BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 12:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 15:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Witam.
Mam BMW e36 z silnikiem m43 1.8 z 1996 roku. Wczoraj jechałem sobie do Mc Donalds, stałem pod okienkiem na drive aż nagle spojrzałem a tam strzałka temperatury silnika na czerwonym. Szybko odjechałem na parking jednak dosłownie 3 kroki przed miejscem wysadziło płyn chłodniczy. Pod autem kałuża, spod maski dym. Wyłączyłem silnik i odczekałem aż silnik ostygnie, następnie go włączyłem gdy wskazówka była na środku, jednak moja jazda nie trwałą dłużej niż 200m bo znów na czerwonym. Poszedłem na stację i kupiłem płyn do chłodnicy, dolałem tylko po to aby dojechać do domu. Czekałem 30minut wszystko było w normie. Odpalam i jadę, po 500metrch wskazówka na 3/4. Zjechałem na parking na jakimś osiedlu i tam zostawiłem auto. Dziś po całej nocy wracam do niego z nadzieją na odpowietrzenie (po przeczytaniu poradników) jednak gdy dolewałem płynu i naciskałem na wąż to słyszałem że płyn gdzieś chlapie. Zlokalizowałem względnie chlapanie i było one za silnikiem, tuż przy szybie pod wężykami. Za całym silnikiem tam za kolektorem (lepiej nie umime opisać)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Teraz szukam mechanika bo mój ma odległe terminy i chcę się zorientować sam co się popsuło. Na zimny silniku przejechałem 4km i wskazówka była na 3/4 więc znów postój.
Takim tempem do domu dojadę za 2 dni dziennie robiąc 4km rano i 4 wieczorem. Z dmuchawy leci ciepłe powietrze, klimatyzacja nie działa ponieważ chłodnica dziurawa Proszę o jakąś pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 16:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 381
Lokalizacja: Racibórz (SRC)
Moje BMW: E46/E39
Kod silnika: M54B25/M57
Garaż: E46 QP : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131254
E36 sedan: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3&start=20
W tych okolicach to tylko możliwe, że pękł króciec który jest z tyłu silnika poniżej pokrywy zaworów albo przy elektrozaworze z ogrzewania waż mógł puścić ale bardziej obstawiam króciec. Zobacz czy na pewno w tym miejscu ucieka płyn ...
Skąd jesteś kolego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Dokładnie nie umiem określić gdyż nie mam się tam jak dostać, za silnikiem jest pełno węży i pod tymi wężami. Gdy wlewam tam płyn i naciskam wąż na górze przy chłodnicy to tamtędy wyskakuje płyn. Na 100% tamtędy.
Dodam jeszcze że z nawiewów leci ciepłe powietrze. Jak mam na zimnym to leci ciepłe a jak na ciepłe to cieplejsze. Teraz bardzo słonecznie także jest auto nagrzane więc ciepłe raczej nie poleci. Klimatyzacja mi nie działa bo mam dziurwą chłodnicę klimy i płyn wycieka.
Swoją drogą nie włącza mi się nigdy wiatrak przy chłodnicy. Włączył tylko na 20sekund gdy wywaliło mi płyn.

Jestem z Siemianowic Śląskich, trochę daleko ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 18:48 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
bardzo często króciec wody ten z tyłu silnika pada w m43, wymiana banalna tylko dostęp trochę nie bardzo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 20:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 381
Lokalizacja: Racibórz (SRC)
Moje BMW: E46/E39
Kod silnika: M54B25/M57
Garaż: E46 QP : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131254
E36 sedan: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 3&start=20
rafal_13 napisał(a):
bardzo często króciec wody ten z tyłu silnika pada w m43, wymiana banalna tylko dostęp trochę nie bardzo


No to bardzo częsta usterka sam to przerabiałem rok temu. Wymiana bardzo prosta z dostępem nie ma tragedii. Zrzucasz pokrywę zaworów i jest git ... Gorzej już z rozrusznikiem w m43 :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 1 maja 2012, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
pokrywa zaworów, a gdzie to jest? Chciałbym się tam dostać, tylko nie wiem jak. Możecie mi opisać dostęp do tego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 2 maja 2012, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Dobra Panowie aby nie zakładać nowego wątku. Po długim grzebaniu odnalazłem usterkę. Ze schematu http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... ter_hoses/ Wąż nr 15 został przerwany. Wąż numer 15 idzie od króćca do reduktora gazu. Był on w środku łączony. Rozcięty na pół i w środek wsadzono mniejszy okrągły plastik i złączono spinkami i na tym łączeniu rozerwało. Teraz mam pytanie, gdzie taki wąż nabyć? Czy taki http://moto.allegro.pl/waz-ukladu-chlod ... 74282.html będzie odpowiedni? Wymagany jest jakiś specjalny? Ten co mam wymontowałem z auta ma on na oko niecałe 2metry i w środku jest sprężyna. Zwykły sklep motoryzacyjny czy może coś specjalnego?

Dodatkowo zauważyłem że cześć nr 11 na zgięciach jest lekko dziurawa, a wężyk ogólnie jest w słabej kondycji. Do czego on służy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 2 maja 2012, 21:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
tomanluke napisał(a):
Dodatkowo zauważyłem że cześć nr 11 na zgięciach jest lekko dziurawa, a wężyk ogólnie jest w słabej kondycji. Do czego on służy?

Który???odma(ten co idzie z klawiatury) czy ten drugi z króćca z tyłu bloku

edit: 11 to dwa przewody: jeden odma>>>odpowietrzenie skrzyni korbowej, drugi to przewód z ukł. chłodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 2 maja 2012, 22:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Ten który idzie od góry, nie ten od króćca. Do czego ta odma? Ważny element?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 2 maja 2012, 22:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 731
Lokalizacja: Warszawa/Tarchomin
Moje BMW: e36 316i Compact
Kod silnika: M43TUB19
tomanluke napisał(a):
Ten który idzie od góry, nie ten od króćca. Do czego ta odma? Ważny element?

Odma oleju>>>>odpowietrzenie skrzyni korbowej w kierunku separatora oleju. Będzie brudzić komorę olejem i prawdopodobnie spalanie benzyny będzie wyższe. Najgorzej jak ten przewód byłby zatkany.
Ja bym wymienił ten przewód :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 2 maja 2012, 22:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Okej, to wymienię przy okazji bo mały koszt. Dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wyciekający płyn chłodniczy zza silnika
PostNapisane: 10 kwietnia 2013, 18:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36 2.5
witam. jestem nowy.mam bmw e 36 2,5 vanos. i wlasnie tak na oko leci mi para na postoju jak sie zagrzeje to az sie wszystko gotuje i para ze nic nie widac.. wyjolem termostat troche lepiej ale tez tam cos para leci. myslicie ze to bedzie ten wąz 15 czy cos innego tez moze byc??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL