BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 01:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Domykanie komfortowe i szyby raz jeszcze
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 17:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 43
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: M52B28
Hej, bawiłem się dzisiaj w swoim E39 w domykanie i otwieranie komfortowe szyb i mam parę pytań.

Gdy przytrzymam dłużej przycisk otwierania na pilocie, otwierają się wszystkie 4 szyby. Wszystko elegancko.
Lecz gdy przytrzymam dłużej przycisk zamykania zamyka się wszystko oprócz prawej szyby pasażera z przodu (także w tej szybie nie działa mi zamykanie po jednym naciśnięciu, otwieranie po jednym działa)

Po zwykłym zamknięciu pilotem samochodu, automatycznie domyka się tylko szyba kierowcy a pozostałem pozostają bez zmian.

Dlatego mam do was takie pytanie, jak sobie zakodować te szyby? Czytałem wątek o tym że trzeba jedną otworzyć trzymać dalej przycisk otwierania szyby przez 10 sekund a potem zamknąć i także trzymać przycisk zamykania przez 10 sekund. Próbowałem tak do tej prawej szyby 3 razy i nic nie poskutkowało.

Nie mam niestety jeszcze kabelków i interfejsu INPA do komputera, bo bym sobie sam wszystko ładnie poustawiał w NCS Expertcie...

Pozostaje mi tylko podjechanie do serwisu, podłączenia tam do komputera i tam poustawianie tej elektryki czy są jeszcze jakieś sposoby jak to zrobić "w domu"? :)

_________________
Speed is Life...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 22:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Opole
to nie kwestia kodowania. Masz jakis problem z kablem idącym w listwie nr 5, jak jest przerwa w jego obwodzie to nie działa wlasnie domykanie w szybie.:

Obrazek
Door window lifting mechanism front - BMW parts catalog


Zacznij od zdjecia tapicerki drzwi, ten kabel zaczyna sie koło lusterka (bedzie taka mała wtyczka) a potem idzie dalej w listwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2009, 23:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 73
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: 328xi
Kod silnika: N51B30
A u mnie z pilota i kluczykiem nie domyka się żadna szyba wszystko "idzie" pół centymetra i staje.
Otwieranie z pilota, kluczykiem w zamku oraz otwieranie i zamykanie przyciskami wewnątrz działa jak należy. Dodam tylko ze po wyjęciu bezpiecznika nr 28 lub 29 nie pamiętam dokładnie który (ten od szyb tylnych i klapy tylnej) domykanie przednich szyb działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 00:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 131
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Moje BMW: e39 2.5 tds
Kod silnika: m51
Przepraszam ze wtrące się w temat, domykanie szyb jest w nowych kluczykach (to nie ma znaczenia) czy ta opcja jest zalezna od OCB?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 07:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Boleslawiec
Kluczyk faktycznie nie ma tu znaczenia,ja mam stary i wszystko dziala jak nalezy!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 43
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: M52B28
Hm, przed rozbieraniem drzwi sprawdziłbym w NCS Expercie czy ta opcja jest w ogóle tam zaznaczona jako aktywna, może w komputerze coś sie przestawiło...
Tylko właśnie nie mam kabelków do kompa:/

A w ASO podłączając do komputera tego mi nie ustawią??

_________________
Speed is Life...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 15:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Opole
sądząc po podejściu zgaduje że jesteś informatykiem :) (bez obrazy, ja tez nim jestem)

Kompa mozesz uzyc conajwyzej zeby zczytać błedy, w module ZKE powinien wyskoczyć błąd przerwanej wiązki (bodajże 'broken window stripe' czy jakoś tak).

Jeśli błędu nie będzie to wtedy faktycznie mozesz sie doszukiwać innych teorii typu 'cos sie poprzestawialo w kompie' i ponownie kodować ZKE, ale wg mnie to mało prawdopodobne:)

w ASO mogą Ci i zczytać błedy i zakodować opcje, ale zapłacisz za to tyle, że kabel/interfejs wyjdzie taniej. Tylko z kablem trzeba poświecić pare(naście) godzin na instalacje i konfiguracje DIS-a.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 43
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: M52B28
No dobrze, to zakładając że mam przerwaną tą wiązke w oknie to jak to teraz najprościej naprawić??

Co do drugiej części tematu to też zastanawia mnie dlaczego szyby i szyberdach nie domykają się automatycznie bez przytrzymywania przycisku w kluczyku. W e34 kolegi tak jest, u mnie domykała się tak tylko szyba kierowcy ale po wymianie akumulatora coś przestało działać... :kwasny:

_________________
Speed is Life...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 16:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: ERA i RNI
Moje BMW: e39 530d M
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=109090
Witam.Mam takie pytanko ws. automatycznego domykania szyb.Czy ta funkcja jest zależna od wyposzażenia samochodu?U mnie niestety takiego bajeru nie ma!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Domykanie szyb
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 16:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 86
Lokalizacja: UK - Walia
Moje BMW: E39 523i
Kod silnika: M52B25TU
U mnie wszystko działa , to znaczy otwiera z pilota wszystkie szyby i zamyka ale.............
no właśnie chyba mam jakiś problemik z przewodami lub jakiś zimny lut lub może coś siada w module komfortu bo czasami nie domyka albo zacznie domykać i się zatrzymuje.
A jak się przejadę gdzieś autkiem a zwłaszcza jakieś małe trzęsionko to znowu działa domykanie. I taka to historia .

Może ktoś tak miał . :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 43
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: M52B28
To co z tymi szybami? Bo dzisiaj zauważyłem że to jednak tylna i przednia szyba z prawej strony nie zamyka się po jednym naciśnieciu, z tym że tylna się domyka z kluczyka chociaż:)

_________________
Speed is Life...
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: X3 E83N
Kod silnika: M47N2
...a ja mam nastepujące pytanie związane z tymi szybkami jak jesteśmy przy temacie...czy jest możliwośćw e39, a jeśli tak to jak to zaprogramować aby po zamknięiu samochodu czy to z pilota czy po przekręceniu kluczyka w zamku gdy są jakieś szybki otwarte automatycznie się domknęły bez przytrzymywania przycisku pilota czy trzymaniu kluczyka w pozycji zamknij w zamku i obserwowaniu czy wszystkie się domknęły???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 15:36 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Zależy, który masz rok. Od '98 można coś takiego ustawić dobrym komputerem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: X3 E83N
Kod silnika: M47N2
MaRio-sKaTe napisał(a):
Zależy, który masz rok. Od '98 można coś takiego ustawić dobrym komputerem.


...z końca 2001 roku...czyli bez podpinania komputera się nie da??? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e39 2,5 tds
Witam.
Mam taki sam problem jak kolega w poście wyżej, tzn. działa otwieranie i zamykanie szyb ale tylko jak przytrzymam przycisk, natomiast nie działa domykanie szyb po zamknięciu drzwi czy to pilotem czy kluczykiem.
Gdzie szukać przyczyny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 17:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
longer1234 napisał(a):
działa otwieranie i zamykanie szyb ale tylko jak przytrzymam przycisk, natomiast nie działa domykanie szyb po zamknięciu drzwi czy to pilotem czy kluczykiem.
z tego co wiem to tak ma być, zamykasz pilotem auto, później przytrzymujesz przycisk zamknięcia i domykają się szyby.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e39 2,5 tds
Z tego co czytam to u niektórych osób szyby domykają się automatycznie po zamknięciu auta, nie trzeba przytrzymywać przycisku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 września 2009, 18:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
podejrzewam, że jest to kwestia modyfikacji modułu komfortu :niepewny:

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Domykanie komfortowe i szyby raz jeszcze
PostNapisane: 11 października 2012, 17:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Witam.
Mam takie już trochę przedawnione trochę pytanie (mam nadzieję ze być może coś jeszcze pamiętasz). Czy rozwiązałeś u siebie problem z szybami w e39, bo u mnie szyba od kierowcy działa gdy przytrzymam przycisk gdy ją podnoszę (po jednym wciśnięciu nie podnosi się sama), a co za tym idzie nie działa domykanie szyb z kluczyka w drzwiach od kierowcy. Czy wiesz może już jaka była przyczyna???

Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Domykanie komfortowe i szyby raz jeszcze
PostNapisane: 11 października 2012, 18:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Może nie masz tego zakodowanego? Wrzuć zawartość pliku TRC z modułu GM3.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL