BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] N47 delikatny stukot podczas jazdy
PostNapisane: 18 lipca 2016, 03:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Witam to jest moj pierwszy post, przeszukiwalem forum poszukujac podobnego tematu, bylo mnustwo informacji o zrywajacych sie lancuchach rozrzadu.
Nie wiem czy moj problem to to, bo:
1) wiekszosc ma odglos metalicznego stukotu na biegu jalowym- u mnie tego nie ma.
2) moj stukot jest jakby w rytm silnika, i tylko kiedy jade i dodaje gazu- tylko na obciazeniu. Jak tylko wciskam sprzeglo, lub zmniejszam obciazenie stukot znika, na postoju lub jalowym nawet jak depcze mu 3500 rpm nic nie slychac procz normalnego odglosu silnika.
Nie wiem moze to poczatek problemu z lancuchem, a moze co innego?
Prosze o porade czy martwic sie za wczasu, czy to tylko dizelek tak chodzi? Nie mam porownania bo nikt ze znajomych nie ma bmw- tymbardziej z n47 pod maska.
Dodam samochod kupilem dwa tyg temu, mechanik osluchiwal na jalowym, i stwierdzi ze jest ok, powymienial olej i filtry, i tyle.
Mam za trzy dni do zrobienia 700 km i nie wiem czy zaufac tamtemu mechanikowi czy szybko starac sie cos dzialac?
Pozdrawiam i pomocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N47 delikatny stukot podczas jazdy
PostNapisane: 18 lipca 2016, 11:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Opis (stukot nasilający się pod obciążeniem) wskazuje niestety na najgorsze - luzy w układzie korbowo tłokowym. To do natychmiastowej weryfikacji. Oczywiście może być zupełnie inna przyczyna, ale tą trzeba wykluczyć najpierw bo jeśli faktycznie jest problem np: z panewkami, to 700 km może go efektownie zabić (albo uczynić naprawę nieopłacalną, albo i nic się nie stanie - loteria). Wprawdzie silniki BMW potrafią robić tysiące km na wybitych panewkach, a zatarte z rozbitym blokiem i pogubionymi korbami potrafią jeszcze odpalić, ale ja bym nie ryzykował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N47 delikatny stukot podczas jazdy
PostNapisane: 18 lipca 2016, 12:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e90
Kod silnika: n47
Bylem u nastepnego mechanika, stwierdzil ze to wyglada jakby cos nie bylo halo z wtryskiwaczem, ze niby ktos mu przez przypadek bezyny zamiast dizla wlal, kazal kupic Srodek do czyszczenia wtryskow. To sie dzieje tylko od 1200do 1500 obrotow pozniej znika, tylko prze obciarzeniu, ale jak np ma obroty powyzej 1500 to terkot znika, to samo jak sie jedzie Na malym gazie nie ma terkotu wogole. Czy przyczyny takiego dziwnego zachowania moze byc zabrudzony wtrysk?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N47 delikatny stukot podczas jazdy
PostNapisane: 18 lipca 2016, 13:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Też jest taka możliwość. Jeśli wtryskiwacz leje to na danym cylindrze jest uzyskiwana większa moc niż na reszcie. Też nie powinno się z tym jeździć bo jest ryzyko uszkodzenia wału, panewek czy wypalenia tłoka. Tylko że przy kulejącym wtrysku problem powinien też być na biegu jałowym, powinien pracować nierówno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL