BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 02:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 18:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Witam

Jakieś dwa tygodnie temu miałem problem z licznikiem ponieważ nie działał mi wyświetlacz licznika oraz dwa boczne rzędy kontrolek po zdemontowaniu przeczyszczeniu płytki wszystko wróciło do normy. Dzisiaj po dwóch tygodniach sytuacja się powtórzyła, zdemontowałem licznik ponownie , lecz po ponownym zamontowaniu problem jest następujący jak na filmiku http://youtu.be/NlmvLnpT12w

Czy możliwe, że to czujnik ABS-u ?? dodam, że ABS działa lecz kontrola raczej nie. Nie zdążyłem dokładnie przetestować. Podczas jazdy wariuje również ekonomizer poza tym wszystko ok. Jakieś pomysły ?? dostęp do Inpy będę mimał w przyszłym tygodniu ponieważ obecnie mam spalony kabelek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 21:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
U mnie też się ostatnio dzieją dziwne rzeczy z samochodem i to na 99% przez temperaturę. Np nie działają kontrolki od kierunków czasami też inne. Jak się trochę samochód nagrzeje to wszystko wraca do normy. Może u Ciebie jest ten sam problem? Tylko licznik Ci szwankuje? Jak Ci się samochód nagrzej i go zagasisz to licznik znowu wariuje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 22:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
jutro zamierzam pojechać do jakiegoś centrum handlowego na pare godzin ;p gdzie temperatura jest powyżej 0 postoi kilka godzin to zobaczymy.. w sumie licznik kilka godzin przeleżał w cieplym domu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 26 stycznia 2013, 22:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
dinooo, podobny błąd wyskoczył nam jakiś czas temu (tylko doszedł tryb awaryjny)...
Pomogło przelutowanie czegoś w liczniku... ale czego to już byś musiał makasa15 pytać ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 10:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Hubson, ale miales te same objawy ze dopiero pod odpaleniu licznik zaczyna "działac" ?? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 11:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 5
Lokalizacja: LKR
Moje BMW: Volvo S80 D5
Kod silnika: D5244T
dinooo, Jak będziesz wiedział co trzeba przelutować ,to dam Ci namiar na dobrego fachmana od tego :)

_________________
Black & Silver S80 D5
www.volvoforum.pl

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 12:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
dinooo napisał(a):
Hubson, ale miales te same objawy ze dopiero pod odpaleniu licznik zaczyna "działac" ?? ;)
To nie ja... Makasa :) podczas jazdy przeszła w tryb awaryjny i podobne objawy na liczniku...
Okazało się, że Robert podczas zakładania nowych tarcz poluzował którąś wtyczkę...
Gościu dopchnął licznik i wiedział o co chodzi, rozebrał go i przelutował wszystkie luty w tej złączce :)
Inpa bodajże błędy CAN wykazała...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 12:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Mateusz LKR, ponoć Ty dobrze lutujesz :]

Hubson, dzięki poczekam na kabelek i skontaktuje się z makasa, powołam się na Ciebie jeżeli można :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 12:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 5
Lokalizacja: LKR
Moje BMW: Volvo S80 D5
Kod silnika: D5244T
Hubson napisał(a):
dinooo napisał(a):
Hubson, ale miales te same objawy ze dopiero pod odpaleniu licznik zaczyna "działac" ?? ;)
To nie ja... Makasa :) podczas jazdy przeszła w tryb awaryjny i podobne objawy na liczniku...
Okazało się, że Robert podczas zakładania nowych tarcz poluzował którąś wtyczkę...
Gościu dopchnął licznik i wiedział o co chodzi, rozebrał go i przelutował wszystkie luty w tej złączce :)
Inpa bodajże błędy CAN wykazała...


Te kontrolki nie będą z powodu uszkodzenia któregoś czujnika ABS ? bo ingerencja w licznik ,to ostateczność w takiej sytuacji ,bo przeglądaliśmy wczoraj płytę licznika i wydaje się wszystko ok.

_________________
Black & Silver S80 D5
www.volvoforum.pl

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 12:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 5
Lokalizacja: LKR
Moje BMW: Volvo S80 D5
Kod silnika: D5244T
dinooo napisał(a):
Mateusz LKR, ponoć Ty dobrze lutujesz :]

Hubson, dzięki poczekam na kabelek i skontaktuje się z makasa, powołam się na Ciebie jeżeli można :P

Adrian, ale mój profesjonalizm nie dorównuje Twojemu :zalamany:

_________________
Black & Silver S80 D5
www.volvoforum.pl

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 13:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
Mateusz LKR napisał(a):
Hubson napisał(a):
dinooo napisał(a):
Hubson, ale miales te same objawy ze dopiero pod odpaleniu licznik zaczyna "działac" ?? ;)
To nie ja... Makasa :) podczas jazdy przeszła w tryb awaryjny i podobne objawy na liczniku...
Okazało się, że Robert podczas zakładania nowych tarcz poluzował którąś wtyczkę...
Gościu dopchnął licznik i wiedział o co chodzi, rozebrał go i przelutował wszystkie luty w tej złączce :)
Inpa bodajże błędy CAN wykazała...


Te kontrolki nie będą z powodu uszkodzenia któregoś czujnika ABS ? bo ingerencja w licznik ,to ostateczność w takiej sytuacji ,bo przeglądaliśmy wczoraj płytę licznika i wydaje się wszystko ok.
My przejrzeliśmy wszystko... nie działała trakcja, jechał tylko na 3 biegu (automat w ogóle nie zmieniał)... i to okazała się wina licznika :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 stycznia 2013, 14:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
czekamy na kabel INPA prawdę nam powie :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 1 lutego 2013, 17:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Drodzy koledzy,

Czekając na kabelek który miał być u mnie w tym tygodniu niestey nie wiedzieć czemu nadal go nie ma, natknąłem się na kilka tematów z sąsiedniego forum. Objawy forumowiczów były podobne do tych u mnie czyli nie działający DSC, pomaranczowe kotrolki DSC i reczenego (dodam, ze u mnie dochodzi wariujący licznik a w ostatnich dniach rozładowane aku czyli niezidentyfikowany pobór prądu), po rozwiązaniu problemu w tematach okazało się, że problem nie dotyczyl czujnika ABS a tkwił w wadliwym działaniu samego czujnika kąta skrętu. Który w pewnych przypadkach wariował po ingerencji w remont układu zawieszenia za czym idzie rozregulowana zbiezność. W moim przypadku wszystko miałoby jakiś sens ponieważ nie tak dawno wymieniałem wahacz przedni, ale nie ustawiałem zbieżności, nie z mojego lenistwa czy niedbalstwa. Oczywiście chciałem to zrobić porą wiosenna po wymianie kompletnego zawieszenia.

W innym z postów gość pisze, że pomogła kalibracja czujnika kąta skrętu... operacja wykonana również po wymianie jedego z elementów układu zawiszenia. Teraz pytanie jak to zrobić w INPA nie wiem czy kabel który do mnie przyjdzie będzie na tyle kompatybilny zeby się udało. Da się również DISem ale z tym programem jeszcze nigdy nie pracowałem ba nawet nie instalowałem...

Wszystko sobie pukładałem, wydaje sie to być proste ale wciąż nie wiem do czego tu ma się wariujący licznik od którego tak naprawde wszystko sie zaczęło. :rozpacz:

Co wy na to wszysko ?? :/

Problem nie daje mi spokoju i spać po nocach nawet bardziej niż zbliżający sie termin obrony pracy inżynierskiej :P tak więc jutro podjadę do miejscowego Bosch Service, na podpięcie do komputera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 1 lutego 2013, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 5
Lokalizacja: LKR
Moje BMW: Volvo S80 D5
Kod silnika: D5244T
dinooo, INPA powinna podać kąt położenia kierownicy bez problemu. Ale czy jego błąd nie powinien już wcześniej wystąpić? złe wskazania owszem mogą powodować błędy systemów kontroli trakcji stabilności. Ale

_________________
Black & Silver S80 D5
www.volvoforum.pl

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 1 lutego 2013, 19:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Mateusz LKR, oczywisćie jest taka opcja w INPIe jak kąt połołożenia, i mozna z niej odczytać wartości. Ale wydaje mi sie, że źle ustawiona zbieżność w tym przypadku ma wpływ na niepoprawnie działający system DSC. Dlaczego dopiero po tak długim czasie ?? tego nie wiem być możę czujnik coś sygnalizował przez ten okres... w sumie nie mogę tego stwierdzić ponieważ nie odczytywałem wartości błędów z modułu od dłuzszego czasu...

Moja diagnoza to czujnik kąta skrętu :p
Poniewaz jeżeli w przypadku czujnika ABS są takie same objawy jak u mnie + niedziałający ABS, to w przypadku czujnika kąta skrętu mogą to być również kontrolki DSC, ręcznego, wariujący licznik + niedziałający DSC :kwasny:

Jeżeli moja teoria w tym przypadku jest błędna to proszę mnie poprawić ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 5 lutego 2013, 15:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
Problem rozwiązany !!!

Wczoraj natknąłem sie na temat kolegi z forum u którego problem przedstawiła sie następująco: po podłączeniu wadliwego interfesju problemy z zegarami... jak się później okazało spalony bezpiecznik numer 43

Zainteresował mnie temat ponieważ u mnie wyglądało to podobnie, ale kto by pomyślał ze w moim przypadku wina tkwi również w spalonym bezpieczniku :wstyd: .Obajwy to brak zasilania w gnieździe diagnostycznym, (w celu sprawdzenia PIN 16 to + PIN 4 lub 5 to - wartość prądu wynosi 12V), przez co jak się później okazało INPA wskazywała błąd IFH-0003, i wcale nie z winy wadliwego fejsu. Oczywiście objawy opisane wyżej również nie ustępowały.

Tak więc w moim przypadku wystarczyło również wymienić spalony bezpicznik numer 43 :wstyd: wszytko wróciło do normy...
Zegary zaczeły wskazywać poprawne wartości, kontrolki zgasły, system DSC zaczął znowu działać i co najważniejsze wróciła możliwość diagnozowania :) Kabel okazał się być dobry, błędy pokasowane a troche ich sie nazbierało.

Martwi mnie troche spowolniona reakcja ekonomizera ;/ który jak wróci do pozycji 0 po zwiekszeniu obrotów potrzebuje dosłownie krótką chwile zeby ruszyć, Inpa nie odczytuje zadnych błędów z tego modułu. Moze z czasem sie ureguluje

Ktoś wie może jak zrobić kalibracje LWS w Inpa, ktoś pisał o wcisnieciu SHIFT+F5 w module , szukałem tych ukrytch opcji i nic takiego nie znalazłem :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 27 lutego 2013, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46
Ze względu na to, ze Bobby zamknął mój temat, podłączę się do tego wątku.

Witam

Auto to e46 320d 99r
Sprawa wygląda tak, dziś rano odpaliłem auto, wszystko było ok, po ok. 25km auto postało z 30min i próbując znowu odpalić, nic kompletnie sie nie działo, pogasły kontrolki a wskaźnik paliwa i temp. zatrzymał się na wartościach takich jakie były (nie opadły na 0). Poruszałem klemą przy aku i o dziwo auto odpaliło ale wskaźniki nadal zostały w takiej pozycji a obrotomierz i prędkościomierz nawet nie drgnie, nie działają również kontrolki po lewej stronie licznika, komputer pokładowy i strzałki od kierunkowskazów, działa natomiast podświetlenie, kontrolka ABS, poduszka...
Czy ktoś spotkał się z czymś takim, o co może chodzić? Chciałem zrobić test zegarów, ale ze względu na to, że nie działa komputer, jest to nie możliwe :kwasny:

Dołączam też film, jakby opis był niezrozumiały:

http://www.youtube.com/watch?v=OHZh3FSU ... e=youtu.be

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 28 lutego 2013, 00:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 19
Lokalizacja: Dębica
Moje BMW: E46 318d 02r
Kod silnika: M47D20
swoją drogą fajna sprawa chciałbym, żeby wskazówka od baku była zawsze powyżej połowy :D żeby tylko to się przekładało na ilość paliwa w baku :D

a tak na poważnie, to próbowałeś odpiąć całkowicie akumulator na jakiś czas?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 28 lutego 2013, 11:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46
Odpinałem aku, ale od razu podłączyłem z powrotem.

Nikt nie wie, co to może być? :zalamany: dziś będę wyciągał licznik żeby zobaczyć wtyczki i styki, ale wątpię że to jest przyczyna :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem z licznikiem + kontrolki DSC i ręcznego
PostNapisane: 28 lutego 2013, 15:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 147
kmil, Po filmiku mozna stwierdzic, że nie masz tak jakby zasialnia w którejś kostce.. sprawdzałeś bezpieczniki ?? W pierwszej kolejności sprawdz dokładnie bezpieczniki !!!

Jezeli nie pomoże odłacz i podłacz ponownie licznik wtedy się wyzeruje chociaż nie wiem czy coś pomoże.. A samo rozebranie licznika nic Ci raczej nie da

A no i jezeli juz odłaczasz klemę to min na 10 min


Ostatnio edytowano 1 marca 2013, 00:21 przez dinooo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL