BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 22:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 13:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Nie sprawdzałem, ale odkryłem, że mam sparciałą zaślepkę z tylu kolektorka ssącego.
Obrazek

Jutro pojadę do serwisu bmw i zakupie od razu komplet nowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 14:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
do Breczka :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 14:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Ja też to poprawiałem, łatwo nawet dostępne na zamontowanym. Niestety w mojej kwestii niczego to nie zmieniło (chwilowo było lepiej ale to pewnie reset adaptacji, taki wniosek). Ja mam wszystko szczelne (korekty są w normie a i sprawdzane z milion razy wszystko) a mimo to piszą że jak disa sprawna to normalne że pochodzi chwile na 1100 i za moment spada na 900 potem na 700 jeśli o to Ci chodziło. Mi szybko schodzi szczególnie z 1 na 2 etap, kilka sekund. Jeśli Ci to coś podpowie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 14:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jaki nr tych zaslepek byl bo to chyba takie same jak do czwornika od podcisnienia, tez potrzebuje :) jaki tam macie numer tego?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 grudnia 2014, 14:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
11 61 1 727 176 tą mam ewidentnie sparciała.

11 61 1 437 560 ta wyglądała ok, ale też ją wymienię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 4 grudnia 2014, 11:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
leszczu24 napisał(a):
11 61 1 727 176 tą mam ewidentnie sparciała.

11 61 1 437 560 ta wyglądała ok, ale też ją wymienię.


No i jak? Ogarnąłeś temat?
Przydał by się w końcu jakiś pozytywny koniec czyjejś walki w tym temacie :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 6 grudnia 2014, 14:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Gumka wymieniona brak poprawy.
Obrazek

Nagrałem filmik z porannego rozruchu. Też wam tak szybko ssanie spada ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 6 grudnia 2014, 20:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
leszczu24 napisał(a):
Gumka wymieniona brak poprawy.
Obrazek

Nagrałem filmik z porannego rozruchu. Też wam tak szybko ssanie spada ??


Nie wiem leszczu24 czego się doszukujesz tutaj, dla mnie prawidłowa praca. Nie odpalałem nigdy z testem nr 7 w OBC ale też tak mam że jak odpalę po nocy 1 raz to chodzi na ok.1000 i za chwilkę dosłownie spada na ok.800 i dopiero po pełnym nagrzaniu ma te ok.650. Taką widzę pracę u Ciebie a z posiadanych przeze mnie informacji wychodzi że zachowanie prawidłowe także chyba nie masz się czym przejmować ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 16:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
VADIM, mój problem polega na tym, że auto jak postoi przez noc i je odpalam to załapuje na wszystkie cylindry. Jak schodzi z tego pierwszego etapu ssania to silnik pracuje nierówno zapala się Check i wyskakuje wypadnie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Dzieje się to tylko na na postoju. Wystarczy, że autko nabierze 20 stopni, albo jak od razu po odpaleniu ruszam to wtedy silnik pracuje idealnie. Myślałem że to kwestia ssania, ale widać jak piszesz ssanie mam ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 17:32 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
leszczu24-gdy tak go odpalisz po nocy, to bezpośrednio po odpaleniu na postoju wyjdź z samochodu i obserwuj jak się zachowuje zawór DISA.
Czy jest cały czas zamknięty, czy czasem po osiągnięciu tych 20C się nie otwiera lub robi to na przemian. Przed odpaleniem dobrze jest sobie zaznaczyć jakimś białym-jasnym markerem kreskę na cięgnie tego zaworu(żeby było łatwiej obserwować co się dzieje).

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 22:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
leszczu24 napisał(a):
VADIM, mój problem polega na tym, że auto jak postoi przez noc i je odpalam to załapuje na wszystkie cylindry. Jak schodzi z tego pierwszego etapu ssania to silnik pracuje nierówno zapala się Check i wyskakuje wypadnie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Dzieje się to tylko na na postoju. Wystarczy, że autko nabierze 20 stopni, albo jak od razu po odpaleniu ruszam to wtedy silnik pracuje idealnie. Myślałem że to kwestia ssania, ale widać jak piszesz ssanie mam ok.


Dla mnie ssanie masz prawidłowe. Wypadanie zapłonu jeśli się mylę a raczej jestem pewny to po prostu przelewanie danego cylindra i jestem prawie pewien że załatwią temat dobre świece (właśnie nie dedykowane!). Polecam skontaktuj się w tej kwestii z pawelos666 On Ci ogarnie odpowiednie do Twojego silnika i zapomnisz o wypadaniu zapłonu. Ja się dziwiłem kiedyś czemu mi szarpie przy zmianie biegów szczególnie z 1 na 2 przy niskich obrotach, teraz już nie ma po tym śladu ;) Napisz do Niego On Ci wszystko wytłumaczy i pomoże. Sam skorzystałem i jestem zadowolony, spalanie też spadło przy okazji i moim zdaniem ma troszkę lepsze odejście szczególnie z dołu :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 grudnia 2014, 23:19 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Włąściwie wystarczy tylko dwie dobre świece na 3 i 4 cyl. Resztę można sobie darować ;) :rotfl:, bo 3 i 4 cylinder jest w środku silnika i najbardziej się grzeją i dlatego w tych silnikach(pochodnych m52tu), układ chłodzenia skonstruowany jest tak, że strumienń cieczy kierowany jest w pierwszym rzędzie między 3 i 4 cyl.
Dobra.. koniec głupich żartów(chociaż napisałem właściwie prawdę).
Wymiana świec może coś da, ale to jest tak jak zamiatanie śmieci pod dywan.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 03:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
temp na 3 i 4 nie ma nic do zaplonnosci świec i przepalania mieszanki i z tego powodu rownej pracy :) tzn umowmy się ma ale to sprawy drugorzedne. tu znaczenie ma napiecie pobierane od świec, im silnik wolniej kreci tym wyzsze napiecie jest potrzebne do wytworzenia odpowiednio silnego luku elektrycznego na swiecy. wyzsze wymagane napiecie od cewki zaplonowej, dlatego silnik zaczyna pracowac z zwiekszą kulturą i ma większą elastyczność (nie gubi zapłonów podczas przyspieszania, gdy silnik jest pod obciązeniem, wtedy świece również potrzebują wyższego napięcia, by przepalić mieszankę)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 08:24 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
pawelos666-ja się oczywiście ze wszystkim co napisałeś zgadzam i swoją drogą to w większości silników dąży się do tego żeby spalanie/warunki spalania w każdym z cylindrów były zbliżone(inaczej w każdym cylindrze byłaby świeca o innej ciepłocie i przerwie :rotfl: ). Ma to wpływ też własnie na równomierne obciążenie całego układu zapłonowego.
Co do 3-4cyl. napisałem o zaworze DISA, bo dzieli ten zawór kolektor ssący "na pół" właśnie między cyl. 3 i 4.
Jeśli występują jakieś nieszczelności czy nieprawidłowa praca/sterowanie tym zaworem, to mogą występować nierównomierne napełniania cylindrów itd... i co za tym idzie wypadanie zapłonu.
Świece i cewki można sobie przecież dla próby przestawić(np. 3 z 1 i 4 z 6) i wtedy będzie wiadomo czy wskazana jest wymiana przynajmniej samego kompletu świec(bo może coś cewki knocą :luka: ).
I to jest: jazda polska :hyhy:

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bez wymiany calego kompletu nikt nie jest w stanie powiedziec czy bedzie ok po wymianie/zamianie dwoch swiec mozna sie dowiedziec zupelnie nic patrzac na ilosc przypadkow w m54 :) . cieplota np 6 ngk pokrywa w m54 nawet silniki podlane i z lpg. np m5 e39 ma te sama cieplote przy ponad 400 koniach po modyfikacjach mapy i dolotu co m54 (chula nawet na boschu na cieplocie 7 ledwo sie nagrzewają), przypominam że zdrowa seria wykreca do 380 koni. po prostu na swiecach z m54 wypada zaplon na nizszych obrotach bo pobieraja duze napiecie a wieksza przerwa miedzy elektrodami dodatkowo zwieksza to napiecie. silnikt ktory pracuje na wysokich obrotach pobiera juz duzo nizsze napiecie i wtedy nie ma wiekszego znaczenia jaka swieca bedzie w silniku. jednak na elastycznosc silnika i prace na biegu jalowym oraz schodzenie do 600 obr i odpalanie ma wplyw. zimny silnik 5s odpalony na dobrych swiecach bedzie calkiem inaczej chodzil. tu temp tez nie ma zadnego znaczenia, bo jaką moze miec on temp po 5 sek? roznice o ktorych piszesz na garach nie maja wiekszego znaczenia przy zastosowaniu dobrych swiec nawet spore podlanie, niska lambda nie powoduje problemu. to to jest dla takiego r6, skoro r4 musi sobie z tym poradzic, tam roznice w pobieraniu napiecia sa duzo wieksze jako przyklad np 1.8t 163km (cewki na lpg palą się prawie na codzien)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 11:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Ja chciałem wyeliminować możliwe niekorzystne, nierównomierne-niejednakowe napełnianie cylindrów powietrzem. Ma to wpływ na powstawanie wypadania zapłonów w cyl. 3 i 4. Jeśli zawór DISA jest nieszczelny lub działa/jest sterowany nieprawidłowo, to takie nieprawidłowości mogą wystąpić. Kanały(główne) do cyl. 3 i 4 w kolektorze ssącym są usytuowane najbliżej zaworu DISA. Biorąc pod uwagę zadanie zaworu DISA, jego nieszczelność lub niestabilna praca może doprowadzać do "podssysania" jeden drugiemu(cylindrowi) lub też niekontrolowanych "odbić" słupa powietrza wewnątrz kolektora. DME może nie nadążać ze zmianami czasów wtrysków itd w takim bałaganie i zapłony wypadają.
Oczywiście można powiedzieć, że da się jeździć z odłączonym zaworem(ja sam tak jeździłem-z uszkodzonym ale stale otwartym) ale albo- albo. No i tyle.
Nowe świece mogą zakamuflować problem/ przyczynę.
I wcale nie jestem przeciwnikiem doboru i wymiany świec, bo to jest okresowa konieczność a z tego wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy tylko jeździ i narzeka bo wkręcili mu katalogowe i silnik ledwo zipie :rotfl: ;)
Każdego trzeba traktować osobno-tak jak sam pawelos666 to robisz.
Tylko warto sprawdzić czasem przyczynę takiej sytuacji.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 11:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
disa to chyba podstawa w tych silnikach :) 2 świece nic nie dadza w przypadku uszkodzonej disy, jezeli swiece sa stare i wypadaja zaplony to nowa disa tez nic nie da...hah 8)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 11:41 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
A żebys wiedział :hyhy: , że to podstawa płaskiego i wysokiego momentu w dużym przedziale obrotów-na tym i na drugim vanosie właśnie się opiera różnica między M52 a M52TU-czego pochodną jest M54.
Ja przecież z nutką :D złośliwego głupiego żartu napisałem o wymianie tylko świec na 3 i 4 cyl.
Zresztą napisałem "koniec głupich żartów"!!!!!!!
Za cenę nowej disy można kupić ze 3 komplety "świec jak igła".
Dobra :) :D nara, bo mam konieczną troszkę dłuższą przejażdżkę.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 13:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
RobertTOEZ, Wykręcałem dise i wyglądała ok, ale sprawdzę ja tak jak pisałeś wyżej czy się otwiera itd.
Co do świec mam komplet nowych NGK. Były podmieniane cewki miejscami, wymieniony filtr paliwa z regulatorem, wymieniona odma z przewodem którym spływa olej do miski. Wcześniej wypadał tylko 3 cylinder, teraz doszedł również 4.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 grudnia 2014, 13:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
podmiana cewek i swiec miejscami to loteria jednemu sie uda na 10 przypadkow, taką podmiane możesz z góry olać. zazwyczaj poprawia się praca na 2 miesiace jesli swiece nowe. wymienia sie swiece i fajki jezeli sa starsze niz 5 lat. jak nie przynosi efektu dopiero dlubiemy przy aucie. podmiane cewek kolejnoscią to strata czasu. kupuje sie 1-2 nowe i podmienia za kazdą pare. testujac pod obciazeniem silnik najlepiej na lpg mozna pozniej cos stwierdzic wykluczyc uklad zaplonowy.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL