BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 11:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 Nie działająca klima
PostNapisane: 27 maja 2012, 21:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 320d
Witam. Kilka dni temu miałem taką sytuację - jechałem z włączoną klimą, postawiłem auto na parkingu, po 10 minutach ruszam, klima oczywiście na auto więc jak się nagrzało w aucie zaczęła mocno wiać, żeby wyrównać temperaturę w środku i po 100 przejechanych metrach z nawiewu pojawił się delikatnie szarawy, nie śmierdzący spalenizną dym. Wyłączyłem klime, dym zniknął po kolejnych przejechanych 200 metrach. Pod maską nic jakby się nie stało. Pojechałem dalej odstawiłem auto na parkingu. Po 4 dniach jak znów wsiadłem okazało się, że klima nie chłodzi - czujnik ok, bo zaczyna wiać na maxa tylko nie chłodzi, nawet jakby grzała, z kolei na auto powietrze jest troch zimniejsze, ale to i tak nie chłodzenie. Co to mogło być, bo nawet nie wiem gdzie szukać? Zacząłem od poziomu płynu chłodzącego, bo słyszałem, że jak jest mało to klima potrafi się zapowietrzyć - jest ok. Dodatkowo była odgrzybiana i nabijana w październiku. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wiatrak - ale ewidentnie jakby działał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Nie działająca klima
PostNapisane: 27 maja 2012, 22:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
winter napisał(a):
Zacząłem od poziomu płynu chłodzącego, bo słyszałem, że jak jest mało to klima potrafi się zapowietrzyć - jest ok. Dodatkowo była odgrzybiana i nabijana w październiku. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wiatrak - ale ewidentnie jakby działał.


Klimatyzacja nie ma nic do obiegu cieczy chłodzącej . Zapewniam że ani się nie zapowietrzy ani nie odpowietrzy.

Pojedź do kogoś z kompem podłącz auto , odczytaj błędy. Lub jedź do kogoś kto ogarnia klimy i niech sprawdzi czy kompresor się załącza ,jeśli tak to niech sprawdzi ciśnienie na stronie ssącej i "tłocznej".

Możesz mieć nieszczelny obieg gazu i (zwiał w przestrzeń kosmiczną), możesz mieć niesprawną elektronikę i nie załącza klimy , możesz mieć niesprawną sprężarkę , możesz mieć niesprawny czujnik ciśnienia czynnika.

Opcji jest wiele ...
Powodzenia w diagnostyce i naprawie.

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Nie działająca klima
PostNapisane: 28 maja 2012, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 328ci
Roger-Nysa napisał(a):
Pojedź do kogoś z kompem podłącz auto , odczytaj błędy. Lub jedź do kogoś kto ogarnia klimy i niech sprawdzi czy kompresor się załącza ,jeśli tak to niech sprawdzi ciśnienie na stronie ssącej i "tłocznej".


Krzysiek ma rację, bo dziwna sprawa z tą Twoją klimą. Daj znać jak już naprawisz, bo ciekawy jestem jaki był powód usterki:) Co do serwisu to możesz spróbować przejechać się do warszawskiej perfectclimy. Chłopaki się znają na klime, to może pomogą ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Nie działająca klima
PostNapisane: 30 maja 2012, 21:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 320d
OKi :) dzięki za info i odpowiedzi. A sprawa okazała się hmm poważno/banalna. A więc pękł pasek od klimy, bo rolka się wyrobiła. Tak więc naprawa trwała po zamówieniu części godzinę, koszt naprawy 200zł i wymieniony pasek i rolki. Gaz jest, nieszczelności nie ma na szczęście :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 188 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL