BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB20
witam

Jak w temacie , jaki powinien być czas wtryskiwaczy dla silnika M52TUb20 ? dziś gdy wróciłem z pracy podłączyłem kontrolnie auto pod INPE. Błędów nie miałem ale czas wtryskiwaczy na rozgrzanym silniku i na postoju wynosił 1.9-2.0 Czy to nie zbyt mało? kiedyś gdzieś czytałem ,że prawidłowe wartości to 2,5-3,0 Czym ewentualnie może być to spowodowane ?

pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 20:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
możliwe, że masz zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB20
AndrewP4 napisał(a):
możliwe, że masz zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej


czyli wina pompy ? myślałem że prędzej czujnik wałka rozrządu ssącego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 20:28 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 267
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54b32
Garaż: Było http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 90&start=0
Jest http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 28&start=0
Czas wtrysku ma wynosić około 2.2 ms. Te wartości 3.0 co piszesz to raczej cisnienie na listwie wtryskowej a nie czas wtrysku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 20:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 206
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Nie wiem jak m52tu ale m52 na pojedyńczym vanosie powinien miecz na jałowym czasy około 3,5 ms.
Jeśli miał byś za wysokie ciśnienie paliwa to wina regulatora ciśnienia paliwa a nie pompy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 21:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB20
parcelant napisał(a):
Nie wiem jak m52tu ale m52 na pojedyńczym vanosie powinien miecz na jałowym czasy około 3,5 ms.
Jeśli miał byś za wysokie ciśnienie paliwa to wina regulatora ciśnienia paliwa a nie pompy.

a jest jakiś sposób na sprawdzenie tego regulatora ciśnienia ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 44
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46 Compact M-Pak II
Kod silnika: M54B25
Mam m54b25 w e46 i też mam czasy wtrysków ok 2.0 - 2.1 ms. Ponadto walczę z opóźnioną reakcją na gaz a to może być właśnie związane z za krótkimi czasami wtrysku.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=115900&start=75 - wątek na bmw-klub.pl

Kolega, który ma taki sam silnik i też problemy, dotarł do informacji że czasy powinny wynosić ok 3 ms. Ma znajomego z m52tub28 i u niego te czasy wynoszą właśnie 3 ms. a ponadto ogólne spalanie jest niższe! Podobno wynika to z tego, że wtryskiwacze nie pracują w pełnej sekwencji, tak jak powinny - czyli każdy w określonym czasie cyklu tłoka. Pracują w innym trybie - półsekwencja lub full group - czyli na zmianę 3 i 3 wtryskiwacze albo wszystkie na raz. A w związku z tym czasy są krótsze.

Czy jest jakiś sposób aby podglądnąć pracę poszczególnych wtryskiwaczy? W INPIE podane są tylko czasy ogólne.
Nagrałem film pokazujący reakcję przepustnicy, zaworu wolych obrotów i czasy wtrysku:
https://www.youtube.com/watch?v=FYBaJAF0o14

Silniki M54 i M52tu są bardzo zbliżone - podwójny vanos, elektroniczna przepustnica, więc sterowanie pewnie też jest bardzo podobne.

perzyk4 >
Czy zauważyłeś u siebie opóźnioną reakcję na dodawanie gazu? Taką jak na filmie który nagrałem:
https://www.youtube.com/watch?v=AFOgiMO1G0I
Czy masz tak, że obroty lekko zafalują - po przygazowaniu opadają ciut za nisko i dopiero się stabilizują?

U mnie ciśnienie na listwie powinno wynosić 3,5 bara - i tyle jest - sprawdziłem. Nie mam żadnych błędów na kompie, podobno wszystkie parametry książkowe... no to jak to jest z tymi czasami? Są za krótkie czy nie? A jeśli nie to dlaczego silnik zafaluje i się przydławia i ogólnie jego praca jest mułowata?

PS.
Można zmierzyć ciśnienie na listwie wtryskowej - to da pogląd co jest nie tak i czy regulator działa.

_________________
BMW 325ti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 18 grudnia 2012, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB20
to co zauważyłem to to że jak rozpędzam auto z wciśniętym gazem bez kickdowna (mam automat i linkę gazu) to auto zbiera się bardzo powoli a obroty gdy dojdą do 3 tys to za chwilę spadają same pomimo że pedał gazu jest w tej samej pozycji. Poza tym auto pali trochę więcej a gdy na przykład dojeżdżając do skrzyżowania bez gazu i hamowania to obroty falują od około 750-1000 i za chwilę się stabilizują.Natomiast z kickdown auto jeździ i zbiera się jak powinno ,błędów w inpie brak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52TUB20
i co ? miał ktoś podobne objawy ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] skrócony czas wtryskiwaczy?
PostNapisane: 25 grudnia 2012, 18:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 48
Posty: 141
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46 Coupe Z3 3.0i
Kod silnika: m50b32,M54B30
Silniki m52TU a potem m54 od 2,0 do 2,8 mają takie same wtryskiwacze.(M54B30ma już większe)Siłą rzeczy czasy wtrysków na wolnych obrotach w silnikach z mniejszą pojemnością będą krótsze.Silniki m52 na pojedynczym Vanosie to zupełnie inna bajka więc nie ma co porównywać.

_________________
GG 9597379


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL