BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 28 października 2012, 19:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Siema,

Od kiedy posiadam auto mam pewien problem z falowaniem wolnych obrotów.
Gdy zatrzymuję samochód (np. na światłach) niezależnie od tego czy dojeżdżam na luzie czy na biegu oraz sprzęgle to mniej więcej 2 razy na 10 takich zatrzymań falują wolne obroty tzn. gdy obroty spadają to spadają aż do 500 obr/min auto lekko się przytrzęsie (taki sam efekt jak zbyt późne wciśnięcie sprzęgła) chwilę później obroty się podnoszą, później znowu spadną ale tak do 600, znowu się podniosą i później już spokój (stoją ok 800 obr/min)
Zauważyłem też ostatnio, że jak auto stoi z włączonym silnikiem i jak zacznę kręcić kierownicą 90 st. lewo, prawo to obroty silnika spadają do tych 500 obr/min (minimalnie przygasając) i znowu się podnosi i póki kręcę to będzie tak falować. Zdaję sobię sprawę, że kręcenie kierą może powodować jakiś tam spadek obrotów no ale chyba nie aż tak, żeby silnik przygasał...

Ostatnio sprawdzaliśmy z Czerwami układ dolotowy i wszystkie gumy są w porządku, przepustnica jest czysta. DISA, lekko przybrudzona ale raczej też ok... macie jakieś pomysły ?? :/


Ostatnio edytowano 19 listopada 2012, 23:00 przez Łukasz_P, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów
PostNapisane: 28 października 2012, 19:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Podepne się pod temat .
Mam podobny problem, wymieniłem już połowe osprzętu silnika i k... dalej to samo :cenzura: . jak ktoś pomoże rozwiązać ten problem to wysyłam flaszke pod podany adres.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów
PostNapisane: 28 października 2012, 19:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
wyczyść przepustnice :] też tak miałem i warto przyjrzeć się układowi dolotowemu czy gumka nigdzie nie pekła :rotfl:

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów
PostNapisane: 28 października 2012, 20:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Łukasz_P napisał(a):
Ostatnio sprawdzaliśmy z Czerwami układ dolotowy i wszystkie gumy są w porządku, przepustnica jest czysta.


:looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów
PostNapisane: 29 października 2012, 07:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
No to teraz czyszczenie krokowego a potem podmiana czujnika położenia wałka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów
PostNapisane: 30 października 2012, 19:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Nagrałem dzisiaj w korku filmik jak to wygląda mniej więcej... :kwasny:

Dokładnie widać od 00:21 po bardzo lekkim dotknięciu gazu...



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 20:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Wybacz ale chyba nie wiesz co to jest falowanie obrotów. Ja tu widzę tylko i wyłącznie normalną pracę silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 21:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
A to co się dzieje od 21-szej sekundy też jest wg. Ciebie normalne ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 22:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 219
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36/8
Kod silnika: M52b28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94843
Też tak mam, wymieniłem filtr paliwa, wymieniłem disę na nową i dalej jest tak samo. Po prostu przestałem w to wnikać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 22:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
lpg jest? Korekty w inpie podglądałes?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 22:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Nie, nie LPG nie mam. :cisza:

Hubertdo napisał(a):
Korekty w inpie podglądałes?


Tutaj trochę nie wiem o co pytasz :zawstydzony: ale powiem tak... Andrew sprawdzał na kompie sondy i wsio jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 30 października 2012, 23:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
Szukałeś na forum? Sporo było tematów o falowaniu obrotów i zazwyczaj, poza tym co juz sprawdziłes, przyczyną był uszkodzony vanos, czujnik położenia wałka rozrządu, przepływka itp. posprawdzaj to.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Update FILM
PostNapisane: 19 listopada 2012, 22:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Minęły 2 tygodnie auto było na serwisie.
Zregenerowane zostały Vanosy (toczenie tulejek) i wymiana uszczelniaczy na te od Besian Systems.
Vanosy delikatnie chrobotały tak więc tak czy siak należała im się naprawa. Teraz jest cisza ale z obrotami dalej jest tak jak było. Poza tym na serwisie wymieniony został separator oleju (odma). Dzień przed odebranie auta dzwoniłem do serwisu gdzie oddawałem auto czyli do "słynnego" Adama z Raszyna, żeby upewnić się czy teraz już wszystko jest ok. Oddając auto mówiłem, że mogą trzymać auto ile trzeba byle naprawili to falowanie. Uzyskałem odpowiedź że teraz po wymianie odmy wszystko jest już cacy i nic nie faluje. No to uradowany przyjechałem następnego dnia odebrać auto, zapłaciłem (i to nie mało) wyjeżdżam, dojechałem do pierwszego skrzyżowania i co ??!! Cały czas faluje :mad: no myślałem, że mnie szlag trafi. Wracam do nich wsiadł Adam stwierdził że no faktycznie faluje, zrobił kalibrację wolnych obrotów ale kija to dało. Powiedział, że nie wie w takim razie o co chodzi i żeby tak jeździć. No generalnie to dam sobie już z nimi spokój bo on taki sławny, że nadaje się chyba tylko do zmieniania oleju i klocków bo z moim problemem albo nie chciał albo nie umiał sobie poradzić.

Ze swoich obserwacji zauważam, że przy wyłączonej klimatyzacji falowanie jest mniejsze i występuje rzadziej no ale cały czas jest. Z kolei gdy auto stoi, nic nie faluje i w tym momencie włączę klimatyzację to zaczynają się cuda :hyhy: i auto faluje samo z siebie bez dotykania pedału gazu. To co mam na myśli przedstawia filmik.



Do tej pory w tym temacie zostało zrobione: Wymieniona odma, zregenerowane Vanosy z nowymi uszczelniaczami BEISAN System, wyczyszczony krokowy, nowe świece, filtry, olej, sprawdzona szczelność układu dolotowego, czysta przepustnica, kalibracja i adaptacja wolnych obrotów, sprawdzone Lambdy wszystko w normie !!!

Do sprawdzenia został przepływomierz, czujnik wałka rozrządu no i kompresor od klimy ale to raczej bez sensu.

Ma ktoś za Was jakieś sugestie bo mnie c**j strzeli i krew zaleje, nienawidzę jak coś w aucie niedomaga. :mad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 19 listopada 2012, 23:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Moja rada, znajdź mechaniora który zmierzy Ci ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej i z wyjścia z pompy paliwa z baku. Jakiś czas temu walczyłem z podobnymi objawami i okazało się że pompa nie dawała odpowiedniego ciśnienia. dawała 2 bary na listwie a powinno być 3,5 bara. Dodatkowo regulator ciśnienia na filtrze paliwa... no cóż czasem jest zepsuty :/ Daj znać jak sprawdzisz czy pomogło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 19 listopada 2012, 23:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Dzięki za odpowiedź ale wydaje mi się, że jeśli byłby to problem pompy paliwa to zauważalne byłyby jeszcze jakieś inne problemy jak np. problemy z odpalaniem czy gaśnięcie auta, słabe wkręcanie się na obroty. U mnie nic takiego nie występuje. w zasadzie gdyby nie patrzeć na obrotomierz to nie idzie zauważyć, że coś jest nie tak bo auto zapala, przyspiesza i pracuje jak powinno (poza tym falowaniem od czasu do czasu)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 19 listopada 2012, 23:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Ja też tak myślałem, jak się później okazało to właśnie pompa miała defekt. Oczywiście nie twierdzę że na 100% jest u Ciebie to samo ale warto sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 20 listopada 2012, 00:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
No racja, jeśli to co łatwiej sprawdzić nie da żadnego efektu to sprawdzę tą pompę ale z tego co piszesz to sporo roboty :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 20 listopada 2012, 00:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Wystarczy sprawdzic cisnienie na listwie i powinno byc na wolnych w granicach 3 bar, nie jest istotne jakie jest przed filtrem wazne jakie jest na listwie

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 20 listopada 2012, 00:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
A czujnik położenia wałka rozrządu? W m54 są chyba 2 sztuki? Próbowałeś odłączyć i uruchomić silnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 20 listopada 2012, 00:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Leo napisał(a):
Wystarczy sprawdzic cisnienie na listwie i powinno byc na wolnych w granicach 3 bar, nie jest istotne jakie jest przed filtrem wazne jakie jest na listwie

To już brzmi nieco prościej :)


Hubertdo napisał(a):
A czujnik położenia wałka rozrządu? W m54 są chyba 2 sztuki? Próbowałeś odłączyć i uruchomić silnik?


Nie, czujników jeszcze nie sprawdzałem ale to jest pierwsze co zamierzam obecnie zrobić. Czego mam się Twoim zdaniem spodziewać po odpięciu tych czujników bo na moje to nie powinien odpalić. Czy może wypiąć je w trakcie pracy silnika ? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL