BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 01:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 10:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Witam
Dowiedziałem się przypadkiem że w E46 są dwa rodzaje pompy wspomagania... u mnie jest takie coś:
Obrazek
http://allegro.pl/pompa-wspomagania-now ... 99838.html

A sprawdzając VIN pokazuje coś takiego:

Obrazek

I teraz moje pytanie... która z nich powinna być ?

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 10:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Jak sprawdzisz z VIN w ETK to w opisie masz jaki rodzaj pompy masz mieć. /diagramem się nie sugeruj/ Tak są dwa rodzaje, mają inaczej poprowadzone wyprowadzenia i nie są zamienne. Ta z górnego diagramu to LUK LF-20 i raczej nie kupuj chińszczyzny, kogo nie pytałem każdy odradzał, oryginał LUK-a ok. 900zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 11:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/T ... ring_pump/

Wiem że chińskie to badziew... ale 1000zł na chwilę obecną w grę nie wchodzi... a jak chińczyk rok pochodzi to i tak będzie ok :) może w następnym roku kupi się coś innego więc nie ma co kasy ładować :niepewny:

Chyba kupię ten zamiennik MG za coś ok. 500zł... bo jak na złość używanych nawet nie ma :suchy:

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 11:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M52TUB28
Czyli masz pompę luka. Tą najgorszą z pękającymi wałkami, najdroższą (bo jest też do M54) i najciężej dostępną. Skąd ja to znam :kwasny: ?
Na allegro kupisz za jakieś 400zł używaną(ja kupiłem za 200zł i jak na razie jest w porządku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 11:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Morfii napisał(a):
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320i-M52/LHD/N/1999/october/browse/steering/power_steering_pump/

Wiem że chińskie to badziew... ale 1000zł na chwilę obecną w grę nie wchodzi... a jak chińczyk rok pochodzi to i tak będzie ok


Myślę, że lepiej poszukać używki oryginału, dają gwarancję rozruchową więc jak nie będzie wyła od założenia jest szansa, że podziała dłużej niż rok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 11:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
szlagier, no właśnie co pech to pech ;)
BaX, 400zł za używkę ?? nie ma takiej opcji :P wydać kasę i "mieć nadzieję"..
Za 200 to bym brał ale nie za 400... sory ale za duże ryzyko że nie dożyje roku :suchy:

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 13:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Gdzie ja napisałem 400zł za używkę? Sugerowałem tylko, że pewniejszym rozwiązaniem może się okazać używka od chińskiej nówki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2011, 14:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
BaX, w mojej okolicy jest używka za 400zł... o to mi chodziło ;)
ogólnie pompy wspomagania używane znalazłem tanio bo po 150zł... ale kurna tej akurat nie ma :/

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 70
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20
witam

podepnę się pod ten wątek

Od blisko miesiąca szukam pompy do mojej Betki E46 325i 2005r sedan.
Wg OEM BMW powinienem mieć pompę 32416760034 czyli LUK LF-20 o ciśnieniu 110bar.
Znalezienie takiego oryginału jest bardzo ciężkie. Poza tym one są seryjnie wadliwe.
Chińszczyzne przeleciałem na allegro...i sprzedawcy podają tylko nr OEM gdzie podają kilka numerów - czyli odpowiedniki LUK LF 20 oraaz LF 30. W zasadzie mają rację, bo śruby montażowe są te same, jednak różnią się ciśnieniem, pytając o ciśnienie w chińczykach....ONI NIE WIEDZĄ !!!! Dlatego za chińczyki za 400zł podziękowałem i jednak wolę używkę ale oryginał.

Dziś znalazłem pompę do 325 oryginał używkę ale LUk LF-30 czyli ciśnienie 120bar.stąd moje pytanie....

Czy poza tym, że ona teoretycznie pasuje do mojej Betki mogą być inne problemy w montażu lub eksploatacji????
Pytam w szczególności o węże ciśnieniowe bo ponoć do LF30 są inne węże - ponoć drogie.
Jednakże sprzedawca, widać że się znał i gwarantował że pasuje montaż, pasują węże i daje ręke sobie uciąć. Pomimo, że używana, facet gwarantuje opcje zwrotu jeśli nie będzie pasować (bo będzie rzekomo)

Czy macie jakieś doświadczenia z podmianą LF20 na LF30?
Dziękuję z góry za konkrety, bo wiele osób się wypowiada na różnych forach ale tylko zasłyszane opinie podparte teorią (że inne węże, że inne numery OEM) ale nikt nie potrafi się wypowiedzieć tak zdecydowanie jak w/w sprzedawca.

Jeszcze raz dziękować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 18:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Ja mam doświadczenie z tymi pompami bo sam wymienialem.

Tez mialem w oryginale LUkA 20 no to zamowilem sobie orygianlna uzywke na allegro.

Przyszła paczka no i bach LF-30.

Wąż ciśnieniowy jest calkiem inny w lf -30 a 20 bo LF-30 . Starsze pompy LF-20 maja wkrecany wąż od dolu pompy a lf-30 z boku . Jak kupowalem to tez mnie zapewaniano , ze pasuje itp no ale pojechalem oddac pompe i pokazalem im lf-20 . No i bylo "ach rzeczywiscie".

No ale , ze panowie rozbierali duzo bmw to okazalo się , że mają taki wąż na stanie i dadza mi go free do pompy. Chyba nie byli świadomi , ze wąż do LF-30 jest drogii więc poprostu mialem szczescie. Od hm 7-8 miesięcy mam ta pompę Lf-30 i nic się nie dzieje. Nie dolałem ani troszkę płynu mimo , że wąz w 1 miejscu ciut się poci.

Na upartego można troszkę wykrzywić wąż z lf-20 by spasował ale to na własną odpowiedzialność bo z tego co pamiętam zakończenie jest aluminiowe więc można przesadzić i urwać. Raczej nie polecam tego robić.

Ano i co do samej pompy to mocowania , sruby wszystko pasuje .


Jak masz pytania to śmialo to pomogę bo to przerabiałem

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 19:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 70
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20
ahhhh dzięki, za jasną konkretną odpowiedź, wiele mi wyjasniłeś
lecz najgorsze jest to że nadal nie wiem co mam zrobić :)
chinczyka, czy szukac sypiących się lf20 czy kombinować z lf30

aczkolwiek boję się kombinować z lf30 ze względu na pedantyzm mojego mechanika. Jest baaardzo dobry baaardzo doświadczony i zajmuje się tylko i wyłącznie BMW ale on tylko akceptuje oryginały (mentalnie) i jak mu przywoże czasem jakiś baaardzo dobry popularny zamiennik np klocków hamulcowych to już kręci nosem :)

wiec jak będę mu kazał coś kombinować z wężami to chyba dostanie zawału.

co Ty byś zrobił ponownie (zakładając że szczęście z free wężami zdarza się raz na milion) ???


pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 21:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
ale jaki to argument? Przecież LF-30 to oryginal i to w dodatku dużo lepszy bo nie ukręcają się tak wałki jak w lf-20.

Wiadomo kłopotem jest waż .

Co bym zrobił hmmmmm...

Węża cięzko do lf-30 dostac ale myślę , że jakbym sie wkurzył to wydałbym i to 600zł za nowy za ASO bo miałbym spokój. I tak się liczyłem , ze będe musiał kupić nową popę z Luka lf-20 a to koszt około 900zł...

Ja na Twoim miejscu jeśli nie chcesz duzo wydawac co logiczne szukałbym ori używki LF-20 z gw. rozruchową. Zapłacisz za to z 150-200zl. Pewności nigdy nie masz ile pochodzi. czy 20tys czy 100. No ale skoro nowe sie też sypią to po co ładowac mase kasy...

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 17 listopada 2011, 23:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 70
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20
czy może chińczyk z gwarą na 12mc za 379 od ręki (jeden kolo mi przed chwilą potwierdził że ma cisnienie 110bar więc musi być kopią lf20 a nie lf30) nr oem tęż się zgadza.

co myślisz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 18 listopada 2011, 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
NIe powiem ci tego. Jak to z chinczykami bywa .. Możesz trafić , że pojezdzisz z 100tys a i 10. Reguły nie ma.

Jedyny plus , ze posiada gwarancje

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 18 listopada 2011, 12:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 239
Lokalizacja: Leszno
Moje BMW: F10 535i
Kod silnika: N55
Hexcode - ja bym sie w chinczyka juz nie pchał - do wczesniejszej buni kupiłem takie "g" na allegro i odsyłałem - wszystko miało pasować - a ch.. pasowało.
Kupiłem uzywke za 200zł od goscia z Jarocina co woził angliki i do czasu jak sprzedałem bunie ~rok - ładnie chodziła.

_________________
I was born to FLY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 8 stycznia 2012, 02:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 70
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20
nie uwierzycie ale wciaz szukam lf-20
co 3 dni na allegro jestem i lipa

juz chyba z 5 butelek oleju kupiłem w między czasie. dobrze że nie mam płyty pod silnikiem :)

macie jakis pomysł gdzie znaleźć lf-20 ?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 9 lutego 2012, 23:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Witam, ostatnio padła mi pompa luka nr 32416760034 w mojej bmw 320i 09/2000 rok. Długo sie zastanawiałem co kupić, szukałem używek znalazłem jedną za 350 i druga za 400 zł, pierwszy gosciu powiedzial ze beta z ktorej jest pompa zrobila tylko 90 tys, jak pojechalem i zobaczylem silnik z tej bmw to sie przeżegnałem piętą i podziękowałem. mechanik doradził mi żebym popatrzył za regenerowanymi i znalazłem kozacką oferte firmy remy automotive z usa, ktora zajmuje sie profesjonalna regeneracja pomp, turbo itp. sklep z allegro ,który chciał mi ożenić pompę kłamał że jest rok gwarancji, ja sprawdzilem na stronie producenta i napisalem maila do centrali w belgii i potwierdzili mi ze on klamie i ze na wszystkie ich czesci sa dwa lata gwarancji. podali mi adresy dystrybutorów w polsce i znalazlem tą pompe za 1000zł z tym ze oddajesz starą pompe, oni wysyłają do fabryki, tam spece sprawdzaja czy da sie ja zregenerowac i jezeli tak to oddaj ci 450zł, czyli koszt pompy 550zł i dwa lata gwarancji. opcja dobra ale jest ryzyko, poniewaz wszystko zalezy od tego jak bardzo pompa jest zużyta w środku. ja potrzebowalem szybko zrobic auto i kupilem pompe z allego za 340zł made in nie wiadomo co od goscia z suwalek ktory handluje tylko pompami i mam rok gwarancji. rok pochodzi na pewno :) (ciśnienie jakie daje przy max obrotach to 110barów) a pozniej jak sie cos stanie to zregeneruje stara. Szwagier jedzi na chinczyku juz 1,5 roku i nic, gosc od ktorego kupilem pompe powiedzial ze jak nie padnie w przeciagu tygodnia to znaczy ze pochodzi dlugo. ryzyk fizyk. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jaka pompa wspomagania ?
PostNapisane: 27 września 2012, 18:38 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 776
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e90 335xi
Kod silnika: N55B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96050
koledzy proszę o wsparcie.mam pompę numer 32416760034.wychodzi że to luk ls-20.czy ta pompa będzie dobra?:

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-pompa-ws ... 07138.html

czy ma być luk ls-20 czy jest jeszcze ich jakiś pod model?może macie jakąś taką pompę lub wiecie gdzie mogę dostać?nie chciałbym kupować chińczyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL