BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 29 listopada 2012, 18:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43
Mam w swojej betce problem z EWS. Mianowicie blokuje mi drzwi, odcina zapłon i rozrusznik. Chciałem wyciągnąć moduł, ale nie mogę go zlokalizować. W każdym E36 które miałem był za schowkiem na rękawiczki. Tutaj mam pusto. Pod kolumną kierowniczą tak samo brak EWS. Sprawdzałem pod podstopnicą lewą obok pedałów, tam jest tylko moduł wycieraczek, ten z niebieską wtyczką. Mam więc pytanie: Gdzie się znajduje w tym aucie moduł od EWS?? Czy jest możliwość, że jest to jakaś przejściowa wersja(1994) i jest on umieszczony w jakimś dziwnym miejscu? Dodam, że pod fotelem kierowcy też sprawdzałem przy okazji podstopnicy. Z góry dziękuję za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 29 listopada 2012, 19:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 114
Lokalizacja: TARNOBRZEG
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52b28TU
możliwe że go poprostu ktoś ukrył co by złodziejaszek nie miał łatwo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 29 listopada 2012, 19:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
damian323i napisał(a):
możliwe że go poprostu ktoś ukrył co by złodziejaszek nie miał łatwo


kto kradnąć BMW szukał by modułu EWS i w jakim celu :D





EWS nie blokuje drzwi...

może to nie kwestia EWSu... ?? powinien być za schowkiem i tylko tam był seryjnie montowany
moze ktoś coś rzeźbił i jest razem z DME schowany po prawej stronie w komorze silnika...

jesteś pewien że masz wogóle EWS ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 29 listopada 2012, 20:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43
Zapomniałem dodać, że nie ma go razem z DME, tam tez sprawdzałem. EWS jest na 100%, coś mi przecież musi odcinać zapłon;) Co do blokowania drzwi, to mam poprostu zaryglowane zamki i nie mogę odpalić samochodu, dopiero muszę odłączyć aku i dopiero auto da się uruchomić. Blokuje się za każdym przekręceniem kluczyka w celu otwarcia/zamknięcia drzwi. Myślałem, że może być jakieś przebicie na kablach od centranego, ale wszystko posprawdzałem, teraz to już tylko szukać tego modułu..... Poza tym po rozkodowaniu winu widnieje tam informacja o immo. Nie mam już pomysłu gdzie go szukać.... Czy istnieje możliwość, że w 1994 roku szła jakaś przejściowa wersja w której może być coś pozamieniane? Takowe słuchy też do mnie doszły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 26 marca 2013, 23:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 35
Posty: 1
Moje BMW: e36 316
Witam. mam podobny problem jak kolega wyzej w mojej e36 316 compact zamknolem wieczorem drzwi z klucza bo pilota nie posiadam centralny zamek zadzialal. na nastepny dzien chcac sie przejechac zdziwilem sie jak przy otwieraniu drzwi nie zadzialal centralny zamek... ale pomyslalem slaby akumulator albo cos w tym stylu po wlozeniu kluczyka do stacyjki przekrecilem w celu odpalenia wiec zapalily sie kontrolki ale jak dalej przekrecilem zero reakcji akum jest dobry... wiec pytam sie was koledzy forymowicze co z tym zrobic czytalem ze mozliwe ze jest to modol ews. nie posiadam kluczyka z immo wiec podejrzewam ze immo to centralny zamek w pewnym sensie. co zrobic aby zamek zadzialal i auto odpalilo... prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 6 maja 2013, 23:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 358
Lokalizacja: Czaplinek
Moje BMW: E36
Kod silnika: M57n
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136134
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133072
Były sedan
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123225
Pierwsze 328i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91224
Witam, odgrzeję trochę kotleta :) Mam problem ze swoim ews-em II w m52b28. Problem polega na tym że muszę zapisać numer ISN do modułu EWS, a moja inpa za nic w świecie nie chcę nawiązać połączenia z owym imo :/ Łączy się ze wszystkimi gratami z auta (motor, buda itp), a z ews nic ;/ Dodam że auto jest po swapie z m42b18 i w nim oryginalnie nie było ews. moduł schowany jest w puszcze bezpieczników. W rozpisce pinów EWS doszedłem że z modułu do gniazda diagnostycznego powinny być dwa przewody pin4 i pin15 w gnieździe. U mnie 4 jest pusty, ale wiązka nie była cięta ani nic a gniazdo jest z m52b28 także tak było oryginalnie :( Czy może być że inpa nie ogarnia immo ? Czy interfejs do bani ??:( Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

_________________
Oceń moje śmigło ;)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133072

Było: e30 320i, e36 325tds, e36 coupe 320i, swap 328i e36, e39 m57d30, e30 m50b25nv, e36 sedan m52b28, e30 s50b30US
Jest: e32 740iL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z EWS
PostNapisane: 28 stycznia 2016, 20:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Witam, czy ktoś znalazł rozwiązanie tego tematu? Znajomy ma identyczny problem. Czasem pomaga otwarcie i zamkniecie kluczykiem tylnej klapy, tyle,że jest to krótkotrwała poprawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL