BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 27 września 2012, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lesko
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Witam. Posiadam Bmw e36 325i silnik m50b25 2.5l bez vanosa.. Od niedawna mam problem z moja bunia ktory pojawia sie od czasu do czasu. Mianowicie gdy odpalam ja rano i przejade nia ok 4 km (kontrolka temp. slinika wychodzi za niebieskie pole) beta zaczyna przerywac tzn gdy jade na rownych obrotach (5 bieg ok 110km/h) auto nagle spada z obrotow tak jak bym puścił pedal gazu .. Gdz odpuszcze gaz i dodam znowu autko przyspiesza po czym znowu zaczyna zwalniac mimo ze gaz trzymam wcisniety. Gdy zredukuje bieg jest podobnie przyspiesza po czym znowu zwalnia trwa to do mometu zanim komtrolka temperatury nie minie pierwszej kreski powyzej niebieskiego pola. POdobnie podczas wyprzedzania np autobusu auto jedzie normalnie i po chwili zaczyna spadac z obrotow az nie minie pierwszej kreski .. Ekonomizer podczas przyspieszania wedruje powyzej 23l a jak zacznie spadac z obrotow to jest na 8l.. podczas rownej jazdy 9 jak spada z obrotow 4l/100km..

Po odpaleniu bety na zimnym silniku wszystko jest ok autko pracuje rowno dopuki wskaznik nie minie niebieskiego pola pozniej zaczyna przygasac i tak jakby nie palila na jeden cylinder (nierowno pracuje) po chwili obroty sie podnosza lekko i silnik pracuje normalnie pare min i znowu przerywa po dodaniu gazu podobnie jak podczas jazdy , obroty rosna i nagle spadaja mimo ze przepustnica jest otwarta..

do tej pory wymienilem: filtr paliwa, powietrza, przekaznik pompy paliwa.

silnik chodzi idealnie nie czuc straty mocy wszystko jest ok tylko raz na pare dni zaczyna mi wlasnie tak dziwnie przerywac..


przepraszam za wypracowanie ale chcialem w miare dobrze opisac problem .. Jestem nowy na forum wiec jak cos jest nie tak to prosze pisac poprawie:)

prosze o pomoc .. Mariusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 27 września 2012, 15:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 152
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52TU
podpięcie do kompa sprawdzenie błędów i live data
-przedewszystkim to benzynka czy gaz?
-sprawdzenie szczelości ukladu i dolotu
-przepływomierz
a jezeli masz gaz to sie wybierz do dobrego gazownika :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 27 września 2012, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lesko
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Fakt na kompie jeszcze nie bylem :) ale pojade i dam zanc moze jutro.. czy na kts-ie da sie wykryc wszystkie bledy??
autko nigdy nie mialo gazu zawsze bezyna 95:))
ukad dolotow jest szczelny napewno bo nic tam nie bylo rozbierane wiec to raczej odpada chyba..

jak sprawdzic przeplywomierz?? wiem ze jezeli jest zupelnie padniety to po odpiecu nie bd roznicy ale u mnie jest tak ze jak go odepne jak silnik pracuje tak jak powinien to auto przygasnie i jak by nie palilo ja jeden cylinder a po odpiecu gdy auto przerywa niema zadnej zmiany ..

dzieki wielkie zajaczek..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 27 września 2012, 19:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 433
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: e 36 323
Kod silnika: m52b25
Kąpałes ostatnio moze silnik? Moze rosa zbiera sie na fajkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 27 września 2012, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lesko
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
rosa raczej odpada bo auto zazwyczaj stoi w garazu ogrzewanym wiec to nie to :)) ostatni stalo 3 dni na parkingu przed domem ale pozniej zrobillem nia 300 km i nie przerywalo wogule:) z tym przerywaniem to raczej chyba jakas czesc elektroniczna ma zwiazek bo ona nie wystepuje caly czas tylko raz na jakis czas .. czy mozliwe ze to sonda labda?? z tego co wiem to zaczyna dzialac jak osiagnie odpowiednia tem i moze akuratnie w tym zakresie rozpoczyna prace i dlatego przerywa?? co o tym sadzicie??..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 28 września 2012, 20:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
sprawdz cewki

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 2 października 2012, 10:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lesko
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
oki sprawdzee :) .. zastanawia mnie jeszcze jedno..

Wczoraj jak odpalilem autko i zaczelo przerywac zmiezylem napiecie na pompie paliwa i napiecie roslo i spadalo z 13.5 do 13.4 i tak caly czas dopuki obroty sie nie wyrownaly wtedy napiecie bylo stale 13.5 v (przy dodwaniu gazu rowniez) . Jak nasluchiwalem pompki podczas przerywania to slychac bylo ze cos ja przyduszalo po czym pracowala normalnie i tak ciagle dopuki obroty sie nie unormowaly .. Co moze spowodowac takie skoki napiecia ?? co steruje zasilaniem na pompie paliwa??(na przekazniku)?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 4 października 2012, 10:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: lesko
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
sprawdzilem cewki tzn tak wizualnie fajki czy nie sa spekane i w nocy czy niema gdzies przebicia i wychodzi na to ze wszystko jest z nimi ok ..Pozatym jak by to byla wina swiec lub cewek to by bylo slychac strzelanie z tlumika od niedopalonego paliwa z niepracujacego cylindra .. Mozlwe jest zeby wtrysk sie zacinal na chwile ?? albo pompa paliwa sie zawieszala?? Ostatnio podlanczalem trojnik do sprawdzenia cisnienia paliwa i po ok 15 min pracy cisnienie paliwa zaczynalo falowac pomiedzy 3-3.8bar .. Trojnik nie byl jakis profesjonalny bo byl od pompki mial dosc maly przepust ale pompka nawet mimo to powinna rowna pracowac mimo ze bylo jej ciezko chyba ze sie myle ?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 4 października 2012, 21:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Jak ciśnienie paliwa Ci tak skacze to są dwie mozliwości albo pompa , albo bardziej prawdopodobne regulator cisnienia paliwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] 325i. Silnik dziwnie przerywa podczas jazdy. Pomocy
PostNapisane: 4 października 2012, 22:32 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 572
Lokalizacja: Sanok-Darmstadt
Moje BMW: e46 320i e36 330i
Kod silnika: M57-M52-M54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1116823
U mnie szwankowała sonda lambda i objawy były podobne , sprawdź może kable od sondy. jeżeli to sonda to po podłączeniu do kompa wywali błąd.

_________________

!!!!!! KUPIĘ SPOJLER TRZYCZĘŚCIOWY AC SCHNITZER !!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL