BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 22 sierpnia 2012, 19:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
Witam serdecznie,
autko-delikwent to e60 520d 2007r automat. Przebieg 130tys km, przy ok 90tys zawirusowane u znanego warszawskiego tunera(ochrona danych osobowych;)) na ok 200ps i 400nm.

Od ok 5tys km ma toto nastepujacą przypadlosc - w trakcie wyprzedzania/przyspieszania od ok 3000 obr są półsekundowe jakby przerwania/przydławienia, jakby chwilowo zarzucana była kotwica za autem;) Najbardziej wyczuwalne jest to na 3-4-5 biegu. W rytm owych przerwań drga ekonomizer, tzn zdławienie-delikatny ruch ekonomizera w dół.
Owe przerwania nie zdarzaja sie non stop - jest to czasami kilka razy dziennie, czasami kilka razy w tygodniu...

Auto bylo podpinane pod komputer w trakcie jazdy podczas tych przerwan, czujnik pedalu gazu, turbina, wtryski - wszystko niby ok wg mechaniora, z błędów mam tylko upaloną jedną świecę. Filtry powymieniane, skrzynia ladnie zmienia biegi, nie szarpie itd.

Ma ktos moze jakis pomysł cóż może być powodem tych podrygów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 14:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
galic, ''przerywa'' było search.php . Mamy odpowiedni temat do przywitania, a Ty od razu postawa roszczeniowa ;).

Cytuj:
Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 14:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 227
Lokalizacja: Slask
Moje BMW: 545i
Kod silnika: n62
kolega mial ten sam problem tylko w benzynie przy przyspieszaniu jak by sie dlawil wymienil filtr i olej w skrzyni i jak reka odiol :)

_________________
Obrazek
Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...
Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...
Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 15:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
podepnij pod kompa i zmierz parametry live w INPIE to być może znajdziesz przyczynę co boli Twoje autko

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 22:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
niestety w szukajce nie znalazlem tematu o szarpaniu podobnym do mojego:(
Tak jak wspominalem auto bylo diagnozowane w trakcie jazdy podczas szarpania i brak bledow, wszystkie parametry w normie:/
a kolega ktoremu pomogla wymiana oleju i filtru w skrzyni, mial takowe szarpanie caly czas czy tez tak sporadycznie? mi skrzynia pracuje ok, no moze z raz dziennie przy przelaczaniu z 2 na 3 lekko cos tam bujnie, ale sporadyczna sprawa.

Slyszalem opinie ze moze u mnie byc temat niedopalonego DPFu, jako ze ok 5 tys km jezdze w 90% po miescie, mozliwa jest taka opcja?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 23:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
galic napisał(a):
Slyszalem opinie ze moze u mnie byc temat niedopalonego DPFu, jako ze ok 5 tys km jezdze w 90% po miescie, mozliwa jest taka opcja?


Tak jest to nawet bardzo możliwe jeśli głownie jeździsz po mieście i nie ma warunków do wypalania filtra, powinieneś podjechać do kogoś kto ma dis i sprawdzić ciśnienie przed i za filtrem cząstek stałych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 23 sierpnia 2012, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
u mnie niestety nie ma nikogo w okolicy z DISem, kazdy tylko INPA albo inne programy uniwersalne do diagnostyki:( a moze przejechac sie ze 20km (a moze i dluzej?) ze stala predkoscia np na 4 biegu przy ok 3 tys obrotow zeby dogrzac przepalic itd tego nygusa, tj DPFa?;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 00:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
galic napisał(a):
u mnie niestety nie ma nikogo w okolicy z DISem, kazdy tylko INPA albo inne programy uniwersalne do diagnostyki:( a moze przejechac sie ze 20km (a moze i dluzej?) ze stala predkoscia np na 4 biegu przy ok 3 tys obrotow zeby dogrzac przepalic itd tego nygusa, tj DPFa?;)


Możesz spróbować pojechać autostradą z 30 min. na wysokich obrotach ale muszą być spełnione warunki aby wypalanie się uruchomiło a mianowicie minimum 10 litrów w baku + temperatura cieczy chłodzącej powyżej 75 stopni, jeśli to nie pomoże to można wymusić wypalanie programem DIS i również przegonić po autostradzie. Sprawdź w ukrytym menu czy temperatura silnika osiąga 90 stopni.

Ps. Skąd jestes ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 07:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
autostrady niestety nie mam w okolicy, mam tylko odcinek ok 17km nowej drogi gdzie moge praktycznie caly czas ostro jechac. taka rundke na przepalenie DPFu mozna zrobic w dowolnej chwili czy tylko kiedy komp zdecyduje o zalaczeniu wypalania DPFu, czyli odczuwalnie wtedy kiedy np bedzie przerywal?
ja jestem z Rawy Mazowieckiej:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 12:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Jesli wszystko masz sprawne co odpowiada za uruchomienie funkcji wypalania i ciśnienie odczytane przez czujniki będzie wysokie to komp powinien uruchomic proces wypalania ale nie koniecznie będziesz wiedział o tym. Sprawdzales czy silnik się nagrzewa do odpowiedniej temperatury ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
dzis wieczorkiem sprawdzalem temperature w trakcie jazdy testem 7 w ukrytym menu. w trakcie jazdy praktycznie caly czas jest to temp ok 83 stopnie, +- 2 stopnie. jak sie zatrzyma albo wylaczy silnik to temp ciut wzrasta, max dobilo mi to 88 ale to chwile po zgaszeniu auta;)
zawsze myslalem ze silnik musi miec 90 stopni, slyszalem ze jednak nie koniecznie.. taka ciekawostka - kolega w F10 ma w trakcie jazdy wg wskazowki caly czas ok 98 stopni i wg serwisu tak ma byc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 23:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Ja też miałem podobną temperaturę do twojej, wymieniłem obydwa termostaty i teraz waha się 88-92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 23:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
ale czy to 5 stopni roznicy bedzie mialo jakis wplyw na moje sporadyczne szarpanie czy to tylko bardziej kosmetyka taka wymiana terostatow?
i czy mozliwe iz ewentualnie winna jest temu np skrzynia biegow jesli nie dopalony DPF? filtry wymienilem, dolalem nawet siuwaksu do paliwa do czyszczenia ukladu paliwowego STP - na chwile obecna jedyne co zauwazylem ze smierdzą bardziej spaliny:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 00:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Te 5 stopni to nie robią różnicy co do wypalania filtra ale to że są śmierdzące spaliny to może świadczyć o zapchanym DPF-ie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
dzis zrobilem ok 50km w wiekszosci z predkoscia ponad 100km/h i obrotami ponad 3 tys, zeżarł mi chyba z 5-6 litrow gnojówki ta przejazdzka :cisza: zobaczymy co sie bedzie dzialo, potem zrobilem pare ostrych przyspieszen i poki co przerywania nie ma:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 16:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Takie przejażdżki powinieneś robić częściej żeby proces wypalania mógł sie z powodzeniem zakończyć :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
no bede pamietal zeby ze 2 razy w miesiacu przez kilka minut dac mu ostro w p..edał na kawałku trasy bo ciągłe POMy faktycznie moga zle wplywac na DPF;)
a takie pytanko ostatnie techniczne, czy wypalenie DPFu zawsze musi sie objawiac np dymem z rury? czy moze przebiec po prostu niezauwazalnie?

i taki maly offtop, widze kolego ze rowniez masz 520d, czy Ty rowniez masz czasem taki objaw ze na biegu jalowym na postoju brzęczy/terkocze końcówka wydechu? wydech nigdzie nic nie dotyka, wieszaki rowniez wymienione, mechanicy nie wiedzą o co kaman;) nowe wieszaki daly duza poprawe, ale sporadycznie cos tam jeszcze potrafi pobrzęknąć, a slychac to tylko jak sie stanie za autem, w srodku nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 26 sierpnia 2012, 09:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Podczas wypalania DPF-a nie powinno dymić z rury wydechowej. Końcówka tłumika też u mnie drga ale nie słyszę żadnego brzęczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 27 sierpnia 2012, 07:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e60 520d
oki, w takim razie temat uwazam zamkniety, chyba ze znow zacznie przerywac mimo dbania o dopalanie filtra - wtedy bedzie trzeba szukac dalej.
dzieki serdeczne kolego za pomoc! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 520d przerywa od 3000obr przy przyspieszaniu
PostNapisane: 31 lipca 2018, 06:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E92,E93,F31,E70 inne
Kod silnika: M57
Auto E61 535d 272km

Panowie jaka to może być przyczyna ?
Przepływka ?
Sterowanie turbinami ?
Wywala czasem błedy 429A i 4530, auto po 3500obr wyraźnie słabiej przyspiesza
A może skrzynia biegów ? Malo oleju ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL