BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 12:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 15:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
mam pytanie odnośnie wskaźnika paliwa, mam w baku powiedzmy 10 litrów, nie świeci się rezerwa. Natomiast gdy odpale auto na zimnym silniku po nocy to wskazówka opada i świeci się rezerwa, wskazówka podnosi się w miare rozgrzewania silnika i jak już auto sie nagrzeje wskazówka pokazuje tyle ile dzień przed. O co tu chodzi ? wiem że auto na zimnym więcej ciągnie ze zbiornika ale wskazówka powinna pokazywac tyle ile jest paliwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 16:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 523i->5XX
Kod silnika: M52B25->MxxBxx
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103222
W 5tkach masz coś takiego jak chwilowe spalanie i komputer po prostu przelicza na dany moment zużycie paliwa( zimny silnik ) i pokazuje taki stan. Np. mam równe 15 litrów odpalam na zimnym po nocy wskazówka spada do rezerwy. Jadę powoli lub czekam aż się nagrzeje ( bo przeważnie odpalam i idę się wyszykować dopiero ) wracam do ciepłego auta a wskazówka już się podnosi. Tak samo z deptaniem w pedał będziesz miał zalane powiedzmy 20 litrów zaczniesz deptać to zaraz zejdzie na 15 po czym przestaniesz i będziesz się toczył wskazówka się trochę podniesie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 16:39 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
dziwne to jest troche, jesli podnosi sie chwilowe spalanie to powinien to pokazywać komputer pokladowy, wskaźnik paliwa jest od tego aby pokazywac ile jest paliwa w zbiorniku, więc nawet gdy podnosi sie chwilowe spalanie to przecież paliwo z baku nie spieprza w aż tak szybkim tempie. Nie wiem co ma jedno do drugiego, od pokazywania spalania i ew zasięgu jest komp, wskaźnik ,a pokazywac ile jest paliwa i tyle, chwilowe zwiększenie spalania nie powinno powodowac że wskazówka idzie w dół


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 16:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
Nie ma to żadnego związku z przeliczaniem paliwa,

Bak jest jeden, podzielony na dwie komory, są dwa pływaki, paliwo poprostu przelewa sie z jednego do drugiego, ten typ tak ma..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 18:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 231
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 523i->5XX
Kod silnika: M52B25->MxxBxx
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103222
Haha podczas postoju w jednym miejscu paliwo ci się przelewa? Chyba tylko w twojej... Za wskazówki odpowiadają czujniki i komputery więc bak i pływaki zostawmy w spokoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 19:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 139
Lokalizacja: Pszczyna
Moje BMW: 520i e39
davidoff, w moim 520 jest tak samo
raczej czujniki są sprawne itp, sadze ze to wina "softu" w liczniku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 19:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
a zasięg na komputerze rośnie jak stoisz w miejscu, czy jak samochod jest w ruchu ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 20:45 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
nie wiem nie sprawdzałem zasięgu, natomiast jak stoje w miejscu nawet na rozgrzanym silniku to średnie spalanie rośnie o 0,1l na minute, ale to raczej normalne. Aczkolwiek nie wiem co ma zasięg do wskaźnika paliwa, dlaczego pokazuje na zimnym mniej niż jest w rzeczywistości a po rozgrzaniu pokazuje dobrze. Wg mnie tu jest coś związane z temperaturą silnika i otoczenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 21:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
męczę się z tym samym w E36. Nawet wyciągnąłem oba pływaki - są sprawne. Przyczyna leży w zegarach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 21:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
davidoff, wejdz rano przed odpaleniem do samochodu, odpal testy, test 6 chyba jezeli masz duzy licznik - bedziesz mial tam ilosc paliwa dla lewj komory i dla prawej oraz wskazanie wspolne - odpalasz silnik, jedziesz i widzisz jak stan paliwa w prawej komorze ( tam jest smok) zwieksza sie a w lewej maleje ..... po pewnym czasi ( o ile masz w zbiorniku max 20-25 litrow zobaczysz ze lewej jest pusto a prawa jest zapelniona. Tam jest pompa, ktora wypycha paliwo z lewej do prawej komory. Napędem tej pompy strumieniowej jest paliwo w przewodzie powrotnym. Jest ono przepuszczane przez zwęzoną dyszę i przez to przyspiesza i daje napęd pompie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 21:33 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
testów nie odpale bo mam walniete piksele :( czyli podczas jazdy paliwo jest przepompowywane z lewej do prawej komory ? myslalem że ta pompka jest po to aby w obydwu było równo, bo chyba to służy do równego rozkładu masy paliwa (tak mysle)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 21:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
davidoff napisał(a):
myslalem że ta pompka jest po to aby w obydwu było równo, bo chyba to służy do równego rozkładu masy paliwa (tak mysle)
nie, to sluzy do tego, by pompka ze smokiem, ktora jest w prawej komorze, miala zawsze duzo paliwa :-)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 21:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
aha, w takim układzie po co wogóle zastosowany jest dwukomorowy zbiornik ? czemu ma to służyć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 22 października 2012, 22:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 139
Lokalizacja: Pszczyna
Moje BMW: 520i e39
dwukomorowy zbiornik jest dlatego że wał napędowy przechodzi przez środek ...
też jak davidoff, sadze ze ta pompka (raczej kawałek rurki) jest po to by poziom w komorach był równy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 23 października 2012, 00:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
hmm to w koncu nie wiem jak to jest....mi sie zawsze wydawalo że poziom w komorach powinien być taki sam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 23 października 2012, 06:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
tak taki sam ...jest po zassaniu przez pompe paliwa po odpaleniu doladowanie w zupe listwy wtryskowej i powrotem byny do baku cisnienie w komorach wyrownuje stan i dlatego masz tak ze najpierw maleje potem rosnie. plywak jest rezystorem nastawnym(potencjometrem) 8 lub 9 nastawnym i jezeli poziom paliwa przy gaseniu byl na 3 poziomie lub 5. to po nicy jak odpalisz zassa paliwo i na podzialce spanie o 1 mm plywak wskakuje w kolejne pole co uruchamia lampke rezerwy i wskazanie nizsze zgodne z wartoscia pola rezystora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 23 października 2012, 07:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 139
Lokalizacja: Pszczyna
Moje BMW: 520i e39
ale z 20 minut trwa te opadnięcie wskażnika paliwa
i teraz nie uwierzę ze 20 minut trwało "doładowanie w zupe listwy wtryskowej"
max pół sekundy powiedziałbym przy sprawnym układzie
tak jak pisał davidoff,
np. wieczorem mam wskazówke idealnie na 30L, a rano nawet nie odpalając już znacznie poniżej
dopiero jak silnik się rozgrzeje to wskoczy na 30 litrów
sprawdze na liczniku jakie poziomy pokazuje wieczorem i rano dla obydwu pływaków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 23 października 2012, 08:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: kraków
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
przecież każde e39 tak ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 23 października 2012, 09:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Tak jak koledzy piszą, E39 już tak ma, w E36 tego nie ma, przynajmniej nie da się tego zauważyć, w E39 wskaźnik "pracuje" po swojemu :) nic z tym nie zrobisz, i nie widzę sensu żeby grzebać przy tym.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: (E39) 520i - wskażnik paliwa
PostNapisane: 24 października 2012, 11:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
inchable napisał(a):
W 5tkach masz coś takiego jak chwilowe spalanie i komputer po prostu przelicza na dany moment zużycie paliwa( zimny silnik ) i pokazuje taki stan. Np. mam równe 15 litrów odpalam na zimnym po nocy wskazówka spada do rezerwy. Jadę powoli lub czekam aż się nagrzeje ( bo przeważnie odpalam i idę się wyszykować dopiero ) wracam do ciepłego auta a wskazówka już się podnosi. Tak samo z deptaniem w pedał będziesz miał zalane powiedzmy 20 litrów zaczniesz deptać to zaraz zejdzie na 15 po czym przestaniesz i będziesz się toczył wskazówka się trochę podniesie.


Tym postem zaprzeczyłeś sam sobie. Na postoju wskazówka się podnosi?? Na postoju masz większe spalanie niż w czasie deptania ostrego więc coś się tu nie zgadza.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL