BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 06:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, 09:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Witam,
Zakładam temat bo już trochę zgłupiałem czytając masę wątków... i nie wiem co mi dolega. Na wstępie: e46 320d 150 koni rok 09.2003. automat.
Wszystko było okej do dzisiaj rano. Dodam że miałem padnięty akumulator auto stało 4 dni nie ruszane (choć wątpię by to coś miało do sprawy). Problem jest następujący:
Wsiadam rano do auta po postoju przez noc (temp na dworze -8). Odpalam... auto ma problem jakby trochę się dusiło, wraca do normy za chwile znów pofalują obroty (trwa to nie długo) i delikatnie potrzęsie budą. Obroty się stabilizują. Wbijam D i ruszam... i teraz najlepsze... przy dodawaniu gazu słychać taki głuchy "trzask" tudzież "mini strzał". Słyszą to przechodnie. Trzask jest nie regularny. Może być 5 razy pod rząd w 6 sekund albo raz na 20 sekund. Dodam że na oko powyżej 2000 obrotów nic nie trzaska... mogę to porównać z zakrętką od frugo ale 200 razy głośniej :)
Po robocie, po 8 godzinach wsiadam odpalam (temp na dworze -6) ten sam problem. Ruszam dodaje gazu słychać "trzaski" czy "mini strzały" tak jakby coś się przycinało, telepie mocna budą i leci mega ciemny dym z wydechu. Stoję na światłach to samo. Generalnie na oko jak silnik osiągnie 60 stopni problem całkowicie ustaje i wszystko chodzi cicho elegancko i nie dymi. Dodam że auto zbiera się normalnie. Niedawno czyściłem EGR bo był zasyfiony. Kiedyś ten problem miałem (w sierpniu) ale minął... do dzisiaj.

Dziękuję za pomoc i wskazówki :)

Zamieszczam zrzut z Inpy. Bieg neutralny, silnik rozgrzany do 85 stopni.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 13 grudnia 2012, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
edytowałem temat, dodałem foto. Będę wdzięczny za wskazówki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 13 grudnia 2012, 23:41 
wtryskiwacze wyglądają ok, raczej w innym miejscu szukałbym problemu. Nie jakichś błędów na komputerze?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 09:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Jedyny błąd jaki mam to błąd świecy na 3 cylindrze... Zrobiłem dzisiaj test wtrysków Inpą rano na zimnym silniku (selective mass) z racji tego że tylko na zimnym mam ten problem. No i własnie na zimnym silniku 3 cylinder czasami łapie trzaski, czyli wchodzi na czerwone pole na minus na biegu neutralnym...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 09:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Co to może byc? Moze przepływka, albo czujnik wałka, no bo na pewno nie świeca... Jest blad swiecy, sa rozjazdy wtrysku na danym garze na zimno ale to nie moze byc swieca... Szukaj dalej. :mur: :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 10:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 297
Moje BMW: R12S
Kod silnika: m57n
Garaż: niebmw s4, był: e39 turas z m57, był: e46 330d 303@705
trzaski jak najbardziej mogą pochodzić z zacinającego się wtrysku

w pierwszej kolejności sprawdź sobie inpą ciśnienie na szynie CR na zimnym, czy czasem nie faluje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 10:52 
przemek530d napisał(a):
trzaski jak najbardziej mogą pochodzić z zacinającego się wtrysku
więc może świeca nie grzeje i zacina się wtrysk na zimnym silniku, a jak już się rozgrzeje to jest ok. No, ale ja się za bardzo nie znam więc tak tylko strzelam.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 16:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Ok, zrzut na ciepłym silniku, ciśnienie na szynie... wygląda na to, że w normie. Jeszcze muszę zrobić na zimnym...
Też się zastanawiał czy spalona świeca na 3 cylindrze nie powoduje tego że wtrysk się zwiesza... choć wydaje mi się że jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Przepławka odpada nie te objawy... sam już nie wiem co, ale wpienia mnie to.
Obrazek

Tutaj zimny silnik, 3 minuty po rozruchu podgazowany do 2000 obrotów na neutralu
Jak widać trzeci gar na czerownym polu... i tylko na zimnym silniku.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 90
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
Fresco napisał(a):
Ok, zrzut na ciepłym silniku, ciśnienie na szynie... wygląda na to, że w normie. Jeszcze muszę zrobić na zimnym...
Też się zastanawiał czy spalona świeca na 3 cylindrze nie powoduje tego że wtrysk się zwiesza... choć wydaje mi się że jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Przepławka odpada nie te objawy... sam już nie wiem co, ale wpienia mnie to.
Obrazek

Tutaj zimny silnik, 3 minuty po rozruchu podgazowany do 2000 obrotów na neutralu
Jak widać trzeci gar na czerownym polu... i tylko na zimnym silniku.
Obrazek

Kolego ewidentnie widać że trzeci wtryskiwacz niedomaga jak jest zimny a jeśli chodzi o swięcę uwaloną na tym cylindrze to nie ma nic wspólnego z pracą wtryskiwacza, jedynie przy rozruchu silnika gdy jest zimno pogarsza się rozruch silnika i lekkie drgania silnika ale po krótkim czasie ustaja ja u siebie przed mrozami wymieniłem wszystkie swiece bo trzy były uwalone i teraz pali naa dotyk a przed wymiana puszczał dyma niebieskiego i miał silnik drgawki ale tylko przez chwilę u ciebie wtrysk do roboty lub do wymiany i wtedy wszystko wróci do normy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 90
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
Fresco napisał(a):
Ok, zrzut na ciepłym silniku, ciśnienie na szynie... wygląda na to, że w normie. Jeszcze muszę zrobić na zimnym...
Też się zastanawiał czy spalona świeca na 3 cylindrze nie powoduje tego że wtrysk się zwiesza... choć wydaje mi się że jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Przepławka odpada nie te objawy... sam już nie wiem co, ale wpienia mnie to.
Obrazek

Tutaj zimny silnik, 3 minuty po rozruchu podgazowany do 2000 obrotów na neutralu
Jak widać trzeci gar na czerownym polu... i tylko na zimnym silniku.
Obrazek

Kolego ewidentnie widać że trzeci wtryskiwacz niedomaga jak jest zimny a jeśli chodzi o swięcę uwaloną na tym cylindrze to nie ma nic wspólnego z pracą wtryskiwacza, jedynie przy rozruchu silnika gdy jest zimno pogarsza się rozruch silnika i lekkie drgania silnika ale po krótkim czasie ustaja ja u siebie przed mrozami wymieniłem wszystkie swiece bo trzy były uwalone i teraz pali naa dotyk a przed wymiana puszczał dyma niebieskiego i miał silnik drgawki ale tylko przez chwilę u ciebie wtrysk do roboty lub do wymiany i wtedy wszystko wróci do normy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 8
Lokalizacja: Preston
Moje BMW: e46, e30
Kod silnika: M47TU, M20
Kolego gdzies kiedys przeczytalem ze po odpaleniu swiece jeszcze dogrzewaja. Bierz kolektor do gory i swieca do wymiany twedy bedziesz wiedzial.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 15 grudnia 2012, 22:52 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Świece podgrzewają komorę spalania chyba, więc możliwe, że w 3 panują odpowiednie warunki pracy, a w tym z upaloną świecą już nie, do czasu, aż się rozgrzeje.

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 22:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 433
Lokalizacja: GiÂżycko
Moje BMW: F30 328i
Kod silnika: N20
Najpierw zmień świece. Brak optymalnych warunków (temp. zapłonu), i korekcja wychodzi po za zakres. Wtrysku nie dotykaj na razie. Uważaj przy wymianie świec, dzisiaj dwie mi się uje....ły, zostały w głowicy same żarniki (bardzo nie miło z ich strony)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 22 grudnia 2012, 14:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Ok. Chciałem dzisiaj podjechać wymienić tą świecę i pry okazji filtr paliwa. -8,5 stopnia. Auto nie odpaliło. Zapalił się CHECK. I wyskoczył następujący błąd: (zrzut sprzed dwóch dni bo dziś mi się powtórzył)
Obrazek

Nigdzie na forum nie mogę znaleźć czym może to być spowodowane. Rozumiem tylko tyle że ciśnienie paliwa jest za niskie...
Generalnie sprawa się pogorszyła bo jak auto nie złapie 60 stopni to mam nadal te trzaski z pod maski, oraz efekt jakby co jakiś czas pracował na 3 gary do tego wtedy dymi na czarno... Po świętach dopiero podjadę do mechanika bo teraz już nic nie zdziałam :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 13:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 297
Moje BMW: R12S
Kod silnika: m57n
Garaż: niebmw s4, był: e39 turas z m57, był: e46 330d 303@705
poruszaj/dociśnij wtyczkę na czujniku ciśnienia paliwa na szynie CR


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 9 stycznia 2013, 17:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Tak jak kolega gdzieś wspomniał, co ma świeca do pracy silnika po odpaleniu, ona niby dogrzewa ale kilka sekund, później już nie działa, a piszesz, że przejedziesz staniesz na skrzyżowaniu i to samo. Typowe niedomaganie wtryskiwacza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 9 stycznia 2013, 18:38 
KANO napisał(a):
co ma świeca do pracy silnika po odpaleniu, ona niby dogrzewa ale kilka sekund, później już nie działa
nieprawda, tu sobie poczytaj: viewtopic.php?p=1325341#p1325341


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d - padł wtryskiwacz czy coś innego?
PostNapisane: 12 stycznia 2013, 16:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
dobre jakby świece miały grzać non stop do osiągnięcia +30 za każdym razem to już dawno by po świecach było


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL