BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 00:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Stuk przy odpalaniu i cykanie 150 ps
PostNapisane: 23 lipca 2012, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
A więc tak mam problem , turbo wsadzone wszystko jest okej alee.... trochę kopci (wypala się wydech) ale , bardziej przeraża mnie puknięcie przy odpalaniu , pojawia się za każdym razem , ciężko je zlokalizować , gdzieś z pod spodu auta , dość mocne, przy gaszeniu go nie ma.

Kolejny problem to cykanie, tykanie, wydobywa się jakby z okolic odmy, możliwe że to wtrysk ? hałasuje w taki sposób, mogę go porównać jedynie z dzwiękiem tykających popychaczy zaworów, które to hałosawaly mi w mazdzie 626

i też mam pytanie co do , jednych pomiatrów z inpy , nie pamiętam dokladnie ale to chyba selective mass value , czy jakoś tak , jutro sprawdzę jeszcze raz, i tam mam pokazane 4 cylindry i na pierwszym jest wartość 0.00 a na pozostałych trzech, wartości powyżej 0.00 około
0,20 przy dodawaniu gazu wartości na 3 cylindrach ulegają zmianie a na pierwszym cały czas 0.00

Jak to wygląda w praktyce, czy można się obawiać tych problemów, chcę autem wracac 1000 km do polski , i tam wjechać do znajomego na warsztat solidnie je przjerzec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Stuk przy odpalaniu i cykanie 150 ps
PostNapisane: 23 lipca 2012, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Lokalizacja: Wieruszów
Moje BMW: [E46] 320dA - 2003
Kod silnika: M47N 150 KM
Wartości z inpy które piszesz to korekty wtryskiwaczy, co do reszty to nie wiem :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Stuk przy odpalaniu i cykanie 150 ps
PostNapisane: 23 lipca 2012, 23:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
no wlaśnie korekty wtryskiwaczy, jakie powinny być wartosci prawidłowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Stuk przy odpalaniu i cykanie 150 ps
PostNapisane: 24 lipca 2012, 09:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
lsliwka1, Zacznijmy od tego że nie wszystkie e46 320d m47n mają programowo zaimplementowaną analizę korekt.
Pierwsze modele z softem bazowym DDE z początku 2002r.Nie mają możliwość pomiaru korekt .
Gdybyś test robił DISEM wyskoczył by ci komunikat abyś zaktualizował oprogramowanie w ECU bo nie ma w tej wersją możliwości analizy.

W związku z tym w twoim przypadku INPA nie pokazuje prawdy.

Mogę zrobić aktualizację :hyhy: I będzie tak jak być powinno.

Cykanie podczas obciąrzenia silnika (np. wyprzedzanie ,dynamiczne przyśpieszanie ) może być od samych wtrysków lub od ich miedzianych podkładek. Po wyjęciu wtryskiwacza powinno się je wymienić na nowe, inaczej istnieje możliwość utraty kompresji w tym miejscu.

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stuk przy odpalaniu i cykanie 150 ps
PostNapisane: 24 lipca 2012, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
hmmm zrobilem dzis trasę 150 km, na nowym turbo, wiec przestał kopcic, tykanie hmm coś tam dalej tyka, pukniecia przy rozruchu nie słychać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL