BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 10:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Witam,

Posiadam BMW E46 320i 2.2l z 2002r.
Od jakiegoś czasu, nie systematycznie zapala mi się kontrolka o niskim stanie płynu chłodniczego.
Płynu jest max więc podejrzewam, że winny za to jest czujnik wskazujący poziom płynu chłodniczego.
Z tego co wiem jest to częsta przypadłość tego auta.
Czy warto bawić się w zamiennik marki TOPRAN za 20zł czy pokusić się o zakup oryginały za 48zł BMW ?
Proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami w tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 10:28 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
radmak, nie wiem jak tutaj sprawa wygląda z czujnikiem , ale chyba wybrałbym aso, co prawda drożej , ale jak mi się przypomina jak kupowałem takie części na zamiennikach i ZAWSZE była różnica i coś trzeba było rzeźbić to aż mi się nie dobrze robi. Wg mnie zamienniki nie są zawsze plug&play mimo że wyglądają "tak samo".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 10:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
NANOCSmilosz napisał(a):
radmak, nie wiem jak tutaj sprawa wygląda z czujnikiem , ale chyba wybrałbym aso, co prawda drożej , ale jak mi się przypomina jak kupowałem takie części na zamiennikach i ZAWSZE była różnica i coś trzeba było rzeźbić to aż mi się nie dobrze robi. Wg mnie zamienniki nie są zawsze plug&play mimo że wyglądają "tak samo".


Różnica nie jest zbyt duża, także chyba wybiorę ORI.
Pytanie teraz czy samemu byłbym w stanie to wymienić ?
Trzeba płyn spuszczać ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 16:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Gdybyś miał 200 PLN róznicy miedzy ori a zamiennikiem to mażna by się zastanawiać co wybrać , ale w tej sytuacji to chyba oczywiste.Sprawdz może najpierw czy nie masz przypadkiem zapowietrzonego uklady , w takim przypadku kontrolka może Ci sie czasem zaświecić, bo mimo prawidłowego poziomu w zbiorniczku masz za mało płynu. Jak wlaczysz ogrzewanie na 32 stopnie i dodasz ostro gazu przez chwile i wtedy zaswieci się to na 100% masz zapowietrzony układ
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
d_octor napisał(a):
Gdybyś miał 200 PLN róznicy miedzy ori a zamiennikiem to mażna by się zastanawiać co wybrać , ale w tej sytuacji to chyba oczywiste.Sprawdz może najpierw czy nie masz przypadkiem zapowietrzonego uklady , w takim przypadku kontrolka może Ci sie czasem zaświecić, bo mimo prawidłowego poziomu w zbiorniczku masz za mało płynu. Jak wlaczysz ogrzewanie na 32 stopnie i dodasz ostro gazu przez chwile i wtedy zaswieci się to na 100% masz zapowietrzony układ
Pozdrawiam


a skąd podejrzenie, że układ jest zapowietrzony ?
Węże od układu mam miękkie.
Czy temp tą ustawić przy włączonej klimatyzacji ?
Długo tego gazu dodawać ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Miałem a raczej mam to samo , od czasu do czasu błysnęła mi kontrolka płynu , obstawiałem czujnik. okazało się że gdzieś mam nieszczelność (jeszcze nie wiem gdzie) ubywa mi bardzo powoli i minimalnie płynu i uklad mi się zapowietrza . Generalnie spróbuj odpowietrzyć układ jeżeli masz pewność że nie jest zapowietrzony to czujnik . Jeżeli był zapowietrzony to ze zbiorniczka ubedzie Ci płynu i zaświeci się kontrolka , zaoszczędzisz na czujniku , odpowietrzanie nic nie kosztuje. Pisze o tym bo sam narobilem sie jak osioł koło czujnika który był dobry . Taka wskazówka z mojej strony .Jeżeli chcesz skożystać ze sposobu jaki pisałem wcześniej to z wyłonczoną klimą i 4000 obr/min przez 5s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 11 września 2012, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
d_octor napisał(a):
Miałem a raczej mam to samo , od czasu do czasu błysnęła mi kontrolka płynu , obstawiałem czujnik. okazało się że gdzieś mam nieszczelność (jeszcze nie wiem gdzie) ubywa mi bardzo powoli i minimalnie płynu i uklad mi się zapowietrza . Generalnie spróbuj odpowietrzyć układ jeżeli masz pewność że nie jest zapowietrzony to czujnik . Jeżeli był zapowietrzony to ze zbiorniczka ubedzie Ci płynu i zaświeci się kontrolka , zaoszczędzisz na czujniku , odpowietrzanie nic nie kosztuje. Pisze o tym bo sam narobilem sie jak osioł koło czujnika który był dobry . Taka wskazówka z mojej strony .Jeżeli chcesz skożystać ze sposobu jaki pisałem wcześniej to z wyłonczoną klimą i 4000 obr/min przez 5s


hmm przypadłość tą zauważyłem w sobotę, od tej pory przejechałem około 250km i płynu nic nie ubywa, wycieków też nie widzę.
Jeżeli dobrze rozumiem to odpowietrzenie układu odbywa się w ten sposób jak napisałeś powyżej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 12 września 2012, 20:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Może niepotrzebnie Cie nastraszylem ale mialem podobny problem i trochę sie z tym nameczyłem .
Co do odpowietrzania , rozgrzewasz silnik do temperatury otwarcia termostatu,ogrzewanie na 32 stopnie bez właczonej klimy, odkrecasz odpowietrznik na weżu koło korka chlodnicy . Jeśli leci płyn jast ok i nie ma sie czym przejmować jesli powietrze lub piana to znaczy ze układ zapowietrzony.jesli zapowietrzony odkręcasz korek chłodnicy przykrywasz go szmatką i gaz do dechy , układ sam się odpowietrza. Sciagasz szmatke patrzysz ile płynu ubył , wszystko na przcującym silniku. Uzupelnic ewentualne braki płynu
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 12 września 2012, 21:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Sprawdziłem czy układ jest zapowietrzony.
Mianowicie odpaliłem autko, przejechałem około 4km na włączonej klimie ok 20 stopni. po czym wyłączyłem ją i ustawiłem temp na 32 stopnie i dałem ostro gazu tak na 4 tys km przez około 5sek. Kontrolka się nie zapaliła.
Przejechałem około 30km na klimie i powtórzyłem tą czynność opisaną wyżej i znowu kontrolka się nie zapaliła.
Przejechałem jeszcze ok 10km i kontrolki ani widu ani słychu :P czyli raczej będzie to wadliwy czujnik.
Ciekawe czy jakby podpiął się pod kompa, czy wykazało by błąd tego czujnika ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 15 września 2012, 08:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Na kompie nie pokarze Ci raczej uszkodzenia czujnika , jedynie może być zapamiętane w pamięci sterownika że on kiedyś zadzialał . Ale nie z jakiego powodu ,awarii czy nieprawidlowego poziomu płynu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 9 października 2012, 13:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Wymieniłem czujnik na oryginał i dalej tak samo, lampka zapala się kiedy chce pomimo tego, że płynu jest max ;/
Węże od układu na ciepłym pracującym silniku są twarde, a na zimnym miękkie ...

dziwna sprawa...
Podczas jazdy bez włączania ogrzewania/klimy kontrolka nie uruchamia się wcale.
Po ich włączeniu kontrolka zapala się z nierównomierną intensywnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 9 października 2012, 19:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
To nie jest dziwna sprawa. Po prostu masz zapowietrzony uklad konkretnie nagrzewnice, na pewno slabo działa ogrzewanie.Po wlączeniu ogrzewania otwierają się zawory nagrzewnicy i płyn ze zbiorniczka napełnia nagrzewice, przez co brakuje go w tym że zbiorniczku i czasem zaświeci się kontrolka. Po prostu musisz dobrze odpowietrzyć układ, i będzie ok. Mam dokładnie to samo, z tym że mam gdzieś wyciek którego nie moge zlokalizować, najprawdopodobniej na nagrzewnicy. Bo w lecie gdy nie używam ogrzewania jest ok , natomiast w zimie gdy włączam ogrzewanie po dolaniu płynu i odpowietrzeniu przez 2 do 3 kkm jest ok potem zaczyna błyskać kontrolka. ale jakoś z tym żyje narazie , chociarz żle to działa na moje samopoczucie :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 9 października 2012, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
a to odpowietrzenie to wykonać na zimnym silniku ?
jak długo gazować silnik i do jakich obrotów ?
gdzie szukać tego korka na chłodnicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 10 października 2012, 20:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Na rozgrzanym silniku. Korek tam gdzie wlewasz płyn, koło niego jest odpowietrznik.
Na forum jest mase postów na temat odpowietrzania . Poszukaj poczytaj, będziesz wiedzial wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 15 października 2012, 10:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Układ odpowietrzył mi P. Adam z Raszyna odkręcając taką śrubkę obok korka wlewu płynu chłodzącego.
Dość duża powietrza wyszło i miało być ok....
Dalej kontrolka mi się zapala, ogrzewania działa normalnie, klima też.
Ręce mi już odpadają ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 22 października 2012, 18:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Hmm słyszałem opinie, że może być uszkodzony panel climatronika ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 23 października 2012, 13:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
sprawdź z samego rana jak silnik w 100% będzie wystudzony czy nie będzie sucho w zbiorniku. Już 1000 raz to przerabiałem ktos mówi w zbiorniku plynu na max ;) no i niby tak ...

Ale rano spojrzysz sucho przejedziesz 1km zerkniesz i nagle masz max płynu ... więc sprawdzamy rano. nawet jak bedzie sucho dolejesz na max to na 2 dzień znowu sprawdź

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 23 października 2012, 16:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Masters napisał(a):
sprawdź z samego rana jak silnik w 100% będzie wystudzony czy nie będzie sucho w zbiorniku. Już 1000 raz to przerabiałem ktos mówi w zbiorniku plynu na max ;) no i niby tak ...

Ale rano spojrzysz sucho przejedziesz 1km zerkniesz i nagle masz max płynu ... więc sprawdzamy rano. nawet jak bedzie sucho dolejesz na max to na 2 dzień znowu sprawdź


stan sprawdzam tylko na zimnym silniku po nocy i po odkręceniu zakrętki jest max, a kontrolka się pali ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 23 października 2012, 18:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
no to faktycznie waryjatka jakaś ;]. Ale niema co sie martwić te czujniki itak idiotycznie działają. Będziesz miał sucho w zbiorniczku a kontrolka milczy, no jak długo bedzie pusto to po jakimś czasie sie odezwie. Raz mi węża rozerwało bo był sparciały całe szczescie że kilkadziesiąt metrów przed zatrzymaniem. Gość mi mówi ze mi sie z auta leje patrze 80% plynu zwiało a kontrolka nic ;). U kilku osób już to zaobserwowałem że są strasznie kaprysne i nie lubia informować że im się chce pic ;)

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik poziomu płynu chłodniczego 320i 2.2L - wymiana
PostNapisane: 23 października 2012, 18:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Moje BMW: 320i
Masters napisał(a):
no to faktycznie waryjatka jakaś ;]. Ale niema co sie martwić te czujniki itak idiotycznie działają. Będziesz miał sucho w zbiorniczku a kontrolka milczy, no jak długo bedzie pusto to po jakimś czasie sie odezwie. Raz mi węża rozerwało bo był sparciały całe szczescie że kilkadziesiąt metrów przed zatrzymaniem. Gość mi mówi ze mi sie z auta leje patrze 80% plynu zwiało a kontrolka nic ;). U kilku osób już to zaobserwowałem że są strasznie kaprysne i nie lubia informować że im się chce pic ;)


nie mniej jednak jest to denerwujące ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL