BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 4 grudnia 2015, 18:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Czyli jest dobrze już, to najważniejsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 4 grudnia 2015, 18:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Tak, lepiej już nie będzie. Zapomniałem dodać że wymieniłem 2 sondy te przed katami i po tym właśnie silnik przestał zamulać po nagrzaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 4 grudnia 2015, 19:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
To nie wychodziło Ci to wtedy w LIVE DATA w INPIE ? :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 12 grudnia 2015, 11:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 21
Lokalizacja: wiesemscheid de
Moje BMW: bmw e46 330ci
Witam. ja mam troche wekszy problem kolego niz ty. z moim bmw e46 330ci 2000r, stasznie faluja mi obroty na zimnym jak i na ciepłym silniku. Na zimnym silniku słychać jakieś stuki w okolicach silnika. jak zostawie go na około 2 do 4 minut bez dodawania gazu, to zaczyna chodzić jak nie na wszystkie gary. Może wy wiecie co to za przyczyna ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 20:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M46
Witam, BMW E46 316i mam problem z opadającymi obrotami silnika po dodaniu gazu tak mi opadają obroty, że często mi silnik gaśnie .
Według elektryka problemem jest Wariator faz rozrządu, mam też przecieki z elektrozaworów vanos.
Co według was może być przyczyną spadających obrotówsilnika?

https://www.youtube.com/results?search_ ... 5ce+obroty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 stycznia 2016, 20:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M46
Witam, BMW E46 316i mam problem z opadającymi obrotami silnika po dodaniu gazu tak mi opadają obroty, że często mi silnik gaśnie .
Według elektryka problemem jest Wariator faz rozrządu, mam też przecieki z elektrozaworów vanos.
Co według was może być przyczyną spadających obrotówsilnika?

poniższy link jest właściwy......

https://www.youtube.com/watch?v=zs1l61SECz0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 6 stycznia 2016, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B20
Witam po wysłuchaniu porad kolegów z forum wyeliminowałem błąd czujnika wałka rozrządu strona wydechowa wymieniłem czujnik błąd zanikł lecz objawy nadal pozostały. Błędy które teraz pokazuje INPA to nr 227 i 228 błąd sondy lambda przed katalizatorem bank 1 i bank 2. Auto nadal faluje niezalerznie od stopnia nagrzania silnika oraz gaśnie przy schodzeniu z obrotów jak np dojeżdrzanie do skrzyzowania :dobani:
ZAOBSERWOWAŁEM że jak odłącze wtyczke od przepływomierza auto mi niezgaśnie bez wtyczki w przepływomierzu podrużuje się dużo lepiej nawet nieszarpie przy ruszaniu na zimnym silniku teraz nasuwa się pytanie czy to przepływka czy poprostu gdy odłacze przepływke włanczasie tryb awaryjny i auto jedzie dobrze?? dodam jeszcze że w INPIE parametry ROUGH przy dodaniu gazu wychodzą poza skale !!!
Moze coś ktoś jest wstanie doradzić męcze się z tym problemem drugą zime ;///


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 9 stycznia 2016, 13:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Szukaj lewego powietrza w dolocie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 13 stycznia 2016, 15:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
Z związku z tym że jak zawsze jest duża ingerencja (może nawet cenzura :rotfl: )ze strony rządzących którzy potrafią nawet zmienić treść moich wiadomości tutaj to tym którzy piszą do mnie na PW z związku z problemem falowania że nie znaleźli tutaj rozwiązania i wszystkich informacji (bo oczywiście zostały usunięte gdyż wszystko krok po kroku opisywałem ;) ) zapraszam na maila bo szczerze nie chce mi się kłócić po raz kolejny i pisać tego samego a i tak jakiś ekhm zaraz to usunie lub zmieni pod argumentem władzy :spi:
jablonskiv@gmail.com - niektórym już pomogłem także w razie co pisać jak będę wstanie coś podpowiem :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 1 lutego 2016, 19:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Panowie o co powiecie na taki stan rzeczy. Pacjent E46 M54B22. Problem polega na tym, że jak dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam luz i toczę się, obroty spadają do 750 obr/min i delikatnie falują jak widać na filmiku dopóki auto się nie zatrzyma w miejscu. Silniczek krokowy czyszczony nic nie pomogło. Nowa odma i przewody, dalej to samo. W silniku błędów brak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 1 lutego 2016, 23:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 181
leszczu24 napisał(a):
Panowie o co powiecie na taki stan rzeczy. Pacjent E46 M54B22. Problem polega na tym, że jak dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam luz i toczę się, obroty spadają do 750 obr/min i delikatnie falują jak widać na filmiku dopóki auto się nie zatrzyma w miejscu. Silniczek krokowy czyszczony nic nie pomogło. Nowa odma i przewody, dalej to samo. W silniku błędów brak.



I Ty to nazywasz falowaniem? Wybacz ale chyba już przesadzacie...
To zwykłe minimalne różnice obrotowe wynikające z pracy silnika spalinowego...
Ostatnio jechałem Nissanem 350 Z i tam takie "falowanie" to norma nawet większe wynikające z pracy i dawkowania paliwa na postoju, w nowej Lagunie również. Ja wiem że właściciele BMW są w tej kwestii przeczuleni bo sam do tych wariatów należę (ale chyba mam prawo po tym gównie które musiałem przejść :P) ale może już nie oczekujmy stania w miejscu wskazówki obrotomierza bo to niemożliwe, chyba że na zgaszonym silniku :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 2 lutego 2016, 01:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Witam. Chciałbym się podzielić z Wami moim ostatnim spostrzeżeniem. Otóż wywaliło mi błąd czujnika wałka od strony wydechu. W zasadzie już chciałem zamawiać nowy ale postanowiłem z głupia frant tam zajrzeć. Jakież było moje zdziwienie gdy po odpięciu wtyczki od czujnika i w samym czujniku i we wtyczce na stykach znajdował się olej. Co zrobiłem, przemyłem wszystko rozpuszczalnikiem, przedmuchałem i podpiąłem z powrotem. Moje hipotezy są dwie, albo rozszczelnił się sam czujnik ze starości albo przepuszcza gumowy pierścień uszczelniający i jakoś "hydrofobowo" olej sobie tam się jakoś do wewnątrz dostał zakłócając przekaz informacji do ECU, aż do momentu zerwania połączenia z czujnikiem (stąd ten błąd) Ale wracając, po wyczyszczeniu i przedmuchaniu od jakiś trzech tygodni nie mam problemów z falowaniem. I nie piszę tak dlatego, że w to wierzę i tak sobie wmawiam ale całkiem poważnie. Wskazówka obrotomierza stoi pięknie jak wryta - wyżej (jakieś 800-850obr/min) - podczas rozgrzewania silnika na "niebieskim polu" - gdzie wcześniej potrafił mi silnik nawet zgasnąć - i docelowo ok 750 przy nagrzanym silniku. Jednym słowem bajka. Moja rada, zajrzyjcie sobie do czujnika od strony wydechu odpinając wtyczkę, a nóż ktoś ma ten sam problem co ja. Bo w zasadzie cały czas mam, bo oprócz przedmuchania nic więcej ni robiłem, po prostu czekam czy olej znowu się tam dostanie, wtedy go wyciągnę i albo wymienię albo(mam nadzieję) sprawę załatwi nowy uszczelniacz.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 6 lutego 2016, 17:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 440
Lokalizacja: Ełk
Moje BMW: E46 330d+ E60 530xd+
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896
czy to normalne na zimnym silniku ? 330d
takie skoki + od czasu do czasu budą zatrzęsie delikatnie
jak się już nagrzeje to nie ma czegoś takiego

_________________
ObrazekObrazek
było E36 1,8IS ...........................................................................................jest E46 330D
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106436.........http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 6 lutego 2016, 18:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jest to spowodowane prawdopodobnie podgrzewaczem, sprawdz jeszcze bledy, nie jest to zadna powazna usterka poniewaz silnik na niskich obrotach pracuje ok

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 7 lutego 2016, 00:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Tak u mnie wyglądają obroty po oczyszczeniu tej wtyczki od czujnika. (Te 1500obr to moja noga). Wcześniej obroty latały jak chciały, potrafił nawet zgasnąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 lutego 2016, 14:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B44
Mam błąd czujnika wałka rozrządu wylotu wiec czy po wymianie trzeba kasować błąd czy sam dojdzie do siebie i będzie dobrze chodził. Objawy to gorsze przyspieszenie ,słabszy i nieszczęsne falowanie z którym walcze ale raczej to nie od czujnika tak mi się wydaje.M54B25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 8 lutego 2016, 14:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Po prostu wymień czujnik. Błąd możesz skasować, ale nie musisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 11 lutego 2016, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: [e90] 318d
Kod silnika: m47
Co może powodować tego typu falowanie?

http://speedy.sh/U7WKK/VIDEO0035.3gp

Wymieniłem świece i częstotliwość zdarzenia zmniejszyła się, chociaż sporadycznie jeszcze się przydarza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 11 lutego 2016, 14:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
VADIM napisał(a):
leszczu24 napisał(a):
Panowie o co powiecie na taki stan rzeczy. Pacjent E46 M54B22. Problem polega na tym, że jak dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam luz i toczę się, obroty spadają do 750 obr/min i delikatnie falują jak widać na filmiku dopóki auto się nie zatrzyma w miejscu. Silniczek krokowy czyszczony nic nie pomogło. Nowa odma i przewody, dalej to samo. W silniku błędów brak.



I Ty to nazywasz falowaniem? Wybacz ale chyba już przesadzacie...
To zwykłe minimalne różnice obrotowe wynikające z pracy silnika spalinowego...
Ostatnio jechałem Nissanem 350 Z i tam takie "falowanie" to norma nawet większe wynikające z pracy i dawkowania paliwa na postoju, w nowej Lagunie również. Ja wiem że właściciele BMW są w tej kwestii przeczuleni bo sam do tych wariatów należę (ale chyba mam prawo po tym gównie które musiałem przejść :P) ale może już nie oczekujmy stania w miejscu wskazówki obrotomierza bo to niemożliwe, chyba że na zgaszonym silniku :rotfl:


Pytam się tylko, bo w innym autach jakie użytkuje lub miałem czegoś takiego nie spotkałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie wolnych obrotów - Drugi Update i nowy FILM
PostNapisane: 12 lutego 2016, 00:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Sebusebus napisał(a):
Co może powodować tego typu falowanie?

http://speedy.sh/U7WKK/VIDEO0035.3gp

Wymieniłem świece i częstotliwość zdarzenia zmniejszyła się, chociaż sporadycznie jeszcze się przydarza.

Wrzuć filmik na YT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL