BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 26 marca 2012, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Cześć,

Od jakiegoś czasu zdarza się niekiedy taka sytuacja, że przy bardzo powolnej jeździe, gdy stoję na przykład dłuższy czas w korku, niekiedy przy powolnym ruszaniu z jedynki auto jakby szarpało, rusza, gdy dodaję więcej gazu, ale nie powinno to tak wyglądać - gdybym nie zwiększał ilości gazu to mam wrażenie że by się udławił. Niekiedy dzieje się to również przy powolnym cofaniu na wstecznym biegu.

Dziwi mnie to, że nie dzieje się to cały czas, tylko dość rzadko.

Czy to możliwe, że wysprzęglnik się kończy, albo sprzęgło powoli jest już trochę wydupczone?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 26 marca 2012, 21:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 524td, 540i, 525d
Kod silnika: M21, M60, M57
Miałem te same objawy przy swoich dwóch poprzednich e36 sedanach, jednak głównie na wstecznym biegu.
Przy pierwszej nie udało mi się dojść przyczyny bo zdążyłem ją sprzedać.
Druga trójka zmusiła mnie do tego.
Jechałem sobie zadowolony z życia, kiedy nagle przy zjeździe z ronda usłyszałem pierd...cie młotem od spodu, no i autko odmówiło jazdy. Tzn silnik, skrzynia, sprzęgło pracowały, jednak coś blokowało by ruszyć. Jak się okazało siadł dyfer. Po wymianie nie miałem efektu szarpania na wstecznym czy jedynce.

Sugeruje zrobić zamiankę dyferencjału z jakimś ziomalem i będziesz wtedy wiedział czy można go skreślić z listy podejrzanych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 27 marca 2012, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 60
Lokalizacja: DSW - Świdnica
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M50TUB25
Witam
Podobnie dzieje się u mnie
DREAMowiec napisał(a):
głównie na wstecznym biegu.

Przeważnie przy mocnym skręcie kół i próbie ruszania ze sprzęgła, auto potrafi się przydławić a nawet zgasnąć.
Na światłach zgasł mi parę razy bo próbowałem ruszać bez gazu. Przyjąłem więc, że ze sprzęgła się nie da za
bardzo i należy zawsze odrobinę gazu dać.
:zawstydzony:

_________________
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiProfesjonalne Usługi Remontowo-Wykończenioweiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Działalność na terenie województwa Dolnośląskiego oraz Śląskiego
Telefon kontaktowy: 692 30 37 11


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 27 marca 2012, 17:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e36 325 TDS
U mnie jest tak jak max skrece kolami do oporu to mi cos piszczy i jak proboje tak powolutku ruszyc ze sprzegla na 1 biegu to mi gasne dopiero jak dam mu troche w obroty to normalnie rusza ze wstecznym nie mam problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 27 marca 2012, 17:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
U mnie akurat wszystko działo się na prościutkiej drodze, w korku. Nigdy wcześniej takich poważnych szarpnięć nie miałem. Jak wróciłem do domu, to wszystko znowu grało i było OK.

Dodam jeszcze, że problem pojawił się zaraz po wymianie kół z zimowych na felgach stalowych na letnie na aluminiowych, które gość, który sprzedał mi auto dodał gratis. Są trochę powyginane - ale moje pytanie - czy może coś jeszcze nie grać - i jeśli tak, to co? Z przodu coś lekko przyciera przy mocno skręconych kołach przy powolnym ruszaniu na jedynce - taki jeden metaliczny odgłos jak gdyby coś tarło o bęben. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Może felga jest skrzywiona w poziomie i wywiera jakiś nacisk na bęben, możliwe że niekiedy coś blokuje i stąd te problemy, bo od grudnia nie miałem żadnych problemów.

Jak ktoś ma jakiś pomysł (poza prostowaniem felg na które się wybieram) - to piszcie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Czasami szarpie na jedynce i na wstecznym
PostNapisane: 7 kwietnia 2012, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 36
Lokalizacja: WSI
Moje BMW: E39 520i, E36 318i
Kod silnika: M54 B22, M43 B18
U mnie szarpało tylko na 1 biegu. Pomogła zmiana gumy na przepływomierzu, bo łapał lewe powietrze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL