BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 12:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 08:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Moje BMW: e46 m54 325i
Witam
autko to e46 po lift z lampami ksenonowymi. Jedna z lamp jest lekko pęknięta(pęknięcie na dł ok 3-cm nie widoczne bo jest z góry widać dopiero po otwarciu maski) pęknięcie to wygląda jak rysa, nie ma przerwy ani ubytków ale w tej lampie znajduje się trochę piasku i taki srebrny plastik znajdujący się dookoła soczewki ksenonu jest trochę zniszczony mianowicie z kilku miejsc zeszła taka srebrna farba. Czy jest sposób na wymianę tego srebrnego plastiku(w drugiej szczelnej lampie on jest jak nowy), i na zaklejenie tego pęknięcia?czy zwykłym klejem do szkła? bo mimo że nie ma żadnych ubytków ale to pewnie przez to, ten plastik tak wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 11:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
reflektor zdemontuj oddaj do plastikarza i on ci fachowo sklei lampę a koszt bedzie podobny jak byś kupił klej, po tym zdemontuj klosz dokładnie oczyść w środku reflektor i wymień to osłonkę dokoła soczewki (sam to robiłem u siebie banalna sprawa po prostu trzeba pociągnąć do siebie)

Ramke kupiłem u kolesia pod numerem tel 790 780 555 ma wiele części do reflektorów i z tego co sie orientuje właśnie BMW

Powodzenia :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 13:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Moje BMW: e46 m54 325i
dzięki za pomoc :ok: a jak zdemontowałeś ten klosz dużo miałeś problemów bo on jest sklejony do tylnej tej czarnej, plastikowej części lampy. A skąd jest ten gość ,ma jakiś sklep, albo stronę www czy masz tylko nr tel do niego?Ile płaciłeś za tą osłonkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 17:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Klosz nie jest sklejony do tylnej czarnej części obudowy , tylko trzyma sie na zatrzaskach. Poszukaj na forum i wszystko znajdziesz na temat demontarzu lampy. Co do naprawy , ja takie pęknięcie zakleiłem sylikonem , a odbłyśnik i tą ozdobną okrągłą ramke regenerował mi koleś z łodzi . Niestety nie pamietam namiarów , znalazłem go w sieci. Malowanie ramki kosztowało 20 PLN , za używke na allegro chcieli 100 PLN. Tylko jak to zdemontujesz to nie przecieraj szmatką bo bedzie jeszcze gorzej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 18:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Moje BMW: e46 m54 325i
u mnie odbłysnik jest w dobrym stanie tylko ta osłonka coś nie bardzo. Karambol pamiętasz ile ten gość chciał za tą osłonkę?
Nie mogę znaleźć żadnej firmy w mojej okolicy która zajmuje się regeneracją reflektorów-ten sposób z tego co piszesz jest tańszy, a może zna ktoś taką firmę w okolicach dęblina, ryk, puław ewentualnie lublina


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] regeneracja lampy ksenonowej
PostNapisane: 2 czerwca 2013, 21:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Ja za to płaciłem 100zł numer wytrzasnąłem kiedyś na allegro i zachowałem.
Na YT masz wiele filmików jak zdemontować klosz w e46, banalna sprawa tylko trzeba myśleć co sie robi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 232 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL