BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 7
Lokalizacja: Trojmiasto
Moje BMW: e34
witam dziś jak jechałam swoja bawarką zobaczyłam ,że przegrzewa mi się przez ponad 100km jazdy stało mi się to przy prędkości 130km/h stanęłam na poboczu wyłączyłam silnik chwilę później po ponownym odpaleniu w ciągu kilku sekund temperatura podniosła się do normy,w silniku ok w jezdzie nie było czuć żadnej różnicy.Mam również lekkie problemy z licznikiem i troszeczkę z elektryką czy komputer sie zakręcił i jedno ma powiązanie z drugim? pozdrawiam :))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Może być tak, że wskażnik szwankuje, bądź czujnik temperatury. Jednak prawdopodobne jest również, że wisko już niedomaga, zwłaszcza jeżeli jest od nowości. Tego dnia było wyjątkowo gorąco? Czy to była jednorazowa sytuacja? Po pierwsze - sprawdzić wisko, po drugie pojechać na komputer i sprawdzić jaka jest temperatura po podpięciu na kompa i czy nie ma błędów.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 7
Lokalizacja: Trojmiasto
Moje BMW: e34
Dziś rano jechałam wiec spojrzałam na temp było 12 stopni na dworze błędów na komputerze nie mam byłam na usuwaniu właśnie w piątek. Stało mi się jeszcze tak 2 tygodnie temu ale było zimno wyłączyłam silnik włączyłam i było ok dzień później beata była u elektryka żeby typ spojrzał na licznik stwierdził ze nie ma w nim nic. Na pewno coś jest z nim nie tak bo jak jest mocno gorąco zanika mi przebieg po prostu tam paruje i zamazują się cyferki. Dlatego też pomyślałam,że elektryka jest tu winna bo w silniku jest dobrze wszystko. Jak zauważyłam ,że przegrzał mi się to miałam około 200 metrów żeby gdzie cokolwiek zjechać z drogi i jechałam kawałek z czerwona temp ale silnik działał tak jakby tem. była prawidłowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Możliwe, że układ się też zapowietrza, objawy masz dość nietypowe, skoro loteria tym rządzi. Jeżeli silnik się przegrzewa to nie wolno tak jeździć, bo go szybko zarżniesz. Warto byłoby podpiąć auto pod komputer w chwili gdy wskazówka mocno wykracza poza pion i odczytać wartość temperatury z czujnika, duża szansa, że wariuje wskaźnik.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 7
Lokalizacja: Trojmiasto
Moje BMW: e34
wiem ,że nie wolno ale nie stanę na środku drogi:) Martwię się bardzo bo każdy mówi mi coś innego a niedawno miałam od restaurowany cały silnik dlatego nie biorę pod uwagę dużych napraw silnika... i jestem bezradna:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 7
Lokalizacja: Trojmiasto
Moje BMW: e34
czyli wychodzi na to,że licznik odmawia mi posłuszeństwa miałam z nim tez akcje ,że tankowałam 30 litrów przejechałam może 200km i zgasł mi okazało się ze nie miałam paliwa a wskaźnik tego mi nie pokazał...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 23 lipca 2012, 10:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Jeżeli auto Ci się zagotuje to jest dość charakterystyczny efekt ;) Jak nie to wystarczy iść zerknąć pod maskę i zobaczyć w jakim stanie jest płyn w zbiorniczku wyrównawczym, tylko lepiej nie odkręcać w takim stanie. Obstawiam, że wskaźnik wariuje, najlepiej podpiąć pod kompa na gorąco ;) Jak nie to podmienić wskaźnik/czujnik i pojeździć, potestować. Aczkolwiek profilaktycznie najlepiej pierwsza opcja, żeby nie ryzykować przegrzaniem motoru, bo są w BMW wrażliwe na to, zwłaszcza R6.

Na PW Ci wysłałem info w sprawie gdzie można podpinać pod kompa "od zaraz", bo mieszkasz w okolicach.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 24 lipca 2012, 06:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
u mnie w e30 szalał wskaźnik od temp. doraźnie pomagał strzał z pięści w deskę rozdzielczą. kupiłem inne zegary, wymieniłem sam wskaźnik i jest gitara.

ale bądź czujna póki nie masz 100% pewności że to faktycznie tylko wskazania są złe bo tak jak pisze jiGsaw, łatwo zajechać motor.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 24 lipca 2012, 09:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 48
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: e34
Kod silnika: 2.5
Garaż: W moim garażu, żeby nikt nie ukradł.
Pozwolę się podpiąć po temat.
Mam podobnie, ale jak jadę to jak się zacznie równomiernie zbliżać do czerwonego pola mija 10s ja zjeżdzam gasze samochód opalam i jest normalnie. Zauważyłem, że ona po odpaleniu jest 1mm przed pionową kręską a czasem na zakrętach lub przyśpieszeniu jakimś 1mm za kręską...poza tym jak jadę mniej niż 20km /h licznik nie pokazuje mi prędkości. Mogę foty lub filmik podesłać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 24 lipca 2012, 14:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
Podmiencie liczniki na inne i bedzie git ja też miałem taki problem i tkwił w licznikach :)
Czujnik temp. jak nie domaga to raczej zanirza temp.albo wachluje wskazówka tak też miałem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 24 lipca 2012, 20:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 48
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: e34
Kod silnika: 2.5
Garaż: W moim garażu, żeby nikt nie ukradł.
Mi opada od pionowej o 1mm w prawo i 1mm w lewo, a jak rośnie to momentalnie od razu na czerwone idzie. Ale jak jadę do 100km/h to jest przed pionem, jak ponad 140km to za 1mm, na zakrętach to raz jest tak raz tak. losowo. Dwa razy mi się to zdarzyło... dziś było 30 stopni grzeje 170km/h obwodnicą i nic nie tkneła. autko chodzi jak głupie. hmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 00:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 125
Lokalizacja: Żychlin
Moje BMW: BMW e36 2.0
Garaż: było: seiko 1.1 . volvo v40 1.9td, e36 318i, e36 320i, vectra b 2.5, e36 coupe 1.6. Honda Accord 2.0. Audi a4 1.8, Volvo 440 1.8.
Jest : VW Passat 1.9
ja bym zaczął od odpowietrzenia układu.
Miałem podobnie gdy jechałem temperatura w normie ale jak tylko stanąłem na światłach od razy temperatura rosła..

_________________
Bokiem Można Wszędzie! :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 01:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 36
Moje BMW: e34/520i
Kod silnika: m20b20
a pompa wody dobra ? pasek jest na sprzęgle wiskozowym zobacz czujnik temperatury a i sprawdź czy masz pod ciśnienie na wężach od obiegu chłodzącego najlepiej odkręcić korek od wlewu do chłodnicy i odpalić samochód jak nie będzie wybijał płyn chłodniczy to uszczelka pod głowicą jest ok a jak będziesz miała wybicie to uszczelka pod głowicą na 100% jeżeli uszczelka nie została dobrze okuta może siąść do max do 10 000 km sam miałem taki przypadek :) czekamy na odpowiedzi Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 06:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 48
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: e34
Kod silnika: 2.5
Garaż: W moim garażu, żeby nikt nie ukradł.
O jezu, muszę to sprawdzić. Trochę skorzystałem, że się podpiołem pod temat. Uszczelkę miałem wymienianą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 19:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
szwankujacym wyswietlaczem przebiegu kilometrow akurat bym sie nie martwił ...jest to typowa doligliwosc w e34....nie sugeruje ta usterka problemow z zestawem wskaznikow.....aczkolwiek wkazania temperatury zanizone lub o zgrozo zawyzone czesto spowodowane sa uszkodzeniem samego wskaznika temperatury....sa tam piny ktore sie obrywaja i powstaja zimne luty.....nie jest to skomplikowane w naprawie warto przy chwili czasu sprawdzic aby miec swiety spokój na przyszłosc....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 20:18 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Jak z trójmiasta jesteś to pisz do kiśla , on pomoże ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 26 lipca 2012, 20:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 48
Posty: 48
Lokalizacja: Mazury
Moje BMW: e34
Kod silnika: 2.5
Garaż: W moim garażu, żeby nikt nie ukradł.
Dasz namiary? Byłbym wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 27 lipca 2012, 09:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Co do kiśla to proszę tutaj link
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=5878&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 27 lipca 2012, 10:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 7
Lokalizacja: Trojmiasto
Moje BMW: e34
dziekuję za namiary myślę,że będę musiała się zgłosić do niego i więcej nie kombinować:P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] Przegrzewa się
PostNapisane: 27 lipca 2012, 10:43 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
nawet wpadnij na spota to ktoś coś doradzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL