BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 22:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 31 sierpnia 2012, 15:00 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
jestem na etapie wymiany przednich lamp na DEPO gdyż orginalne wyglądają strasznie, parują, padły silniczki itp. Natknałem się na aukcje lamp z żarnikami D2S zamiast tradycyjnych H7. może ktoś powiedzieć jak to świeci i czy warto troche dołozyć ? efekt jest zbliżony do ksenonu ? nigdy nie widziałem jak to świeci dlatego wszelkie sugestie mile widziane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 31 sierpnia 2012, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Stockholm
Moje BMW: E61 530Xi
Kod silnika: N52B30
Ale przeciez D2S to ksenony :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 31 sierpnia 2012, 18:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
D2S to palnik ksenonu. Zamienniki depo często są niskiej jakości. Nie zawsze w komplecie są silniczki. Kup oryginały

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:19 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
kolega ma DEPO i powiem szczerze że jak dla mnie są ok. Szczególnie że mam możliwość kupienia ich za połowe ceny. Pytanie brzmi - jeśli kupię wersje z D2S i zakupie jakieś dobre palniki bedzie to działać bez problemu ? teraz mam zwykłe żarówki i nie wiem czy takie coś podejdzie plug & play


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
lampa to jedno będzie ok, a dwa to przetwornica, ciekawe czy jest w komplecie.... Żarniki nie muszę być wcale jakieś dobre no chyba że przetwornice są oryginalne. Ja mam oryginalne lampy, ale jak padła przetwornica to kupiłem dwie przetwornice podróby po 60 zeta do tego żarniki po 13 zeta i świeci jak oryginał. Podstawa to dobra lampa reszta może być podróba. Niestety nie pamiętam czy kabel od zwykłych lamp pasuje do przetwornicy..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
Musisz mieć dobre przetwornice. Jak nie będzie: to będzie wywalał błąd żarówek, piszczeć w radiu, zakłócać CB, mrugać albo robić za stroboskop. W skrajnych przypadkach spali ci instalację albo zapali się ogniem auto.

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
fileo napisał(a):
Musisz mieć dobre przetwornice. Jak nie będzie: to będzie wywalał błąd żarówek, piszczeć w radiu, zakłócać CB, mrugać albo robić za stroboskop. W skrajnych przypadkach spali ci instalację albo zapali się ogniem auto.



.....i na ziemi nastanie ciemność. Czytaj post wyżej.

ps. nieoczekiwane efekty świetlne są w przypadku "współpracy" oryginalnych przetwornic z podróbami żarnikami. Uczciwy sprzedawca w opisie podaje że jedo żarniki nie współpracują z oryginalnymi przetwornicami....


Ostatnio edytowano 5 września 2012, 12:49 przez przemekwww, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
"ELEKRYCZNA REGULACJA WYSOKOSCI -SILNICZEK WBUDOWANY.
SWIATLA MIJANIA D2S - PRZEKLADA SIE Z ORYGINALNEGO XENONU WRAZ Z PRZETWORNICA
DŁUGIE H7
POSIADAJA HOMOLOGACJE DROGOWA E4"


z tego wnioskuje że w komplecie chyba nie ma przetwornic, hmm teraz tylko jakie te przetwornice kupić żeby były ok ?

znalazłem takie coś

http://allegro.pl/przetwornica-xenonow- ... 81460.html

do tego zakup palników i działaloby to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 12:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
ja mam takie http://allegro.pl/przetwornica-przetwor ... 02371.html ale szkoda kasy na oryginał. Proponuje zamiennik http://allegro.pl/przetwornica-xenon-do ... 94737.html jest z przewodami jeśli kostka nie pasuje od świateł oraz kablem d2s, do tego najtańsze żarówki po 13 zeta i będzie hulać. Jak się przepali to będzie taniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 13:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
dzięki wielkie. Te przetwornice normalnie się podłacza nie trzeba jakiejś rzeźby robić w elektryce ? jeśli chodzi o palniki to mam gdzieś w domu orginalne Philipsy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 13:40 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
jeszcze takie pytanie, kolega ma te same lampy tyle że zamówił nie D2S a normalne H7. Jest opcja wsadzić u niego D2S ? czym te lampy się róznią ? gniazdem zarówki ? może są jakieś przejściówki czy coś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 14:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
są zestawy HID na żarówki H7 ale z tego co większość pisze tu na forum to będzie gorzej świecić niż na zwykłych H7.
Co do podłączenia to w zestawie masz kabelek jeśli nie będzie pasowała kostka do przetwornicy. No i trza zaznaczyć że jeśli nie miałeś ksenona to będzie pokazywać błąd żarówek ale są sposoby na przekodowanie LCM. Wszystko znajdziesz na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 5 września 2012, 16:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
wiem że są HIDy ale mi chodzi o palniki D2S. czy do lampy na H7 da sie je zamontować ? ogólnie jaka jest róznica między lampą H7 a D2S ? inne jest tylko gniazdo pod żarówkę ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 23 września 2012, 20:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 302
Lokalizacja: WPN/WD
davidoff, z tego co pamietam "wystarczy" przekręcić mocowanie... ew. możesz wymienic cały odbłysnik z mocowanie..

_________________
Timeless Ultimate Driving Machine


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) przednie lampy DEPO, żarniki D2S
PostNapisane: 2 grudnia 2012, 14:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57 D30
Witam, dorzucam się do tematu. Ostatnio zaliczyłem dzwona :mur: i powstał temat wymiany lamp przednich. Moje lampy- przed liftem xenony, e39 530d, 99r. Jakiś czas temu chciałem i tak je wymienić bo są nieszczelne, parują. Wymiana kloszy nie wchodzi w grę bo zatrzaski połamane. Moje obecne są na części. Chciałem kupić na allegro używane oryginalne helli, bo nowe za drogie. Chciałem używane bo raz taniej, dwa muszę oddać auto do blacharza i lepiej jakby lampy solidnie i na swoich miejscach siedziały. Koszt używanych oryginalnych helli na allegro od 150 w górę za sztukę. Co o tym myślicie? cz to się opłaca? Czy lepiej kupić zamiennik ale nowy??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL