BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 26 grudnia 2013, 11:00 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
To weź sobie kolego zrób jeszcze vanosa i problem powinien zniknąć, bo to co piszesz o falowaniu jednoznacznie na niego wskazuje

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 26 grudnia 2013, 12:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
A możliwym jest aby vanos był do zrobienia jak mówisz a na zimnym po odpaleniu nie falował? Bo słyszałem że to jest właśnie podstawową diagnozą vanosa czy faluje na zimnym po odpaleniu a u mnie spokój jeśli chodzi o to. Jedynymi objawami jest to co podałem w poście wcześniej. Mógłbyś mi Leo przedstawić w takim razie jak to wygląda z technicznego pkt widzenia?

Czyli:

1: Czy każdy jest w stanie to zrobić (serwis/mechanik) czy lepiej zapłacić więcej i zlecić fachowcom od BMW?
2: Jaki jest koszt części oraz robocizny (plus minus chociaż) jesli chodzi o tego vanosa?
3: Czy można to zrobić źle? Tzn gdzieś czytałem że kąt czegoś tam trzeba potem dobrze ustawić itp (nie jestem mechanikiem także mówię pewnie jakimiś ogólnikami) a boję się żeby przy okazji tej wymiany nikt nie zepsuł czegoś i nie zrobił gorzej a jak wiadomo to nie jest rzadkość u Nas...

Dzięki bardzo za pomoc

P.S. jestem spod Warszawy także gdyby ktoś miał jakiś serwis godny polecenia w okolicach jeśli chodzi o zrobienie tego to będę wdzięczny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 26 grudnia 2013, 16:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
VADIM napisał(a):

P.S. jestem spod Warszawy także gdyby ktoś miał jakiś serwis godny polecenia w okolicach jeśli chodzi o zrobienie tego to będę wdzięczny :)


Ostatnio widziałem na allegro gościa który sprzedawał uszczelniacze do vanosów, i który również oferuje usługe wymiany i ustawienia rozrządu. Ten gośc jest właśnie z pod Warszawy. Zagadaj do niego po swiętach, bo na chwilę obecną nie widze jego aukcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 26 grudnia 2013, 22:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Ciekawy temat , falowania to częsty problem .

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 26 grudnia 2013, 22:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka i samo zużycie uszczelniaczy vanosów objawia się na conajmniej kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie falowanie obrotów. jednych na zimnym, u jednych na iepłym, jeszcze u innych w momencie rozgrzewanai.

U mnie falowały tylko na ciepłym i tylko jak dojeżdżałem do świateł. Mógł bym ci tu przynajmniej 10 różnych przykładów podać.

Jest w stanie zrobić to dobrze ktoś kto przynajmniej kilka razy już to robił i kto wie jak to działa.... Pierwszy lepszy mechanik tego nie ogarnie. Co do części musisz zapytać kogoś kto to będzie robił. Jeśli chodzi o uszczelniacze to nie widzę na allegro ori uszczelniaczy z USA. Wszystkie to albo z anglii albo nasze polskie, nie robiłem nigdy na nich więc nie mam zdania czy są idealną kopią tych od beisana.

Oczywiście że można to zrobić źle, prościej to zepuć niż naprawić ;)
Przy robocie uszczelniaczy proponuję ustawić na nowo wałki

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 27 grudnia 2013, 12:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Leo czyli mówisz, że ori są z USA tylko? No to ładnie to teraz widzę przez pół roku będę szukał i części i kogoś kto to dobrze zrobi...

Mam serwis w wawie który sie zajmuję przygotowaniem BMW do sportu i raz tam już byłem na diagnozie i wspominali coś o vanosie, że to prosta i wcale nie taka droga "zabawa" bo koło 500zł ale to pewnie były same części i pewnie NIE ORI...sprawdzali mi Vanosa i mówili że ok, ale była to diagnoza komputerowa, trzymali auto przez jakiś czas na wysokich obrotach i sprawdzali wydruki z kompa ale demontować, sprawdzać manualnie niczego nie sprawdzali no chyba że kompem da się sprawdzić czy szczelnie wszystko itp.
Ich diagnoza była że lambda reg bank 1 oraz krokowiec, wymieniłem to oraz mase innych rzeczy (które wymieniłem w poście na poprzedniej stronie) i zmieniło się tylko to że auto przy tym spadku obrotów nie gaśnie (wcześniej zdarzało się zgasnąć po spadku) ale falowania nadal są. Także jeśli wg Ciebie wskazuje to na vanosa to nie wiem czy można tamtemu serwisowi zaufać w sumie...
Czyli mam szukać sposobu na ściągnięcie zestawu naprawczego vanosa z USA, tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 30 grudnia 2013, 02:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
VADIM napisał(a):
Leo czyli mówisz, że ori są z USA tylko? No to ładnie to teraz widzę przez pół roku będę szukał i części i kogoś kto to dobrze zrobi...
Nie wiem po co Ty jeszcze kombinujesz... Leo tych vanosów zrobił do tej pory z milion (przynajmniej tak wnioskuje z tego ile ma wolnego czasu)... uszczelniacze ma ode mnie, a ja kupuje je tylko z USA bo nie chcę ryzykować zakupem z nie sprawdzonych źródeł z UK czy cholera wie skąd jeszcze. Jak będzie ktoś tak wspaniałomyślny i zamówi te uszczelniacze w UK, da Leo żeby je wymienił i przejeździ furą przynajmniej 50tys km a później będzie tak miły i udostępni ją do sprawdzenia to wtedy się przekonamy czy te z UK są warte zachodu. Jak znam Adama nie podejmie ryzyka ponownej wymiany uszczelniaczy w tak krótkim czasie tylko dla tego że w naprawie za około 900zł ktoś chciał zaoszczędzić "stówkę".

Moja rada: Skontaktuj się z Leo, odpowie Ci na każde pytanie. Umów się z nim na jakiś termin i zapomnij o problemach z furą. Nie znam nikogo poza Adamem kto zrobi to rzetelnie i ludzkich pieniądzach... Z tego co wiem to sam nastawnik to koszt 2,5tys w ASO - niestety oni uszczelniaczy nie wymienią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 16:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
ja też od jakiegoś czasu, zacząłem się borykać z falowaniem obrotów, mianowicie po montażu instalacji gazowej :(
auto faluje i na gazie i na benzynie
pojawiał się bład czujnika wałka wydechowego, wymieniłem błąd się już wiecej nie pojawił, ale falowanie dalej jest


błędy które mi się pojawiają czasami to:
227, 228 - lambda control tolerance bank 1 i 2
202, 203 - lambda control control block bank 1 i 2
lambdy raczej sprawne

macie jakieś pomysły?
problem pojawia się tylko na wolnych obrotach, i nie zawsze,
czasami dojeżdżam zatrzymuje się i jest wszystko ok, ale zazwyczaj zatrzymanie pojazdu kończy się falowaniem
problem pojawiał się stopniowo, teraz jest już raczej normą
po odpaleniu auta chodzi jak powinno, problem pojawia się tylko kiedy, musi zejść z obrotów do wolnych obrotów

nie chciał bym wymienić, pół auta bo wydaje mi się, że przyczyna może być w czymś źle, skręconym montażu gazu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 16:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Skasuj adaptacje i pośmigaj na samej pb.Jeżeli problem nie wystąpi to masz odpowiedz-rozjechane mapy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 stycznia 2014, 17:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
dzięki za szybką odpowiedź,
właśnie zrobiłem adaptacje i wróciłem z przejażdżki:
już się ucieszyłem że pomogło, bo rzeczywiście pierwsze 5 zatrzymań się auto idealnie trzymało wolne obroty
niestety za 6 razem wpadło w falowanie, tak samo za 7mym postojem :/
potem znowu udało się mu zatrzymać z równymi obrotami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 18:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
Spraciały wąż od odmy był u mnie przyczyna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 13 stycznia 2014, 00:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
5oul napisał(a):
Moja rada: Skontaktuj się z Leo, odpowie Ci na każde pytanie. Umów się z nim na jakiś termin i zapomnij o problemach z furą. Nie znam nikogo poza Adamem kto zrobi to rzetelnie i ludzkich pieniądzach... Z tego co wiem to sam nastawnik to koszt 2,5tys w ASO - niestety oni uszczelniaczy nie wymienią.


Właśnie to robię, dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 22:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: 316i
Kod silnika: n46
Witam ja tez sie borykam z obrotami dojezdzajac do skrzyzowania dajac na luz obroty spadaja do zera i silnik gasnie,nastepna proba jadac wrzucam na luz ale z wcisnietym sprzeglem obroty spadaja ale nie do zera silnik nie gasnie,kolejna proba zdjeta obudowa ktora jest na chlodnicy przez ta obudowe dochodzi powietrze do filtra,po zdjeciu jej samochod chodzi super zadnego falowania,gasniecia,valvetronic wymieniony na nowy wszystko sprawdzone w dobym stanie,moze ma ktos jakis pomysl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 14 stycznia 2014, 22:36 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Ja Ci proponuję dżiapopńskie autko lub 126p-tam było o wiele łatwiej ustawić wolne obroty.
Natomiast BMW jest specjalistą co do utrudniadnia stabilnej pracy silnika na wolnych i przejścia z wolnych na średnie obroty.
To są normalnie mistrzowie!!!! Jak wsławili się w silnikach odrzutowych, tak powinni przy nich pozostać!!!!!
Wyczyść wszystko to co... związane jest z wolnymi obrotami, wszelkie przepusty, silniczek krokowy itd.... i szukaj dziury w całym!!!
Szanuję BMW, ale to jest totalna dziura-nie mylić z czarną dziurą!!!!!-bo to by było umniejszeniem dla czarnej.....
Znam regulamin, ale ten , to autko.... to......

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 15 stycznia 2014, 12:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów :)

Ja również borykam się z problemem falujących obrotów w moim E46. Mam silnik 2.0d 150 km . Problem wygląda następująco: na biegu jałowym w bezruchu (np. stanie na światłach) obroty silnika falują pomiędzy 600-900 ale tylko przy włączonym nawiewie. Gdy wyłączę nawiew, obroty regulują się momentalnie i wskazówka nawet nie drgnie. Obroty nawiewu niezależnie od poziomu, który ustawie, nie falują. Po dłuższej jeździe (kilkadziesiąt km) problem rzadko występuje lub w ogóle. Podobny objaw pojawia się przy kręceniu kierownicą podczas postoju na jałowym - obroty minimalnie opadają, za to w ruchu już nie. Z tego co wyczytałem, to przy kręceniu na postoju chyba normalne? Nie przeszkadzałoby mi bardzo to falowanie, gdyby nie fakt, że gdy samochód postoi powiedzmy dobę, to ciężko odpala (a mrozów nie ma na razie). Oprócz tego zauważyłem, że silnik osiąga optymalną temperaturę tylko podczas dłuższej jazdy po mieście. Na trasie temperatura spada, przy czym wskaźnik pokazuje tą pierwszą kreskę za niebieskim polem, czasem minimalnie wyżej (pewnie termostat do wymiany, tylko który?). Po zakupie samochodu oddałem go do mechanika i zrobione zostało:
-wymiana wszystkich filtrów i oleju
-wyjęcie klapek z kolektora
-podłączenie do komputera celem sprawdzenia błędów (tylko 2 czujniki parkowania to wymiany)
-3 tygodnie temu akumulator wymieniony na nowy
-wymienione świece

Nic z powyższych nie miało wspólnego z problemem. Jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 27 stycznia 2014, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ŁÓDZ
Moje BMW: BMW 320 E46 BMW528iA
Tez miałem falowanie-wymieniłem SONDE LAMBDE i spokój.TYLKO NOWIUTKĄ-żadnych używek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 27 stycznia 2014, 20:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 347
Lokalizacja: Małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140306
Pomoże ktoś?
Link do filmiku : http://www.youtube.com/watch?v=YLQbQJ6asgQ
Obroty falują zawsze aż do nagrzania silnika, czesto też przy dojeżdzaniu do skrzyżowania spadną do 500-600 obr i podnoszą się
autko to e46 330d 204km, nowe świece, naprawiony sterownik świec, zmieniona odma i oba termostaty...
na kompie żadnych błędów
liczę na pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 4 lutego 2014, 17:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 347
Lokalizacja: Małopolska
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140306
pomoże ktoś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 16 kwietnia 2014, 17:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M52TUB20
https://vimeo.com/92141006 przy walnietym vanosie tez tak mocno faluje? zadnego dotykania gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 16 kwietnia 2014, 18:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
wszystko jest możliwe, może to być vanos ale nie musi. Sprawdz najpier czy gdzieś nie ciągnie ci lewego powietrza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL