BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 09:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
Witam, mój 1 problem z E34 nastał dzisiejszego dnia... rano odpaliłem autko jak co dzień do pracy wszystko było ok w drodze do pracy auto zaczęło szarpać zaświeciła sie kontrolka ABS... został mi 1 km do przejechania więc dotarłem na miejsce, kiedy dojechałem podświetlenie zegarów już ledwo żarzyło czyli brak prądu ale kontrolka od ładowania sie nie świeciła zaparkowałem auto aku pod prostownik po 2 godzinach ładowania auto odpaliło i pracą silnika rozładowało aku więc stwierdziłem brak ładowania (kontrolka nadal sie nie świeciła) co może być przyczyną ? stwierdziłem że naładuje akumulator i dam rade na nim wrócić do domu i rozwiązać problem, ale nie dałem rady akumulator naładowany a auto nie chce odpalić nagle znikło napięcie na pompce paliwa i brak iskry na świecach, czy mógł paść czujnik położenia wału ? jak go sprawdzić ? e34 2.5 vanos m50b25 proszę o pomoc....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 18:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
zakupiłem nowy czujnik położenia wału i d*pa autko jak nie odpalało tak nie odpala.... :suchy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 19:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego po pierwsze nie zawsze jak padnie alternator to swieci ładowanie....miernik i dla pewnosci sprawdzic jakie jest napiecie...sprawdz przewody przy alternatorze czy sa na miejscu czy nie ma jakis luzow ,przerw itp....po drugie sprawdz na dzien dobry bezpieczniki....przy wariacjach z napieciem lubi cos poleciec i problem gotowy.....to tak na dobry poczatek....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 19:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
wlodbann napisał(a):
kolego po pierwsze nie zawsze jak padnie alternator to swieci ładowanie...
racja , jeśli po zapłonie nie świeci kontrolka to należy sprawdzic przewód idący do kontrolki przy alternatorze ( cienki niebieski) i przede wszystkim szczotki .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
problem alternatora załatwiłem wymieniony regulator oraz szczotki... teraz próbuje uruchomić auto... wymienione wszystkie bezpieczniki oraz czujnik położenia wału wału i nic...;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 27 września 2012, 20:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1363
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 3x e36
Kod silnika: m43b18 m43b19 m52b25
viewtopic.php?f=1&t=119912


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 28 września 2012, 07:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
Marek WGR napisał(a):
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=119912

no własnie..... o tym zapomniałem a czesto gesto sa tam piekne druciki zamiast ori mostka i zonk gotowy.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 28 września 2012, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
dzisiaj sprawdzałem to co jest w tamtym temacie na gróby + prąd dochodzi później mam jakąś zworke robioną i tam już prądu nie ma na pozostałych białym i niebieskim prąd jest i później jest czarny i na nim też prądu nie ma oto fotka...

Obrazek

może ktoś będzie wiedział co robić... obdzwoniłem dzisiaj pół powiatu i żaden diagnosta do mnie nie przyjedzie... a hol ponad 30 km odpada...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 29 września 2012, 11:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
na tej kostce w która sa wpięte te 2 kable nie ma w ogóle napięcia... za co ona jest odpowiedzialna i gdzie idzie wiązka od niej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] 525i - problemy z napięciem
PostNapisane: 3 października 2012, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e34 525i vanos
Kod silnika: m50b25
spotkałem dzisiaj człowieka który ma podobny problem do mojego może będziecie wiedzieć co u niego sie stało i tym sposobem rozwiążemy mój problem, u niego jest to samo brak iskry i podania paliwka też jest po wymianie czujnika położenia wału ale u niego to sie stało od czasu kiedy na zapalonym silniku odkręcił tą dużą okrągłą wtyczkę z kablami auto zgasło i juz go nie odpalił, co mogło się stać ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL