BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 15:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] kopci na niebiesko i czarno 320d 136km M47
PostNapisane: 20 września 2012, 18:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 135
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Witam
Postaram się opisać wszystko dokładnie
Silnik kopci na niebiesko na wolnych obrotach, nawet na biegu jałowym, na wysokich na czarno, nie ważne czy silnik jest ciepły czy zimny. Turbo odkąd wymontowałem zapchane katalizatory (niecałe 2 lata) świszczy na niskich obrotach, głośniej na zimnym a ciszej na ciepłym silniku. Spaliny śmierdzą olejem. Od 3 miesięcy kopcenie jest intensywniejsze a auto słabsze ale przyśpiesza równomiernie. Olej spływa z filtra, po dłuższym postoju (rano) poziom oleju jest na max, zaraz po zgaszeniu na ciepłym silniku minimum natomiast po krótkim postoju jest ok (oczywiście uzupełniam go co jakiś czas, nie są to jednak ogromne ilości) rano po odpaleniu około 4s świeci się kontrolka oleju zanim nie wytworzy się ciśnienie. Układ egr jest wilgotny od oleju, dolot do turbo również.
Z temp silnika też się coś dzieje, gdy jadę spokojnie w trasie na niskich obrotach nie trzyma 90stopni, natomiast gdy jadę dynamicznie jest ok, wymieniłem oba termostaty ale nic się nie zmieniło. Objawy wskazywały by na uszczelkę pod głowicą jednak płynu chłodniczego nie ubyło od wymiany termostatów, nie pojawił się też olej a układ jest na 100% dobrze odpowietrzony.
I teraz tak... świece żarowe są nowe, filtr powietrza i odmy zmieniony, INPA pokazuje tylko błąd podgrzewacza elektrycznego i dodatkowej pompki wody, nic więcej. Filtr oleju razem z oringiem zmieniony wraz z olejem mobil 5w50 syntetyk
Zbierając te wszystkie informacje do kupy mógł by mnie ktoś nakierować gdzie szukać problemu ?
co sprawdzić żeby zdiagnozować czy to wina turbo, panewek, uszczelki,
z góry dzięki za pomoc

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] kopci na niebiesko i czarno 320d 136km M47
PostNapisane: 20 września 2012, 18:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
chockie napisał(a):
Silnik kopci na niebiesko

chockie napisał(a):
Turbo odkąd wymontowałem zapchane katalizatory (niecałe 2 lata) świszczy na niskich obrotach

chockie napisał(a):
Od 3 miesięcy kopcenie jest intensywniejsze a auto słabsze ale przyśpiesza równomiernie.

To, jak dla mnie typowe objawy agonii turbo...reszta nie wiem...wspolczuje, bo teraz worek pieniedzy musisz wlozyc w tego trupa :kwasny:

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] kopci na niebiesko i czarno 320d 136km M47
PostNapisane: 20 września 2012, 18:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 135
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
tak wiem, chcę być tylko na 100% pewny bo np to że ścieka mi olej może być spowodowane zaworkiem w podstawie filtra jak również padniętymi panewkami i wtedy te objawy wszystkie będą ze sobą powiązane, jeśli to turbina to będę szczęśliwy,

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] kopci na niebiesko i czarno 320d 136km M47
PostNapisane: 23 września 2012, 19:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
jak panewki padaja silnik stuka - jak masz sam trudnosci z okresleniem stanu silnika podjedz do dobrego warsztatu na diagnoze - dobry mechanik ogarnie , podpowie co i jak oraz poda koszty - zawsze mozesz podjechac do drugiego jak cos ci nie bedzie pasowalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] kopci na niebiesko i czarno 320d 136km M47
PostNapisane: 23 września 2012, 20:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 250
Lokalizacja: WND
Moje BMW: e46 MPakiet
Kod silnika: m47DO1 ++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=108114
bafi napisał(a):
chockie napisał(a):
Turbo odkąd wymontowałem zapchane katalizatory (niecałe 2 lata) świszczy na niskich obrotach


wg mnie jest to normalny objaw po wyrzuceniu katalizatorów. Jakby nie patrzeć katalizatory wygłuszały dźwięki pochodzące z silnika.

_________________
Obrazek

Diesel power 217km/422nm



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL