uwagę bmw e61 2,.5 lub 3,0 diesla .Znalazłem ostatnio ofertę auta 2,5 diesla z mocą podniesioną do 218 km i pneumatycznym zawieszeniem .Nie martwię sie tyle o wkręcanie mocy co o zawieszenie regulowane .Jaka jest wasza opinia na temat takiego zawieszenia ???? Czy zawieszenie tego typu jest awaryjne ??? Jakie mogą być koszta ewentualnej naprawy ????? Przepraszam jeśli temat umieściłem w złym dziale .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 22 marca 2012, 16:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
średnio co 120k pada kompresor zawieszenia.pompuje ale nie tak jak powinien.Koszt nowego w ASO około 2700zł.Używka regenerowana z roczną gwarancją na allegro 850zł(polecam tę drugą opcję). Druga sprawa to miechy.Mogą się rozszczelnić.Koszt używek w ładnym stanie na allegro to 500zł od sztuki.Nówki ASO myślę jakieś 1500zł.I ostatnia sprawa to czujniki zawieszenia.są z tyłu rzadko padają,prędzej lubią się zabrudzić wtyczki od nich.Wystarczy wyjąć psiknąć cleanerem i gra.W najgorszym wypadku jak jakiś kabelek od nich nie łączy we wtyczce - można dokupić w ASO poszczególne piny (5zł/szt) albo samą wtyczkę (15zł).ASO Ogólnie spoko,innych problemów poza tymi wypisanymi przezemnie nie ma.

aha, warto zaglądnąć po zakupie auta do kompresora (w prawym tylnym kole obok koła zapasowego) tam jest kompresor i idzie tamtędy wężyk ciśnieniowy od niego do zawieszenia (do rozdzielaczy ciśnienia), w wersjach przed liftem jest niewłaściwie poprowadzony i ociera się o dziurę konstrukcyjną w spodzie auta.Wystarczy nałożyć w newralgiczne miejsce gumową osłonkę aby wężyk od drgań bezpośrednio się nie ocierał o blachę.Jak spojrzysz pod spód i ściągniesz osłonkę kompresorka to zobaczysz gdzie on idzie i gdzie może obcierać.

Pozdro

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 22 marca 2012, 17:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
braciak miał e60 z 2,5d ,zmienił na 3,0d róznica spora jeśli chodzi o dynamike a spalanie na bardzo podobnym poziomie, co do zawieszenia nie wypowiem sie bo miał normalne :]

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 10 kwietnia 2012, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 78
Lokalizacja: GrudziÂądz
Witam zainteresowała mnie jeszcze oferta bmw e61 z silnikiem 2.0 163 km ,czy warto coś takiego kupić ???Znajomy ma starą e39 w kombi o mniejszej mocy bo ma silnik 2.5 tds i sobie chwali .Co o tym myślicie ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 10 kwietnia 2012, 18:40 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
dylus napisał(a):
Witam zainteresowała mnie jeszcze oferta bmw e61 z silnikiem 2.0 163 km ,czy warto coś takiego kupić ???


Musisz sie przejechac i osobiście ocenić, wiesz jak jest, co osoba to opinia. Generalnie stan tech najwazniejszy, bo co z tego, ze auto mocniejsze, jak nie jeździ, gdyz awaryjne.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 10 kwietnia 2012, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 78
Lokalizacja: GrudziÂądz
renoraines napisał(a):
dylus napisał(a):
Witam zainteresowała mnie jeszcze oferta bmw e61 z silnikiem 2.0 163 km ,czy warto coś takiego kupić ???


Musisz sie przejechac i osobiście ocenić, wiesz jak jest, co osoba to opinia. Generalnie stan tech najwazniejszy, bo co z tego, ze auto mocniejsze, jak nie jeździ, gdyz awaryjne.



Auto jest z silnikiem 2.0 diesel ,rok 2005 i tak zwróciłem swoją uwagę na te silniki mimo że chciałem 3.0 .Do silnika 3.0 zniechęciły mnie opinie o odpadających klapkach w kolektorze .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 10 kwietnia 2012, 20:57 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
mam ten silnik w E60 po lifcie i sobie chwale, auto w manualu, spalanie jakies śmieszne, w miescie do 7,5l/100km, w trasie na baku mozesz wyciagnac do 1100km,
do wyścigów ze swiatel sie nie nadaje za bardzo:)

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 10 kwietnia 2012, 20:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
a co? w 2. to klapki się nie urywają?? chyba częściej słyszy się że w 2.0 urwie się niż w 3,0

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 06:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 78
Lokalizacja: GrudziÂądz
darcyn napisał(a):
a co? w 2. to klapki się nie urywają?? chyba częściej słyszy się że w 2.0 urwie się niż w 3,0


No własnie nie wiem czy się urywają czy nie ,dlatego szukam opinii ludzi użytkujących ten silnik .
Swoją drogą na allegro masa bmw jest w skrzyni automat a tego się boję .Mało jest 3.0 diesla .Szukam kombiaka dla siebie .Nie chcę uciekać od bmw ale oglądałem również audi a6c6 2.7 diesla i mam mieszane uczucia .Miałem Bmw i chciał bym zostać przy tej marce .Szukając aut na allegro trafiłem na kilka ofert do 45 tysięcy ale duzo jest gdzie data rejestracji podana jest jako data produkcji .Często wychodzi to dopiero po zdekodowaniu vin .Sprzedający często podchodzą lekceważąco do kupującego ,usłyszałem od gościa że skoro auto na pierwszym przegladzie tak przeszło to jest młodsze auto .Na moje stwierdzenie że jest to nie fer gość odpowiedział " i co w związku z tym ?" .Normalnie masakra jakaś .Auta z 2005,2006 roku posiadają manual klimatronika . :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e61]Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 08:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
ale co za problem, z tymi klapkami? nie rozumiem - kupujesz auto, jedziesz do mechanika, wywalasz klapki i zapominasz o sprawie..

patrz na stan auta a nie na to czy klapki są czy nie ma...

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL