BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 05:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Witam,

Z tego co się ostatnio dowiedziałem, mam do wymiany uszczelkę w misce olejowej. Doszło do tego, że ów miska olejowa nie pociła się, lecz zaczęło po prostu cieknąć. Pytanie moje brzmi: czy we wszystkich modelach e46 trzeba rozpinać całe zawieszenie z przodu + napęd czy tylko, tak jak w przypadku mojej, xi ? Aby wymienić uszczelkę, zeszło prawie cały dzień by się do niej dostać.

Nowa uszczelka na dniach będzie zamontowana, lecz niepokoi mnie fakt czemu tak się stało (wiadomo, uszczelki wymienia się co jakiś czas), czy może to była wina oleju? Myślę, że przy obecnej wymianie uszczelki, pokuszę się od razu na wymianę oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Moje BMW: 330i
Kod silnika: m54b30
Nutter, uszczelki tracą swoją żywotność..
Z tego co wiem czy 328 silnik m52 czy też m54 tak ma że się poci, moze po prostu całkiem puściła albo był za mały stan i ją wydmuchało.. i na to bym obstawiał.. kontroluj olej, te silniki lubią podpić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 14:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Często puszcza uszczelka podstawy filtra oleju i olej cieknie po misce tak jakby to z niej leciało.Radze dobrze sprawdzić miejsce wycieku

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 15:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Jarek1984 napisał(a):
Często puszcza uszczelka podstawy filtra oleju i olej cieknie po misce tak jakby to z niej leciało.Radze dobrze sprawdzić miejsce wycieku


Miałem to w M52B20, teraz prawdopodobnie mam to samo w M54B22. Ze starości ta uszczelka twardnieje i się kruszy w palcach. Wygląda to tak, że cały dół silnika upocony, w zależności od siły wycieku można i na bagnecie zauważyć ubytki mylone ze spalaniem oliwy.

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 16 kwietnia 2012, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Moje BMW: 330i
Kod silnika: m54b30
Jakby puszczała uszczelka podstawy filtra to miałby zażygany silnik powyżej uszczelki od misy, płynący po bloku gdzie jedyne z czym można było by ją pomylić to z przewodem ciśnieniowym od vanos. Skoro silnik nie jest uwalony olejem powyżej uszczelki to ewidentnie uszczelka misy. Równie dobrze może zwalić na przewody wspomagania, bo one również popuszczają a płynu nie ubywa. A skoro widać ewidentnie wyciek uszczelki misy to odpowiedź prosta.

Niestety nie odpowiem na pytanie czy tzreba rozbierać zawieszenie, choć jak oglądałem u Siebie spód w m54b30 to wydaje mi się że aż tyle rozbierania to nie ma.

Choć prawdą jest, że uszczelka podstawy filtra to częsta przypadłość, koszt jej to 25zł w serwisie. Biedy nie ma jedynie trochę roboty z wymianą. Przewód do vanos nowy 180zł w ASO, mają na stanie często, więc dużo osób chyba wymienia. Przerabiałem na sobie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 27 kwietnia 2012, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Już jestem po wymianie i wyglądało to tak:

Uszczelka misy, wykruszyła się i cała do wymiany. Koszt uszczelki 100zł lecz...robocizna- 400zł( w moim przypadku). tmk851, muszę Cię zmartwić. By wymienić tą uszczelkę musisz rozpiąć całe zawieszenie, napęd przód (jeżeli xi) i podwiesić silnik. Pierwszy raz w życiu widziałem, by półoś przechodziła przez środek miski olejowej! Z faktu, że jest tam tyle tego napchane, nie masz możliwości ruchu, tylko mm- demontaż ww. części jest niezbędny.

Idąc za ciosem, gdy auto było rozebrane- postanowiłem wymienić wszystkie rzeczy które wymagały wymiany by mieć jeden koszt robocizny. Zimmering, 2 rolki i dodatkowo uszczelka podstawy filtra- która jak pisaliście- łamała się w rękach.

Auto przyjechało z Włoch w Lipcu tamtego roku, kupiłem go od Polaka 2 miesiące temu. Gdybym spotkał tego Włocha który nie serwisował tego samochodu jak trzeba...(...) Najprawdopodobniej filtr oleju nigdy nie był wymieniany. To co zobaczyłem po zdemontowaniu mojego filtra przeszło wszelkie oczekiwania, nie wspominając o tym, że ów filtr kruszył się po prostu w rękach.. Nagar i brud który się tam osadził można było wyjąć całą garścią.

Przy okazji zmieniłem pocącą się chłodnicę oraz wymieniłem w niej cały płyn. Te silniki potrzebują porządnego chłodzenia.

Zalałem go olejem Mobil 1 2000 10w40. Za 5 tyś km jadę na ponowną wymianę filtra i oleju by cały ten syf usunąć by silnik miał odpowiednie warunki do pracy...

Myślałem o płukance Liqui Moly, lecz mechanik odradził mi- powiedział, że powinna wystarczyć wymiana oleju. Co o tym myślicie?

Bądź co bądź, znów mogę cieszyć się jazdą- pół miesiąca bez Betki...było ciężkie... :)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 7 października 2015, 10:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Temat stary, ale dopiszę, dla innych. Olej jaki tam powinien być wlany to 5W40 pełny syntetyk, nie 10W40.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 8 listopada 2015, 16:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 29
Moje BMW: E46 330ci
Kod silnika: m54b30 manual 5b
Garaż: Jest http://tufotki.pl/CeDVO#p8265562
Jedyne fotki jak narazie z ogłoszenia
Również wymieniałem uszczelke misy olejowej (tyle że u mnie nie xi) i wyszło podobnie jeśli chodzi o cene a uszczelka łamała się w rękach jak krakers :D Co do uszczelki podstawy filtra o której tutaj jest wspomniane to przez nią również miałem duże ubytki oleju tyle że sciekał mi ten olej po bloku (zastanawia mnie jedna dziura z gwintem na bloku w której nic nie ma) :D i właśnie na tej dziurze miałem dużą ilość oleju przed wymianą tej uszczelki.
Na przyszłość zanim ruszycie jakiegoś węża od wspomagania to upewnijcie się czyto olej silnikowy czy płyn od wspomagania,może to banalne ale prawie wymieniłem nietani wąż tylko dlatego że na pierwszy rzut oka myśleliśmy że to olej ze wspomagania (był bardzo brudny i przy okazji przeczyściliśmy układ i wlaliśmy nowy bo tamten to jedno bagno). Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 8 listopada 2015, 17:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
Michas469 napisał(a):
zastanawia mnie jedna dziura z gwintem na bloku w której nic nie ma


Ja wymieniałem wczoraj uszczelkę podstawy filtra oleju i również mnie ta dziura z gwintem zaczęła zastanawiać.. Nie wiem czy czegoś brakuje czy tak po prostu ma być?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 9 listopada 2015, 01:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 29
Moje BMW: E46 330ci
Kod silnika: m54b30 manual 5b
Garaż: Jest http://tufotki.pl/CeDVO#p8265562
Jedyne fotki jak narazie z ogłoszenia
Z tego co się dowiedziałem to ona ma zostać pusta nawet na realoem nic nie znalazłem żeby się w niej znajdowało tylko pytanie po co taka dziura? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 9 listopada 2015, 10:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 477
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134889
Obstawiam, że do mocowania silnika w innej budzie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 9 listopada 2015, 15:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 29
Moje BMW: E46 330ci
Kod silnika: m54b30 manual 5b
Garaż: Jest http://tufotki.pl/CeDVO#p8265562
Jedyne fotki jak narazie z ogłoszenia
Być może,trzeba byłoby się pofatygować i sprawdzić na oemie jak to jest z tym silnikiem w innej budzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][M54B30] Wymiana uszczelki miski olejowej
PostNapisane: 12 grudnia 2015, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 21
Lokalizacja: wiesemscheid de
Moje BMW: bmw e46 330ci
Też mam problem z uszczelką miski olejowej,bo juz można powiedzieć ze sie leje, a nie poci, także w mojej e46 330ci 2000r też bede musiał zawieszenie odpinać. dużo to pracy? i bardzo skomplikowane ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL