BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 19:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 09:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
Witam, jestem nowy na forum, więc z góry przepraszam za błędy, ale na nich się uczę ;)
Więc tak posiadam BMW E36 1,8IS sedan z `92 roku. Około dwa tygodnie temu zgubiłem klucz do auta... na szczęście otwarta była szyba kierowcy, lecz wyciąganie "guzika" nie otwierało drzwi, sprawdziłem wszystkie, następnie próbowałem otworzyć drzwi za pomocą klamek w środku lecz też to nic nie dało. Odpięcie aku nie pomogło. Jako, że był to ostatni klucz musiałem wyjąć wkładkę z drzwi kierowy, więc poprosiłem kolegę i on za pomocą młotka i śrubokrętu otworzył auto... wyjąłem klamkę z wkładką i dorobiłem klucz. Pasuje on idealnie. Lecz alarm odcina zapłon- tak mi powiedziano. Alarm jest fabryczny, bez pilota. Włącza się wraz z centralnym zamkiem przez zamknięcie drzwi. W tej chwili alarm ciągle jest włączony. Klucz otwiera tylko dane drzwi- centralka nie działa, światło w środku ciągle się świeci nawet przy zamkniętych drzwiach, oczywiście lampka jest na tym trybie. Alarm jest tylko świetny, bez syreny. Auto nie ma immo. I chyba najważniejsze, w klamce drzwi jest zamocowany taki czujniczek, przełącznik nie wiem jak to nazwać, to było zamocowane do wkładki w tej chwili wisi na kabelkach, ale jest w nich prąd i jest on sprawny. Proszę o pomoc... Najchętniej skontaktowałbym się z kimś kto wie o co chodzi telefonicznie w miarę możliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 09:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
W tej chwili przednie drzwi są otwarte, za pomocą kluczyka, lecz tylne wciąż blokuje centralka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 09:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
igi napisał(a):
I chyba najważniejsze, w klamce drzwi jest zamocowany taki czujniczek, przełącznik nie wiem jak to nazwać, to było zamocowane do wkładki w tej chwili wisi na kabelkach
To zamontuj go jak w starym zamku, to jest krańcówka i bez tego centralny nie zadziała, taj jak alarm.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 09:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
Nie, nie oten czujnik mi chodzi, wiem jak wygląda krańcówka, chodzi mi o malutką kosteczkę, która na górze ma malutki przełącznik, wielkości główki zapałki. Gry przekręca się kluczyk we wkładce on czegoś dotyka i daje impuls czy coś takiego, tak mi to tłumaczono.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 10:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
Więc ten włącznik/ wyłącznik, o który mi chodziło wygląda tak: http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... ,s:0,i:137


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 23:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
To jest krańcówka zamka, bez tego centralny nie odpali, alarm również
Kod:
łącznik krańcowy (en: microswitch), zwany również wyłącznikiem krańcowym, krańcówką bądź wyłącznikiem bezpieczeństwa; jest to łącznik drogowy powodujący otwieranie skuteczne (inaczej otwieranie niezawodne), tzn. dające pewność, ze wszystkie zestyki główne łącznika są otwarte, gdy manipulator (napęd) łącznika jest w położeniu otwarcia, a ruchoma napędzająca część maszyny osiągnie położenie krańcowe;

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 2 grudnia 2012, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
No dobrze, to przyczynę już mamy, tylko jeszcze jedna sprawa. Kolega, który otwierał mi auto wyłamał coś w zamku, taki bolczyk. Krańcówka jest podpięta, dochodzą do niej dwa kable i są podpięte. Kable te są wystarczająco długie żeby móc go przeciągnąć na zewnątrz auta. Zrobiłem tak, że krańcówka mam w ręku stojąc na zewnątrz auta, wciskam ten guziczek i próbuję zamknąć, otworzyć auto, ale nic to nie daje... czy mogło się coś uszkodzić? A może ten guziczek powinien stykać się z czymś metalowym, żeby dotknąć masy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 2 grudnia 2012, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kolego,
Szkoda ze tak po barbarzyńsku potraktowałeś z kolegą zamek :zabawa: . Nauczka na przyszłość jak się ma tylko jeden klucz to natychmiast należy dorobić następny. Jak ktoś nie chce inwestować w orginalny z ASO to wystarczy w pierwszym lepszym punkcie dorabiającym kluczyki taki zapodać.

A w temacie. Podejrzewam iż zeby włączyć lub wyłaczyć cenralny i alarm muszą być zamknięte drzwi (czyli krańcówka od zamka musi przekazywać sygnał iż drzwi są zamknięte). Wtedy ten mikroswitch przy zamku powinien w zależności od ustawień połżeń kluczyka przekazywać odpwiedni rozkaz do centralki alarmu.
Przy demontażu zamka musieliście coś przekombinować :-(. Może ten ułamany bolczyk wchodził w ten switch?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 uzbrojony alarm z kluczyka
PostNapisane: 3 grudnia 2012, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42
Kurcze prawdę mówiąc to nie wiem, jutro umówiłem się z elektomechanikiem, wspominał coś o zrobieniu jakiegoś obejścia cokolwiek to znaczy... Na innym forum wyczytałem coś o jakiejś metodzie, że alarm i centralka w BMW są sterowane plusem i poprzez skierowanie plusa w stronę centralki za pomocą pinów można otworzyć auto :) mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić, bądź też będę zmuszony zdemontować cały alarm zapewne też centralny, a w późniejszym czasie założyć nowy :) Jeśli wiecie co z tym można jeszcze zrobić to proszę o pomoc, bo jutro będzie decydujący dzień...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL