BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 09:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 02:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e39
Witam forumowiczów! (jak widać) Jestem tutaj nowy, a także jestem nowym szczęśliwym posiadaczem samochodu marki BMW:) Od ok 2 tyg posiadam BMW E39 (rok 96- najmłodsze może i nie jest no ale... :) ) i teraz tak... kupując moją bawarke dostałem jeden kluczyk ;/;/ i to jeszcze bez pilota ( w ogóle nie wiem czy to auto posiada centralny z pilotem), centralny zamek jest, zamykanie od środka też jest... chciałem dorobić sobie nowy kluczyk i pilocik(jestem laikiem w tej kwestii ale czytając troche na wujku google, jest taka możliwość aby zakodować pilota pod dane auto) jednak patrząc na informacje jakie udzielają ludziska to koszt takiego dorobienia nie jest wcale mały... i stwierdziłem, że wymienie stacyjke wraz z zamkami (wiem, że to jest też kosztowne i czasochłonne) moja decyzja została poparta faktem, iż właściciel poprzedni (tak jak się tłumaczył) "przekręcił" blokade i od czasu do czasu kiedy wkładam kluczyk potrafi się kręcić w kółko... oraz od strony kierowcy idzie tylko samochód zamknąć, a od pasażera zamknąć i otworzyć ;/;/ no i teraz moje pytanie... czy kupić z jakiegoś angola cały "zestaw" tj. stacyjke i zamki i czy jeżeli będę chciał zamontować pilota to szukać już z "zestawem" czy można kupić np na allegro pilot i go zaprogramować(widziałem aukcje gdzie można kupić nowy pilot-nie wiem czy mogę podać link do aukcji więc na razie nie będę tego robił) czy może też pojechać do jakiegoś mechanika, który zrobi to sam? pewnie też weźmie więcej kasy... (jeżeli chodzi o opcje pierwszą to mam znajomego, który by mi mógł to zrobić praktycznie za grosze)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 02:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 20
Lokalizacja: Prudnik
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M47 D20TU
Hej... kup surowy zaprogramuj i wytnij według tego co masz kosz zależy od klucza od 40 zł do 500 ;/

_________________
Pozdrawiam Dawid :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 02:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e39
Też nad tym myślałem ale irytuje mnie, to że potrafi się przekręcić zamin "zatrybi" pewnie z czasem wyrobi się to mocniej i wcale nie będę mógł włączyć zapłonu... ;/ przeżyje to otwieranie drzwi z jednej bądź drugiej strony( tym bardziej jak ma centralny z pilota), tyle pytań.... może ponumeruje:P
1. jest w ogóle możliwość, że moja Bawarka nie posiada tego "pierdzielnika", który odpowiada za zamykanie i otwieranie z pilota?
2. Czy jest możliwość sprawdzenia tego?
3. Jeżeli kupie ten kluczyk do zaprogramowania i wycięcia jest możliwe zrobienie tego samemu (chodzi o programowanie)
4. Ewentualnie gdybym kupił zestaw zamków i kluczyka może to być od innego modelu ? znalazłem z e39 2.8 99r
http://allegro.pl/zamki-kluczyk-ews-sta ... 85580.html
5. I czy takie coś się w ogóle nadaje? http://allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw- ... 11920.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 02:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 20
Lokalizacja: Prudnik
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M47 D20TU
http://allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw- ... 11920.html
wow nigdy nie umiałem tego znaleźć w tej cenie :D
myślałem , że do e 39 inny klucz.
3. Programowanie sam, wycięcie zależy od tego co wycina pewnie 10zł.

_________________
Pozdrawiam Dawid :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 11:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 8
Lokalizacja: Drobin
Moje BMW: E 36
Kod silnika: M52B25
ja mialem podobny problem z obracaniem stacyjki w e 36 wytarty byl kluczyk i czasami obracalo , a zapas zgobilem ale jak sie pozniej okazalo to sie znalazl. ale wracajac do wyrobionego kluczyka dorobilem wzorujac sie na nim nowy, z tym ze facet ktory dorabial powiedzial od razu ze jak jest mocno wytarty kluczyk to dorobiony moze nie pasowac.Niewiem czy mowil tak bo slaby byl z niego fachowiec czy tak jest naprawde , ale dorobiony kluczzyk nie dzialal. Na szczescie znalazlem zapasowy i dziala lux:P. Ja bym Ci radzil kupic sama wkladke stacyjki z kluczem , a wkladki zamkow do drzwi dopasowac do tego klucza i o ile nie bedziesz mial EWS [niewiem czy tak to sie dokladnie nazywa] to jest taki imobilajzer to koszta bedziesz mial nie duze

_________________
Kupie E21 Do odrestaurowania max do 2tys pln


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 13:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 302
Lokalizacja: WPN/WD
czarny89 napisał(a):
oraz od strony kierowcy idzie tylko samochód zamknąć, a od pasażera zamknąć i otworzyć ;/;/
mam drugą e39/ mam e60 i żadna nie miała zamka od strony pasażera, tylko czysta klamka, (pierwsza 98, obecna też 96).

nie opłaca się nic robić z tym bo musisz wymienić zamki, stacyjke, ews, oraz wydaje mi sie ze sterownik silnika.
pytanie po co?

_________________
Timeless Ultimate Driving Machine


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 14:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e39
MALIZNA84 napisał(a):
ja mialem podobny problem z obracaniem stacyjki w e 36 wytarty byl kluczyk i czasami obracalo Ja bym Ci radzil kupic sama wkladke stacyjki z kluczem , a wkladki zamkow do drzwi dopasowac do tego klucza i o ile nie bedziesz mial EWS [niewiem czy tak to sie dokladnie nazywa] to jest taki imobilajzer to koszta bedziesz mial nie duze


No włąsnie kluczyk jest mocno zużyty, obraca się może i z tego powodu(ale jak już wspomniałem zerwana została blokada kierownicy i koleś od którego kupiłem auto powiedział, że jest to tym spowodowane...) nie rozumiem, jest możliwość kupienia wkładki(to ok) a w jaki sposób dopasować wkładki zamków do drzwi pod ten nowy wkład i kluczyk?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 14:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e39
k_w_ napisał(a):
mam drugą e39/ mam e60 i żadna nie miała zamka od strony pasażera, tylko czysta klamka, (pierwsza 98, obecna też 96).

nie opłaca się nic robić z tym bo musisz wymienić zamki, stacyjke, ews, oraz wydaje mi sie ze sterownik silnika.
pytanie po co?


W mojej e39 (96 r) jest zamek od strony kierowcy(poważnie) :D a jakbym kupił tylko ten kluczyk z pilotem http://allegro.pl/sterowanie-zamka-bmw- ... 11920.html to jest jakaś duża ingerencja mechaniczna w zamki, komputer itp? czy zaprogramowanie kluczyka będzie "proste i przyjemne" czytałem gdzieś, że wystarczy włożyć kluczyk przekręcić na 1 pozycje i pare razy wciskać "otwórz, zamknij" czy jakoś tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 16:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 302
Lokalizacja: WPN/WD
czarny89 napisał(a):
jest zamek od strony kierowcy(poważnie

jak we wszystkich, od pasażera nie ma... zobacz czy z bagażnika będzie otwierać/zamykać

_________________
Timeless Ultimate Driving Machine


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 17 stycznia 2013, 17:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e39
k_w_ napisał(a):
czarny89 napisał(a):
jest zamek od strony kierowcy(poważnie

jak we wszystkich, od pasażera nie ma... zobacz czy z bagażnika będzie otwierać/zamykać


Sorki poj..lo mi się... :P chodziło mi, o to że moje bmw ma od pasażera zamek!:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana zamków i stacyjki. Proszę o rade :)
PostNapisane: 18 stycznia 2013, 13:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 8
Lokalizacja: Drobin
Moje BMW: E 36
Kod silnika: M52B25
No włąsnie kluczyk jest mocno zużyty, obraca się może i z tego powodu(ale jak już wspomniałem zerwana została blokada kierownicy i koleś od którego kupiłem auto powiedział, że jest to tym spowodowane...) nie rozumiem, jest możliwość kupienia wkładki(to ok) a w jaki sposób dopasować wkładki zamków do drzwi pod ten nowy wkład i kluczyk?[/quote]


a jak wyciagniesz kluczyk to nie mozesz zablokowac kierownicy? i wedlug mnie zeby zerwac blokade to trzeba ukrecic stacyjke jakims kluczem albo cos takiego bo od zwyklego odpalania auta z kluczyka to sie chyba nieda a co do wkladek to poszukaj na necie napewno jakis filmik na youtube bedzie albo popytaj w punktach dorabiania kluczy oni powinni takie zeczy ogarniac

_________________
Kupie E21 Do odrestaurowania max do 2tys pln


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL